Wednesday, April 17, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Prezenty na parapetówkę – oto kilka naszych propozycji!

Prezenty na parapetówkę – oto kilka naszych propozycji!

Spresonalizowane podarunki prosto z serca zawsze w cenie!

Nie wiesz co wybrać? / fot. materiały prasowe

Parapetówka to, mówiąc najprościej, impreza z okazji wprowadzenia się do nowego domu lub mieszkania. Wydarzenie tego typu różni się zgoła od innych popularnych „domówek”. Organizatorzy najczęściej mają bardzo nadszarpnięty budżet ze względu na wydatki mieszkaniowe. Jest to dla nich także ważne wydarzenie, która zostanie w pamięci znacznie dłużej niż jakakolwiek kolejna impreza. Jaki w takim razie wybrać prezent na parapetówkę, by naprawdę dobrze trafić? Oto kilka naszych rad.

Nie wiesz co wybrać? / fot. materiały prasowe

Nie wiesz co wybrać? / fot. materiały prasowe

Jaki prezent na parapetówkę?

Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi prezentami na parapetówkę są artykuły do wyposażenia domu/mieszkania. Na te detale najczęściej gospodarze nie mają już środków (po zakupie i wyremontowaniu mieszkania).

Sprawdzą się patelnie, sztućce, garnki czy rośliny doniczkowe. Jeśli planujemy zakup większego prezentu – takiego jak meble, ubrania czy sprzęt elektroniczny – to mile widziane będzie uzgodnienie tego wcześniej z organizatorami. Zrezygnujemy z niespodzianki, jednak zyskamy pewność, że prezent będzie trafiony i wzbudzi prawdziwą radość – zaznacza ekspert Florinaagd.pl.

Prezent z okazji parapetówki, podobnie jak każdy inny, warto spersonalizować. Jeśli kupujemy go dla studenta, który dopiero wyprowadza się od rodziców, jego potrzeby zapewne będą inne niż w przypadku młodej pary, która posiada już jakiś dobytek, lub małżeństwa spodziewającego się dziecka. W tym pierwszym przypadku przydadzą się wszelkie, nawet podstawowe artykuły wyposażenia wnętrz. W drugim warto zrobić dokładniejszy research, żeby nie kupić czegoś, co para już posiada. Natomiast w trzecim przypadku śmiało możemy skupić się na artykułach dziecięcych.

Prezent na parapetówkę – zrób to sam!

Prezent na parapetówkę możemy także wykonać samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że taki podarunek ma być przede wszystkim użyteczny – decydujmy się więc na to, jeśli faktycznie posiadamy zdolności, które umożliwiają nam stworzenie czegoś funkcjonalnego. Do popularnych rozwiązań należą ręcznie malowane obrazy, narzuty, meble wykonane przez stolarza czy wszelkiego rodzaju pudełka i pojemniki stworzone techniką decoupage.

Inną kategorią są prezenty wykonane samodzielnie przez dzieci – możemy dołączyć je do głównego podarunku. Takie drobiazgi, starannie przygotowane przez maluchy, z pewnością rozczulą osoby obdarowane.

Ile powinien kosztować prezent na parapetówkę?

Istnieje limit cenowy? / fot. materiały prasowe

Istnieje limit cenowy? / fot. materiały prasowe

Trudno jest wskazać jednoznaczną kwotę, jaką powinniśmy przeznaczyć na prezent z okazji parapetówki. Z pewnością wiele zależy od naszych możliwości finansowych, stopnia pokrewieństwa czy zażyłości z organizatorem. Pamiętajmy, że prezent powinien przede wszystkich być użyteczny i trwały. Zastanówmy się więc przed zakupem najtańszych sprzętów kuchennych z dyskontów – ich jakość może nie spełnić naszych oczekiwań.

Jeśli nie posiadamy dużego budżetu, możemy rozważyć zakup droższego prezentu i podzielenie kosztów pomiędzy innych uczestników parapetówki. W ten sposób nie wydamy bardzo dużej kwoty, a jednocześnie będziemy mogli pozwolić sobie na kupno sprzętu z wyższej półki zamiast licznych drobiazgów.

Do najbardziej typowych prezentów na parapetówkę, które sprawdzą się niemal zawsze, musimy zaliczyć wyposażenie kuchenne – szczególnie designerskie. – informuje przedstawiciel Florinaagd.pl. – Dobrym i bezpiecznym pomysłem są także wszelkiej maści roboty kuchenne, kieliszki oraz drobny sprzęt pomocniczy, taki jak shaker albo spieniacz do mleka. Z innych prezentów należy wyróżnić kwiaty, rośliny doniczkowe oraz alkohole różnego typu. Jeśli brak nam czasu na poszukiwania prezentu lub boimy się o jego trafność – zawsze możemy po prostu ofiarować pieniądze lub kartę upominkową – dodaje.

Jeśli poświęcimy chwilę na to, aby dowiedzieć się, co gospodarze lubią najbardziej, lub dopytamy o to ich samych czy też bliskie im osoby – na pewno nie będziemy musieli martwić się o nietrafiony prezent. Jeśli natomiast dobrze wybierzemy, zostaniemy pozytywnie zapamiętani, a nasz prezent będzie o nas przypominał przy każdym użyciu.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Klaudyna 17 lipca, 2018

    Zależy jaki kto ma budżet my się staramy wraz ze znajomymi zgadywać aby się złożyć na coś konkretniejszego. Np. ostatnio zamawialiśmy z .homedome.pl suszarkę do łazienki taką podwieszaną ;). Prezent trafiony w 10! 😉

  • Maks 16 grudnia, 2020

    Warto właśnie szukać prezentów, które będą przydatne w nowym domu czy mieszkaniu. Taki prezent wcale nie musi być bardzo drogi, może to być np. zastawa stołowa, naczynia do kuchni czy jakieś ozdoby na półkę.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ