Tuesday, July 16, 2024
Home / Uroda  / Już 26 maja jedna z największych imprez biegowych w Krakowie!

Już 26 maja jedna z największych imprez biegowych w Krakowie!

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od krakowskiego święta wszystkich biegaczy. Z okazji zbliżającego się VI ProTouch Cracovia INTERRUN, w środę 15 maja br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatora wydarzenia firmy INTERSPORT Polska SA

Konferencja prasowa przed 6-tym Pro Touch Cracovia INTERRUN

Konferencja prasowa przed 6-tym Pro Touch Cracovia INTERRUN / fot. K2O Media / INTERSPORT

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od krakowskiego święta wszystkich biegaczy. Z okazji zbliżającego się VI ProTouch Cracovia INTERRUN, w środę 15 maja br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatora wydarzenia firmy INTERSPORT Polska SA oraz Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Już 26 maja jedna z największych imprez biegowych w Krakowie!

Już 26 maja jedna z największych imprez biegowych w Krakowie! / fot. K2O Media / INTERSPORT

Choć do 26 maja zostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy już dziś zapewniają o kolejnym frekwencyjnym sukcesie imprezy. W ostatnią niedzielę zakończyła się sprzedaż internetowa, obecnie możliwy jest jeszcze zakup pakietu startowego w sklepie INTERSPORT w Galerii Krakowskiej. Taką możliwość uczestnicy zawodów mieli w tym roku po raz pierwszy i rozwiązanie to sprawdziło się doskonale. Jak dotąd zarejestrowało się już prawie 2500 biegaczy, a organizatorzy spodziewają się, że w dniu zawodów na starcie może stanąć łącznie nawet 4000 młodszych i starszych zawodników. To o 1/4 więcej, niż przed rokiem.

Do dziś zarejestrowanych zostało już 200 przedszkolaków, 800 dzieci i młodzieży szkolnej oraz 1500 dorosłych zawodników. Biegacze rywalizować będą na czterech trasach o dystansach 100 m, 1,2 km, 5 km i 10 km. Start i meta każdej z nich będzie umiejscowiona na Rynku Głównym. Swój udział w imprezie zadeklarowało także sporo znanych osobistości ze świata sportu, kultury i polityki, wśród nich m.in. Jagna Marczułajtis, Stanisław Bisztyga oraz Jerzy Fedorowicz.

Organizatorom zależy na popularyzacji biegania zwłaszcza wśród najmłodszych, dlatego w tym roku na szkoły, które zgłoszą najwięcej zawodników, czekają specjalne nagrody w postaci kart podarunkowych INTERSPORT. Oprócz tego, nagrodzona zostanie także ta szkoła, która do udziału w zawodach zgłosi największy odsetek swoich uczniów. Wszyscy uczestnicy biegu dla szkół otrzymają darmowe pakiety startowe oraz medale na mecie.

Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta ds. Kultury i Promocji Miasta, nie kryła radości z powodu rosnącej popularności imprezy wśród Krakowian. – Z każdym rokiem udaje nam się zachęcać do rywalizacji nie tylko mieszkańców, lecz także biegaczy, którzy przyjeżdżają do naszego miasta specjalnie po to, bo wystartować w tych zawodach. To wspaniały sposób na promocję – zarówno biegania wśród Krakowian, jak i samego miasta wśród pasjonatów tej dyscypliny z całej Polski, którzy odwiedzają nasze miasto po to aby wystąpić w Interrunie.

Dla nas jako członków Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, najważniejszym celem jest popularyzacja sportu wśród najmłodszych. Bieg Waterrun odbywający się w ramach Interrunu jest spełnieniem tego celu. Ja sam już teraz mogę zdeklarować, że wezmę udział w tym wydarzeniu wraz z moją rodzina – powiedział poseł Ireneusz Raś, Ambasador biegu INTERRUN.

Konferencja prasowa przed 6-tym Pro Touch Cracovia INTERRUN

Konferencja prasowa przed 6-tym Pro Touch Cracovia INTERRUN / fot. K2O Media / INTERSPORT

Zdaniem prezesa INTERSPORTU, Artura Mikołajko, tak liczny udział uczestników w zawodach to dowód na to, że moda na sport i zdrowy tryb życia staje się w Polsce coraz bardziej powszechna. Prezes INTERSPORTU wyraził także nadzieję, że frekwencja zawodów z każdą kolejną edycją będzie jeszcze lepsza.

Wyjątkowość tej imprezy polega głównie na tym, że biegną w niej praktycznie wszyscy: przedszkolaki, uczniowie i osoby starsze. Kobiety i mężczyźni, amatorzy i zawodowcy. Zależy nam na promocji sportu w jak najszerszych kręgach, także wśród całych rodzin, dlatego np. w ramach tegorocznych zawodów organizujemy również Bieg Rodzinny, w którym każdy zespół, przekraczający linię mety biegu na 5 lub 10 km, otrzyma nagrodę w postaci karty podarunkowej na zakupy w INTERSPORT – podkreślała także Agnieszka Wąsik, dyrektor marketingu i PR z firmy INTERSPORT.

Organizatorzy szóstego ProTouch Cracovia INTERRUN zachęcają wszystkich uczestników do wspólnego trenowania i przygotowywania się do biegu. Wystarczy założyć buty i znaleźć wolną chwilę. Tylko tyle potrzeba, aby zostać uczestnikiem programu „Kraków Biega, Kraków spaceruje” i skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie umożliwia bieganie. Treningi organizowane są w różnych miejscach Krakowa – można wybrać trasę, która nam najbardziej odpowiada. Na każdej ścieżce o wyznaczonej godzinie czeka profesjonalny instruktor, który poprowadzi zajęcia oraz zadba o to, aby trening był jak najbardziej efektywny. Tymczasem do 25 maja można rejestrować się jeszcze w sklepie INTERSPORT w Galerii Krakowskiej.

Wszystkie szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie www.interrun.pl.

 Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ