Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Problemy z potencją? Zmień styl życia na zdrowszy

Problemy z potencją? Zmień styl życia na zdrowszy

Problemy z potencją to schorzenie, które doświadcza wielu mężczyzn, często powodując złe samopoczucie i niszcząc ich wiarę w siebie. Jak sobie z tym poradzić?

fot. materiał prasowy

Problemy z potencją to schorzenie, które doświadcza wielu mężczyzn, często powodując złe samopoczucie i niszcząc ich wiarę w siebie. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że przyczyną zaburzeń może być stresujący, niezdrowy styl życia i wystarczy jego zmiana, aby sprawność seksualna powróciła.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Zaburzenia erekcji lub niskie libido to objawy powodowane przez wiele czynników. Mogą to być choroby jak np. cukrzyca, ale także problemy psychologiczne, jak złe samopoczucie, depresja, czy problemy w związku. Jednak styl życia również ma kolosalne znaczenie dla utrzymania sprawności seksualnej, tylko w zdrowym organizmie będzie się ona utrzymywać na wysokim poziomie.

Zdrowa dieta

O dobra kondycję organizmu najlepiej zadbać poprzez zdrową dietę, zgodnie z popularnym przysłowiem „jesteś tym, co jesz”. Konieczne jest unikanie potraw obfitych w szkodliwe tłuszcze i cukry, których dużą ilość można znaleźć w jedzeniu typu fast food lub produktach mocno przetworzonych. Dla zdrowia konieczne jest samodzielne gotowanie w domu, uwzględnienie w diecie warzyw i owoców, a także nabiału, ryb i chudego mięsa. W wypadku niskiego libido można od czasu do czasu dodawać potrawy uchodzące za afrodyzjaki, czyli owoce morza (zwłaszcza ostrygi i krewetki), arbuzy, brzoskwinie oraz imbir czy gałkę muszkatołową. Konieczne jest także zerwanie z nałogami, zwłaszcza z paleniem papierosów. Alkohol jest dozwolony, ale w małych ilościach, najlepiej czerwone wino.

Uprawianie sportu

Kolejnym ważnym czynnikiem, który podnosi sprawność całego organizmu, a przy tym sprawność seksualną jest ruch. Uprawianie sportu, zwłaszcza biegania, pływania lub jazdy na rowerze odmładza organizm i usprawnia przepływ krwi, tak ważny dla osiągnięcia erekcji. Wystarczy około jednej godziny trzy razy w tygodniu, aby organizm odczuł zmianę. W wypadku, gdy wymienione wyżej sporty są zbyt obciążające, można zacząć od zwykłego spaceru na świeżym powietrzu, najlepiej codziennie. Z czasem można zwiększać obciążenie i rozpocząć regularne treningi jakiegoś rodzaju sportu. Nie tylko usprawni to funkcjonowanie organizmu, ale także poprawi kondycję fizyczną, tak ważną dla wykazania się podczas seksu.

Redukcja stresu

Stres jest czynnikiem, który niszcząco wpływa na potencję, obniżając libido, szczególnie kiedy jest przewlekły. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie sposobu na unikanie go lub, jeśli to niemożliwe, na skuteczne jego rozładowywanie. Najlepszy do tego jest właśnie wymieniony wcześniej sport, szczególnie  na świeżym powietrzu. Zapewnia dotlenienie organizmu i jego relaksację, ułatwia głęboki sen. Wystarczająca ilość snu również jest kluczowa do zachowania sprawności seksualnej, aby organizm działał prawidłowo, musi być wypoczęty. Innym sposobem na redukcję stresu może być spędzanie czasu ze znajomymi, zajmowanie się swoim hobby lub dojrzałe, oparte na wzajemnym zaufaniu relacje w rodzinie. Wybranie skutecznego sposobu powinno pozostać w gestii każdej osoby, ważne jednak by nie pominąć tego elementu, gdyż ma on podstawowe znaczenie dla utrzymania sprawności seksualnej w obecnych czasach, kiedy żyjemy szybko i stres jest powszechny.

Więcej o impotencji na stronie: http://www.121doc.pl/impotencja.html

Oceń artykuł
9 komentarzy
 • Joonek 14 listopada, 2015

  Co do diety warto wkomponować w posiłki produkty, które zwiększają popęd seksualny. Ciekawy spis jest opublikowany na http://wiecejmeskosci.pl/15-naturalnych-afrodyzjakow-dieta-na-lepszy-seks
  Nie trzeba się poświęcać aby polepszyć sprawność na tle seksualnym bo tak naprawdę wszystkie z nich są naprawdę dobre i łatwo stworzyć z nich kulinarne mistrzostwo.

 • Afrodyzjak 27 listopada, 2015

  Afrodyzjaki są jeszcze dobre

 • Afrodyzjak 27 listopada, 2015

  np http://sexelixir.pl/ dał mi dobre efekty

 • Nika 28 grudnia, 2015

  Wracanie do formy może trochę potrwać… to nawet więcej niż pewne. I w cale nie trzeba się tu szprycować jakimiś lekami czy broń boże wiagrą. Na efekty leczenia należy zaczekać. Naturalne składniki, zdrowa dieta, ruch to przede wszystkim. A do momentu kiedy nie wrócimy w pełni do formy – możemy zadowalać naszą partnerkę w inny sposób np. poprzez masowanie jej, pieszczenie i nakręcanie różnymi akcesoriami erotycznymi https://www.lukardis.pl/stymulator-zakrzywiony-masazer ten masażer wypieści każdą partnerkę. Sprawdż!

 • Paweł 12 listopada, 2016

  Oprócz zmiany nawyków żywieniowych i zwiększenia aktywności fizycznej zdecydowanie pomaga suplementacja. Z własnego doświadczenia polecam Permen King z podwójną ilością L-argininy i żeń-szeniem. Pomógł mi skutecznie z utrzymaniem erekcji.

 • luna 28 lutego, 2017

  jak dla mnie to trzeba też spytać o poradę lekarza. mojemu mężowi pomógł przepisując mu Maxigrę Go. Teraz wystarczy, że Kuba kilkanaście minut przed seksem pożuje sobie ją jak gumę i mam pewność, że seks będzie idealny.

 • zosia 2 kwietnia, 2017

  oprócz zmiany stylu życia można też wspomóc się lekami. mojemu facetowi pomogła bardzo Maxigra Go. Bierze ją przed seksem, żuje i wie, że nic go nie zaskoczy. Seks jest też doskonały i to on wszystko kontroluje

 • Dami 13 sierpnia, 2017

  A może tak hiszpańska mucha http://manipulant.info/hiszpanska-mucha-opinie-dzialanie-skutki-uboczne-gdzie-kupic-allegro/ poczytajcie sobie

 • Martka 13 sierpnia, 2017

  hiszpańska mucha to idealny afrodyzjak dla pań: http://manipulant.info/hiszpanska-mucha-opinie-dzialanie-skutki-uboczne-gdzie-kupic-allegro/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ