Monday, December 11, 2023
Home / Rozwój  / Biznes  / Private label coraz popularniejsza

Private label coraz popularniejsza

Własna marka podnosi prestiż

private label

fot. materiały Partnera

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie do swojego biznesu czegoś nowego – potrzebują powiewu świeżości? Taką szansę daje private label – nic innego, jak możliwość zrealizowania pomysłu na własne produkty, np. kosmetyki pielęgnacyjne lub świece z własną nazwą, logo czy recepturą – z naszą pomocą

 

 Mamy za sobą wieloletnie doświadczenie w kreowaniu produktów marki The Secret Soap Store. Własna produkcja pozwoliła nam poznać od podszewki każdy z etapów powstawania kosmetyku lub świecy – od pomysłu aż do momentu sprzedaży. Co więcej, od lat obsługujemy zarówno klientów detalicznych, jak i hurtowych, długi czas jako firma wspieramy działania innych przedsiębiorstw oraz influencerów, tworząc kosmetyki skrojone na miarę ich potrzeb.

 

Aspektem przemawiającym za zwróceniem się do producenta tworzącego własne marki  jest możliwość skorzystania z jego zaplecza produkcyjnego, doświadczenia, znajomości rynku i kontaktów w branży. Rozeznanie w procesie powstawania kosmetyków jest nieocenioną pomocą przy realizacji takiego przedsięwzięcia, jak stworzenie nowego i unikalnego produktu. Jako firma osiadamy zaplecze technologów, a także współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie marketingu czy grafiki, którzy zapewniają kompleksowe wsparcie podparte wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą o rynku kosmetycznym. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że za każdym biznesem stoi pewna historia i chcemy ją usłyszeć.

Dlaczego produkcja własnych marek staje się trendem?

To niewątpliwie sposób na to, by wyróżnić się z tłumu, umieścić w swojej ofercie coś, czego nie ma konkurencja. Długo budowane zaufanie odbiorców własnej marki jest nieocenione, dlatego, by go nie zawieść, warto mieć całkowitą kontrolę nad produktem, jaki oferuje się w swoim sklepie, salonie czy hotelu. Oczywiście to jedynie przykłady, bo ten sektor rozwija się prężnie w wielu dziedzinach. Powstały w ten sposób produkt może być nie tylko dobrym sposobem na wzbogacenie swojej oferty sprzedażowej. To także metoda na nietuzinkowy i niezapomniany upominek, którym można obdarować kontrahentów, współpracowników czy wiernych klientów. Rozwój sektora private label jest także ściśle związany z potencjałem drzemiącym w zyskujących coraz to większą popularność mediach społecznościowych. Wypuszczenie na rynek jakościowych produktów stworzonych przez osobę o dużych zasięgach w sieci jest dla niej zazwyczaj świetnym posunięciem marketingowym. Z drugiej też strony pozwala na pogłębienie relacji z odbiorcą.

private label

fot. materiały Partnera

Świece sojowe, kosmetyki…

Jeśli zauważasz rosnące zainteresowanie private label na rynku i zastanawiasz się nad stworzeniem własnej marki, pomyśl o świecach sojowych. Najtańszym materiałem do wyrobu świec jest pozyskiwana z ropy naftowej lub węgla brunatnego parafina, która niestety w procesie spalania uwalnia niebezpieczne dla zdrowia związki. Wosk sojowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje dzięki przetworzeniu nasion soi. Jest więc nie tylko wegański, ale i w pełni biodegradowalny, a co za tym idzie – przyjazny dla środowiska. Świece sojowe są więc całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Mają neutralny zapach, dzięki czemu można uzupełniać je rozmaitymi aromatami i olejkami eterycznymi. Czy nie byłoby wspaniale zaprojektować świecę o wymarzonym zapachu?

 

Dzięki możliwościom, jakie daje private label, masz szansę stworzyć także niepowtarzalny produkt pielęgnacyjny – kosmetyki wyprodukowane na specjalne zamówienie i zaprojektowane z myślą o tobie i twoim kliencie, które pozwolą usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających. Jeśli teraz nie masz sprecyzowanego celu czy błyskotliwego pomysłu, nie musisz porzucać marzenia o własnej marce. Zainspiruj się – jako obyty z potrzebami i trendami rynku producent kosmetyków pielęgnacyjnych oprowadzamy po zagadnieniach kosmetologicznych, zapoznajemy ze standardami pracy i zapewniamy dostęp do bazy surowców z różnych części świata.

Jak przebiega taka współpraca?

Można zwrócić się do nas z każdym pytaniem lub poprosić o przedstawienie szczegółowej oferty. Początkowe rozmowy pozwalają poznać nasz system pracy, a nam przybliżają oczekiwania klienta. Po pierwszym kontakcie i wstępnych ustaleniach zaczyna się praca nad tworzeniem własnej marki . Można wyszczególnić tutaj kilka etapów:

 

– przygotowanie receptury,
– realizację procesu produkcyjnego,
– wykonanie niezbędnych badań,
– przygotowanie dokumentacji produkcyjnej,
– konfekcjonowanie,
– transport.

Podczas realizacji każdego z kroków pozostajemy w stałym kontakcie. Osoba zlecająca produkcję ma duży wpływ na wiele działań w obrębie wymienionych powyżej faz produkcji. Całkowity czas, jaki zajmuje tworzenie marki własnej, zależny jest od wielu czynników.

 

Jeśli ten temat wydał Ci się interesujący, skontaktuj się z nami: zadzwoń – tel. 514 526 486 lub 512 658 016, lub napisz na adres: koordynator@soapfriends.eu lub sale@soapfriends.eu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ