Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Problem nietrzymania moczu u kobiet a rozwiązania ginekologii estetycznej

Problem nietrzymania moczu u kobiet a rozwiązania ginekologii estetycznej

Należy jednak pamiętać, że mimo iż jest to choroba o charakterze przewlekłym, obecnie można ją z powodzeniem leczyć. Zobacz jak.

fot. materiał prasowy

Powszechnie uważa się, że problem nietrzymania moczu to dolegliwość wieku starszego. Tymczasem przypadłość ta dotyka nawet co 7 kobietę w wieku do lat 40. Wiele pań ukrywa swój dyskomfort związany z nietrzymaniem moczu. Bardzo często związane jest to ze wstydem i zażenowaniem, ponieważ dolegliwość ta daje o sobie znać w najmniej oczekiwanych momentach. Należy jednak pamiętać, że mimo iż jest to choroba o charakterze przewlekłym, obecnie można ją z powodzeniem leczyć.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Przyczyny nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, bo z takim najczęściej borykają się panie, objawia się popuszczaniem moczu w sytuacjach, którym towarzyszy nawet najmniejszy wysiłek organizmu. Najczęściej występuje ono podczas podnoszenia cięższych przedmiotów, biegania, kichania, kaszlu , a niekiedy nawet w wyniku chodzenia. Przyczyn dolegliwości może być bardzo wiele. Do najczęstszych zalicza się przebyty poród, wieloletnią ciężką pracę fizyczną, nawracające zapalenia układu moczowego i rozrodczego oraz zmiany hormonalne zachodzące w okresie przekwitania.

Jak sobie radzić?

Leczenie nietrzymania moczu za każdym razem należy rozpocząć od przeprowadzenia badań, zarówno tych ogólnych jak i bardziej specjalistycznych m.in. USG, badanie radiologiczne i urodynamiczne. Pozwoli to na dokładne ustalenie przyczyny choroby i dobór odpowiedniego leczenia. W przypadku gdy mamy do czynienia z jeszcze mało zaawansowanym stadium pomocne mogą okazać się regularne ćwiczenia mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla, polegające na ich rytmicznym zaciskaniu i rozkurczaniu. Zwykle wymagają one jednak dużej samodyscypliny i regularności w prowadzeniu, nawet do kilku razy dziennie. Przy bardziej nasilonych objawach niezbędna może okazać się ingerencja chirurgiczna lub elektrostymulacja, polegająca na pobudzaniu mięśni dna miednicy za pomocą prądu. Metody te jednak nie stanowią jedynego rozwiązania.

Ginekologia estetyczna a nietrzymanie moczu

Coraz częściej stosowaną alternatywą dla typowych zabiegów medycznych leczących nietrzymanie moczu bywa ginekologia estetyczna. Wychodzi ona naprzeciw wszystkim pacjentkom, które w stosunkowo szybkim czasie chcą pozbyć się problemu w sposób jak najmniej inwazyjny dla organizmu. Do najpopularniejszych zabiegów zalicza się laserową korekcję nietrzymania moczu. Metoda ta jest szeroko stosowana na całym świecie, a od pewnego czasu także w Polsce. Polega ona na obkurczaniu ścian pochwy za pomocą wiązki lasera. Na skutek fototermicznego oddziaływania dochodzi do pobudzenia włókien kolagenowych, ich wzmocnienia oraz namnożenia. W efekcie rzutuje to na obniżenie kąta nachylenia cewki moczowej i jej powrót do sprawnego funkcjonowania. Zwykle niezbędne jest wykonanie od jednego do dwóch zabiegów.

Zalety laserowej korekcji nietrzymania moczu

Do niewątpliwych korzyści wynikających z laserowej korekcji nietrzymania moczu należy nieinwazyjność i bezbolesność zabiegu. Nie wymaga on znieczulenia jak i hospitalizacji, a efekty są szybko zauważalne, zwykle w przeciągu miesiąca i utrzymują się nawet do kilku lat. W większości przypadków, i w zależności od stanu nasilenia schorzenia przed zabiegiem, pacjentki zgłaszają znaczącą poprawę lub całkowite ustąpienie objawów. Badania potwierdziły, że ok. 70% pań nie odczuwa dalszego moczenia się. Dodatkowo ryzyko jakichkolwiek powikłań praktycznie nie występuje, a cały zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu ginekologicznego.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę CMD

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Joanna 21 marca, 2016

    Jam można przeczytać w poniższym artykule na nietrzymanie moczu pomaga botoks.
    http://beautyexpert.pl/10-rzeczy-ktorych-nie-wiedzialas-o-botoksie/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ