Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / Premiera „Po latach o tej samej porze”

Premiera „Po latach o tej samej porze”

22 lutego na kameralnej scenie Teatru Bagatela, Scenie na Sarego 7,  odbędzie się premiera „Po latach o tej samej porze” w reżyserii dyrektora Teatru, Henryka Jacka Schoena. Czas na kontynuację „Za rok o tej samej

Premiera nowego spektaklu Bagateli Po latach

Premiera spektaklu Po latach

22 lutego na kameralnej scenie Teatru Bagatela, Scenie na Sarego 7,  odbędzie się premiera „Po latach o tej samej porze” w reżyserii dyrektora Teatru, Henryka Jacka Schoena. Czas na kontynuację „Za rok o tej samej porze”

H.J. Schoen ponownie zdecydował się na realizację dwuosobowej komedii Bernarda Slade’a „Po latach o tej samej porze”. Podjął się tego po trzech latach od wyreżyserowania przez siebie „Za rok o tej samej porze”, które okazało się nie tylko brodwayowskim, ale i krakowskim sukcesem.

Podobnie jak we wcześniejszym przedstawieniu głównych bohaterów grają Magdalena Walach jako Doris i Wojciech Leonowicz w roli George’a.

Ten kameralny spektakl jest, jak mówi reżyser: historią pięknej przyjaźni i miłości, ale także historią całego życia. Doris i George zarazem są tu i teraz, ale także w swoich domach z codziennym życiem. Analizowałem te postaci jako bohaterów ogólnej opowieści o losach kobiety i mężczyzny. Kładłem nacisk na ich duchowe bycie razem. Walorem tekstu Slade’a, poza pełnymi lekkiej ironii dialogami,  jest możliwość właśnie takiej interpretacji. Dla nas, czyli twórców przedstawienia,  figury zarówno Doris, jak i Georga, są jedynie pretekstem do powiedzenia paru ważnych prawd o złożonej naturze kobiety i mężczyzny.

 

Magdalena Walach i Wojciech Leonowicz przed premierą

Magdalena Walach jako Doris i Wojciech Leonowicz-George/fot. Piotr Kubic

 

Reżyserowi w scenografii i kostiumach pomagała Joanna Schoen, która od wielu lat współpracuje z mężem i pomaga mu w życiu i na scenie. Jacek Schoen przyznaje, że nie może się obyć bez niej.

W 2016 Henryk Jacek Schoen został wyróżniony prestiżowym tytułem „Lider z Powołania”  w kategorii „sztuka i zarządzanie” w konkursie organizowanym przez magazyn WHY Story pod patronatem Szkoły Głównej Handlowej i International Coach Federation oraz „Gazety Wyborczej”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ