Wednesday, April 24, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Profesjonalne szafy biurowe ‒ praktyczne, bezpieczne i estetyczne

Profesjonalne szafy biurowe ‒ praktyczne, bezpieczne i estetyczne

Tajemnice firmy muszą być należycie chronione

szafy biurowe w drapaczu chmur

Szafy biurowe są potrzebne w każdej firmie, małej i wielkiej / fot. Pixabay

Każde biuro wymaga odpowiedniej organizacji. Zarówno małe jak i większe firmy muszą zadbać o profesjonalne przechowywanie dokumentacji swojej działalności oraz innych rzeczy. Szafy biurowe występują w wielu rodzajach, tak więc każdy właściciel firmy może znaleźć taką, która sprosta jego potrzebom i ułatwi prowadzenie działalności

 

Zalety szaf biurowych

Główną zaletą szaf biurowych jest praktycznie wykorzystywana przestrzeń do przechowywania dokumentów i akcesoriów biurowych. Odpowiednie rozmieszczenie półek w środku umożliwia idealne przechowywanie wielkich segregatorów. Do tego dochodzi możliwość  umieszczenia w szafie biurowej sejfu, albo wybranie takiej, która ma system szuflad ułatwiających szybki dostęp do najważniejszych rzeczy. Niewątpliwym plusem są też odpowiednie zabezpieczenia. Może to być zwykły zamek na klucz, albo zamek elektroniczny. Sama szafa może być z drewna, plastiku, albo wykonana z metalu, co dodatkowo chroni zawartość. Szafy biurowe pozwalają nie tylko na dobrą organizację i bezpieczne przechowywanie dokumentacji, ale również mogą nadać wystrojowi biura profesjonalny charakter.

Rodzaje szaf biurowych

Wbrew pozorom istnieje wiele rodzajów szaf biurowych, a każdy z nich spełnia inne kryteria:

Szafy na mapy i rysunki — przestrzeń szafy dostosowana jest do niestandardowych rozmiarów map i rysunków w postaci płytkich i praktycznych szuflad.

Szafy aktowe — idealnie sprawdzają się do przechowywania papierowych dokumentów. W wersji pancernej ochronią całą zawartość w razie włamania lub pożaru. Występuje wiele typów tych szaf, jak również sposobów zabezpieczenia.

Szafy otwarte bez drzwi — pełnią funkcję regałów, dzięki czemu dostęp do teczek i segregatorów jest szybki i klarowny.

Szafy kartotekowe — wyprodukowane z blachy szlachetnej, posiadają określoną liczbę szuflad dostępnych w różnych rozmiarach. Są zamykane na klucz i ułatwiają dostęp do dokumentów przechowywanych w formie kartotekowej.

Szafy wzmocnione — ognioodporne szafy o dwupłaszczowej konstrukcji, której przestrzeń wypełniona jest materiałem ognioodpornym. Wyposażone w zamki zapadkowe oraz z opcją sejfu.

Szafy na laptopy i telefony — przeznaczone do przechowywania sprzętu elektronicznego, odpowiednio zabezpieczone i dostosowane do wykorzystywania przez wielu pracowników. Każda skrytka zamykana jest na klucz. Rozmiary są różne, w zależności od potrzeb klienta.

 

Wszystkie szafy biurowe posiadają praktyczne rozwiązania. Dostępność rozmiarów i wybór kolorystyczny pozwala na profesjonalne, a zarazem estetyczne dopasowanie odpowiednich szaf biurowych do swojej aranżacji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ