Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Problem łysienia – co pomoże na porost włosów?

Problem łysienia – co pomoże na porost włosów?

Przeczytaj z jakim rodzajem łysienia masz do czynienia, oraz jak możesz temu zaradzić.

fot. materiał prasowy

Co na porost włosów? – to pytanie zadaje sobie każdy, który zauważy nadmierną ilość wypadających włosów. Jeśli i Ty masz problem z powiększającymi się zakolami lub widocznym przerzedzeniem włosów, najprawdopodobniej masz problem łysienia. Nie popadaj jednak w panikę. Odpowiednio wcześnie zastosowane środki mogą skutecznie pomóc w zwalczaniu nadmiernego wypadania włosów. Przeczytaj z jakim rodzajem łysienia masz do czynienia, oraz jak możesz temu zaradzić.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Rodzaje łysienia

Bez względu na rodzaj łysienia, główną przyczyną jest zazwyczaj uwarunkowanie genetyczne. Wpływ mają także hormony, różnego rodzaju choroby czy zaburzenia funkcjonowania organizmu. Ważne jest, aby przed podjęciem zwalczania problemu rozpoznać jego rodzaj. Tylko wtedy leczenie będzie skuteczne.

Jeśli Twój tata, dziadek i inne pokolenia w rodzinie, utracili włosy w średnim wieku, bardzo prawdopodobne, że masz wrodzone predyspozycje do łysienia androgenowego, po prostu genetycznego. W przypadku tego łysienia, cebulki włosów są nieodporne na działanie hormonów. Cebulki są osłabione, zniszczone i wypadają.

Innym przypadkiem jest utrata włosów po przebytej chorobie lub np. po przyjmowaniu chemioterapii. W takim aspekcie należy skupić się przede wszystkim na wyeliminowaniu problemów zdrowotnych i ustabilizowanie organizmu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się z jakim rodzajem łysienia masz do czynienia, najlepiej jest skontaktować się z lekarzem specjalistą z zakresu dermatologii. Za pomocą wyników badań pomoże on wskazać konkretnie przyczynę nadmiernego wypadanie włosów.

Pierwsza pomoc – szampon na porost włosów

Na początku łysienia, kiedy problem nie jest jeszcze bardzo zaawansowany warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki jak np. szampon na porost włosów. Wzmocniony o działanie odżywek i masek pomoże odbudować i zregenerować osłabione włosy. Dobre szampony wpływają na rozwój nowych cebulek i powstrzymują je przed wypadaniem. Skład takich preparatów powinien zawierać między innymi kwasy gamma, aminokwasy, witaminę A, B i E oraz wyciągi z substancji naturalnych. Jeśli zastanawiasz się co jeszcze pomoże na porost włosów warto zapoznać się z działaniem ampułek do włosów. Vichy oferuje kurację, która dzięki skoncentrowanej formule i specjalnie opracowanej cząsteczce STEMOXYDINE, pobudza wzrost włosów znajdujących się w fazie uśpienia. Badania wykazują skuteczność ampułek do włosów – aż 1700 nowych włosów w 90 dni. Okazuje się, że dzięki kosmetykom również można zażegnać problem łysienia.

Inne sposoby ne gęste włosy

Jeśli łysienie jest już w zaawansowanym stadium, szampony na porost włosów mogą okazać się nieskuteczne lub mało wystarczalne. Jednym z rozwiązań jest chirurgiczny przeszczep włosów, polegający na wszczepieniu nowych mieszków włosowych. Metoda ta jest jednak dość kosztowna i inwazyjna – niesie duże ryzyko powikłań.

Ciekawym zabiegiem jest mezoterapia skóry głowy. Polega na nakłuwaniu za pomocą cienkiej igły całej powierzchni głowy. Zabieg przyczynia się do odżywienia i regeneracji cebulek włosów przyspieszając ich wzrost.

Niezależnie z jakim łysieniem się borykasz w dalszym ciągu masz szansę na gęste włosy! Jeśli zaczniesz w początkowym stadium łysienia dbać o to, by przywrócić zdrową kondycję skórze głowy i włosom – świetnie sprawdzą się kosmetyki na porost włosów. Pamiętaj, jeśli masz obawy związane z nadmierną ich utratą koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub trychologiem.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Sebastian 3 lutego, 2016

    Mój problem z łysiną to już przeszłość dzięki specjalistom z Karbokliniki. Poddałem się tam przeszczepowi włosów. Oczywiście, na początku miałem duże wątpliwości, ale szybko zostały rozwiane. Jestem już ponad 3 miesiące po przeszczepie i wyraźnie widać nowo wyrastające włosy tam, gdzie ich wcześniej nie było. Oczywiście do pełnego efektu potrzeba czasu. Jestem przekonany że za parę miesięcy będę mógł pochwalić się swoją nową fryzurą.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ