Thursday, June 13, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Prezent na 50 urodziny – formalny czy bardziej humorystyczny?

Prezent na 50 urodziny – formalny czy bardziej humorystyczny?

Czy jest jakiś zawsze trafiony upominek? Tak!

Kosze prezentowe

fot. Envato Elements

Czas pędzi nieubłaganie, a przekroczenie magicznej „pięćdziesiątki” z pewnością czeka nas wszystkich. Wielu uważa, że życie zaczyna się właśnie w tym wieku – stąd też huczne organizowanie tego jakże okrągłego jubileuszu. Zaproszeni goście niejednokrotnie zastanawiają się, jaki prezent będzie najlepszy dla organizatorów przedsięwzięcia. Czy w tym celu lepiej postawić na formalne życzenia z elegancką kartką, czy może wprowadzić nieco humoru, mieszcząc się rzecz jasna w granicach dobrego smaku? Na to pytanie postaramy się szeroko odpowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszamy!

 

Pomysł na humorystyczny prezent dla jubilata

Wybierając się na okrągły jubileusz wraz z całą rodziną warto skomponować prezent kilkuczłonowy. Pięćdziesiątkę obchodzi się raz w życiu, przez co raczej nikt nie decyduje się wtedy oszczędzać na podarunku dla bliskiej osoby. W skróconej odpowiedzi na powyższe pytanie, warto wybrać balans pomiędzy prezentem całkowicie poważnym i humorystycznym.
Jedną ze składowych prezentu powinno być coś unikatowego, co nawet po krótkim spojrzeniu będzie przywoływać masę wspomnień z poszczególnych wydarzeń życia. Mowa tutaj o obrazie nadrukowanym na płótnie, przedstawiającym najczęściej jubilata wykonującego różne, zabawne czynności. Wielu producentów zajmujących się tworzeniem personalnych podarunków może stworzyć również swego rodzaju gazetę z podobizną jubilata na okładce. Pomysłów na takie humorystyczne drobiazgi jest sporo, a każdy z nas jest w stanie wybrać coś niezwykle oryginalnego dla osoby obdarowywanej.

Kosz prezentowy jako główna część prezentu

Kosz prezentowy

fot. Renaud Vejus / Dreamstime

Nie da się ukryć, że najczęściej kupowanymi podarunkami na jubileusz pięćdziesięciolecia są kosze prezentowe z alkoholem . Te bardzo stylowe i posiadające spore rozmiary upominki zawsze okażą się rzeczą trafioną, a to z uwagi na ogólną ich zawartość. W takich koszach umieszcza się dowolny, zazwyczaj ulubiony gatunek alkoholu jubilata, a także różne dodatki dopełniające całości. Mowa tutaj o ciekawych słodkościach, herbatach, kawie czy ziołach. Równie często zdarza się, że w takich prezentach umieszczamy też regionalne przetwory czy kosmetyki.
Kosze prezentowe wykonujemy zazwyczaj samemu bądź idziemy do specjalnych placówek, które zajmują się takimi rzeczami. Zarówno jedna, jak i druga możliwość jest dobra, a wybór w tej kwestii zależy głównie od ilości czasu i umiejętności przygotowywania prezentów danej osoby.

Rzeczy przydatne w codziennym życiu

Humorystyczny wątek wraz z pysznościami można jeszcze uzupełnić o mniejszą lub większą rzecz, która z pewnością przyda się jubilatowi w przyszłości. Tutaj istotną rolę odgrywa płeć osoby, na której urodziny się wybieramy. Przykładowo, mężczyźnie zawsze warto podarować zestaw kluczy czy śrubokrętów. Zepsucie się jakiejkolwiek rzeczy w domu jest nieuniknione, a dobre narzędzia to podstawa do naprawy usterki. Kobietom podarować można natomiast przedmioty codziennego użytku, takie jak dobrej jakości pościel czy prześcieradło. Rzadziej, choć zdarza się też kupować zestawy naczyń czy kuchenny asortyment.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ