Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Przestań kupować skarpetki i krawaty – chłopcy i mężczyźni poszukują mocnych wrażeń

Przestań kupować skarpetki i krawaty – chłopcy i mężczyźni poszukują mocnych wrażeń

Nie masz pomysłu na prezent dla chłopaka? Sprawdź nasze propozycje, których nigdy nie zapomni

fot. materiały prasowe

Urodziny chłopaka, bratanka czy kuzyna nie muszą być nudne. Warto z różnych okazji zaskakiwać bliskich i dostarczyć im mocnych wrażeń. Park linowy czy lot w tunelu aerodynamicznym na pewno pozostawią niezapomniane wspomnienia

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Lot w tunelu aerodynamicznym nie tylko dla dorosłych

Bez względu na niekorzystną aurę na zewnątrz czy lęk wysokości można cieszyć się kilkuminutowym lotem w tunelu aerodynamicznym w swobodnym stroju i to już od 14. roku życia. To ciekawy pomysł na prezent, gdzie nie ma potrzeby walki z własnymi słabościami, stały ląd jest widoczny metr pod nami, a można swobodnie zrelaksować się, unosząc się w ograniczonej przestrzeni. Kontrolowany huraganowy wiatr sprawia, że łatwo wpływa się na kierunek wznoszenia się bądź opadania w symulatorze lotu za pomocą siły własnych mięśni. Taka rozrywka może wydawać się niebezpieczna, szczególnie dla młodszych, ale możemy być spokojni. Nad wszystkim czuwa wyszkolony instruktor, który przed „lotem” przeprowadza odpowiednie mini szkolenie.

Park linowy

Park linowy to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Młodsze lub mniej pewne osoby mogą wybrać poziom trudności trasy. Odważny i doświadczony w sportach ekstremalnych człowiek poszukujący wrażeń, z pewnością będzie zadowolony z przeprawy w kontrolowanych warunkach przez najbardziej ekstremalną trasę. Bliski kontakt z naturą i liny oraz przeszkody umieszczone pomiędzy drzewami to dodatkowe zalety atrakcji, jaką jest park linowy. Unikalna wyprawa budzi wolę walki, zdrową rywalizację, uczy cierpliwości i wytrwałości. Można pokonywać ścianki wspinaczkowe oraz odcinki zjazdowe, a wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, którzy służą poradą i pomocą na każdym kroku.

Ludzka proca

Klasyczna katapulta zbudowana jest z 2 stałych słupów, między którymi rozciąga się długa, elastyczna guma jak do skoków na bungee. Człowiek przypinany jest do uprzęży. Taka konstrukcja jest przy pomocy quada naprężana (pojazd odjeżdża nawet na 100 metrów!), a następnie lina zostaje zwolniona. Po zwolnieniu blokady następuje gwałtowny wyrzut w powietrze i uczestnik zabawy przy radosnych okrzykach obserwujących widowisko szybuje w powietrzu. W następnej kolejności po osiągnięciu maksymalnej odległości guma przyciąga go z powrotem i na zasadzie działania huśtawki wyhamowuje go bezpiecznie do punktu wyjścia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ