Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Prezenty i zabawki dla dwulatka

Prezenty i zabawki dla dwulatka

Gdzie kupić zabawki dla dwulatka oraz zabawki dla dwulatki?

zabawki dla dwulatka

Zabawki dla dwulatka / fot. materiały prasowe

Wiek dwóch lat to bardzo ważny etap rozwoju dziecka. Zyskuje ono bowiem coraz większą świadomość siebie i otaczającego świata. Dodatkowo jest coraz bardziej mobilne i ruchliwe. Na jakie zabawki dla dwulatka warto więc w tym momencie postawić? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule

 

Co potrafi twój dwulatek?

Dziecko w wieku dwóch lat zaczyna wiedzieć czego chce, a czego nie. Zresztą nie tylko ma taką świadomość, ale jednocześnie potrafi wyrazić swoje potrzeby. Często manifestuje je głośno i dobitnie, dlatego niekiedy mówi się o tak zwanym buncie dwulatka. W parze z rozwojem emocjonalnym idzie również rozwój ruchowy. Dziecko w wieku dwóch lat nie tylko potrafi chodzić, ale nawet biegać. Dodatkowo zaczyna się wspinać na różne meble, schody i inne „wysokości” w domu.

Coraz więcej słów

No i oczywiście dwulatek zaczyna już mówić. Niektóre dzieci posługują się pojedynczymi słowami, inne całymi, kilkuwyrazowymi zwrotami. W tym okresie trzeba zatem szczególnie uważać na to, co mówi się w towarzystwie dziecka, bo niestety ma ono tendencję do zapamiętywania tych fraz i ich powtarzania. Jakie zabawki dla dwulatka będą zatem odpowiednie na tym etapie rozwoju?

Rysowanki i kolorowanki

Dziecko w wieku dwóch lat potrafi już utrzymać kredkę lub ołówek i narysować proste linie lub figury. Właśnie dlatego dobrze jest podsunąć mu wszelkiego rodzaju, proste kolorowanki i rysowanki. Dzięki temu dziecko łatwiej się odnajdzie w przedszkolu oraz w szkole podczas wszelkich zajęć manualnych. Dodatkowo takie kolorowanki rozwijają wyobraźnię. Dziecko może samo zdecydować, jaki kolor wybierze i do czego ten kolor najlepiej pasuje. Podobną funkcję jak kolorowanki i rysowanki, będą pełniły wszelkie zajęcia z farbami oraz z plasteliną.

Układanki i klocki

Świetne zabawki dla dwulatka to również różnego rodzaju układanki. Oczywiście nie należy fundować swojemu maluchowi od razu drobnych klocków Lego. Należy zacząć od tych, które posiadają znacznie większe elementy, uniemożliwiające ich połknięcie. Dla dwulatków i dwulatek najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawy, polegające na dopasowywaniu kształtów i kolorów. Często te zabawki dla dwulatka uzupełnione są o różne efekty dźwiękowe, co dodatkowo rozwija wyobraźnię malucha i jego wiedzę o otaczającym go świecie.

zabawka dla dwulatka

Gdzie kupić zabawki dla dwulatka oraz zabawki dla dwulatki? / fot. materiały prasowe

Czy to już czas na lalki?

U dziewczynek w wieku dwóch lat często pojawia się również zamiłowanie do lalek. Oczywiście zaczynają od dużych egzemplarzy. To nie jest jeszcze etap na lalkę Barbie z dodatkowymi akcesoriami. Można zafundować dziecku dodatkowo wózek, dopasowany do jego wzrostu. Na inne dodatki i elementy jest jeszcze nieco za wcześnie. Dwulatka z pewnością nie będzie miała radości z przebierania lalek i dopasowywania im ubranek, bo nie ma jeszcze tak dobrze rozwiniętych zdolności manualnych. Z czasem jednak, kiedy w wieku 3-4 lat opanuje tę sztukę, można dokupić pozostałe akcesoria.

Warsztat i narzędzia, czyli męska rzecz

Z kolei chłopcy w wieku dwóch lat coraz częściej sięgają po narzędzia i inne gadżety majsterkowicza. Dobrym pomysłem może okazać się zatem kupienie mu drewnianego warsztatu albo drewnianej skrzynki z narzędziami. Chłopcy uwielbiają też wszelkiego rodzaju samochodziki, tory przeszkód, klockowe myjnie samochodowe i inne, „męskie” zabawki. Oczywiście należy pamiętać o tym, by zabawki dla dwulatka były dostosowane do jego potrzeb i możliwości. Nie można więc wybierać modeli ze zbyt małymi elementami, które maluch mógłby połknąć.

Gdzie kupić zabawki dla dwulatka oraz zabawki dla dwulatki?

Zabawki dla dwulatka dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Oczywiście szerszy asortyment produktów znajdziemy w sklepach internetowych. W nich również łatwiej dokonać zakupu. Wystarczy bowiem kilka kliknięć. Poza tym sklepy internetowe oferują możliwość szybkiego i bezproblemowego zwrotu produktów, jeżeli nie spełniłyby one oczekiwań dziecka lub rodzica.

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Magdalena 25 marca, 2020

    ale tendencyjny tekst….dziewczynki do lalek, chłopcy do narzędzi i samochodów…masakra

  • Helpmedi 28 maja, 2020

    Rzeczywiście warto stawiać na zabawki, które rozwijają zdolności ruchowe i poznawcze. Najgorsze co może być to podarowanie dziecku tablet i innych elektronicznych urządzeń tego typu. Niestety te najbardziej interesują maluchy i najłatwiej jest nimi zająć czas.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ