Monday, April 22, 2024
Home / POLECAMY  / Prawo przyciągania – klucz do wymarzonego życia (wywiad z Olgą Bernacką)

Prawo przyciągania – klucz do wymarzonego życia (wywiad z Olgą Bernacką)

Poznaj receptę na spełnianie marzeń

Kobieta spogląda w stronę słońca.

Uważaj o czym marzysz bo może się to spełnić. / fot. Pixabay

Olga Bernacka znana na Instagramie jako @guideangelplatform, twórczyni Podcastu Manifestacji i Motywacji opowiada o tym, jak działa prawo przyciągania, co zrobić, aby pokochać siebie i stworzyć udaną relację z samą sobą, a także jak z odwagą realizować swoje pragnienia. 

 

Uważaj o czym marzysz bo może się to spełnić – czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Olga Bernacka: Zdecydowanie tak. Moje życie przez ostatnie lata jest idealnym przykładem, który potwierdza to zdanie. Dzięki odpowiedniej pracy z naszymi przekonaniami oraz myślami jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko, czego chcemy. Powinniśmy także wiedzieć, że nieświadomie jesteśmy w stanie ,,przyciągnąć’’ do swojego życia również negatywne rzeczy – tak działa prawo przyciągania. Trzeba więc zwracać szczególną uwagę na to, o czym myślimy, na czym skupiamy swoją uwagę i czego tak naprawdę pragniemy.

Czym dokładnie jest prawo przyciągania?

Jest to jedno z uniwersalnych praw wszechświata, które w skrócie mówi o tym, że przyciągamy do swojego życia to, z czym zrównana jest nasza energia. Oznacza to, iż wszystkie elementy takie jak nasze myśli, emocje, które odczuwamy, działania jakie podejmujemy na co dzień, a nawet to jaką osobą jesteśmy i w jaki sposób postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość ma realny wpływ na nasze życie. W momencie w którym mamy tzw. ,,wysokie wibracje’’, czyli odczuwamy pozytywne emocje czy posiadamy pozytywne myśli, przyciągamy do siebie rzeczy, które z tym rezonują i są dla nas dobre. Z kolei w momencie, gdy wątpimy w siebie, mamy negatywne przekonania i myśli na temat naszego życia, a nasze emocje tylko pogłębiają ten stan, wtedy w naszym życiu będą pojawiać się sytuacje i rzeczy posiadające podobną energię. Prawo przyciągania głosi, że przyciągasz do siebie to, z czym rezonuje twoja energia. Im więcej pozytywnych myśli, sprzyjających przekonań oraz emocji mamy, tym więcej szczęścia będzie nas spotykać.

 

 

Czy warto mówić na głos o swoich pragnieniach? 

W tym temacie jest wiele odmiennych opinii. Sama uważam, że warto jest mówić o swoich pragnieniach głośno i to z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze, dzięki dzieleniu się naszymi pragnieniami z innymi ludźmi nie są one tylko odrealnionymi marzeniami, które wiecznie odkładamy na później, ale stają się dla nas celami do zdobycia. Mówiąc innym o tym, jakie marzenia chcielibyśmy spełnić, nabywamy większej motywacji, aby faktycznie podjąć realne działania w celu zrealizowania naszych pragnień. Drugim istotnym aspektem jest fakt, iż dzięki mówieniu na głos o czym marzymy, wizja upragnionego życia staje się dla nas bardziej realna, przez co możemy sami przed sobą przyznać, że wymarzona rzeczywistość jest w zasięgu naszej ręki. Oba te aspekty prowadzą do sprecyzowania celu i nabycia pewności oraz motywacji do działania w kierunku jego osiągnięcia.

Co najczęściej blokuje nasze manifestacje?

Absolutnie są to zakorzenione w naszej podświadomości negatywne przekonania na swój temat np. jestem niewystarczająca, nie dam rady, nie uda mi się tego osiągnąć, zawsze mam pecha itd. To one stanowią podstawę, która blokuje nasze manifestacje, bo wpływa na wiele innych, istotnych dla niej elementów takich jak: nasze myśli, energia, emocje czy ostateczne działania jakie podejmujemy, aby te manifestacje osiągnąć. Najważniejsze jest uświadomienie sobie, jakie przekonania wzbudzają w nas lęk i negatywne emocje, aby następnie podjąć działania w celu ich wyeliminowania z naszej podświadomości i wprowadzenia takich, które będą wspierać nas w drodze do rozwoju i kreowania upragnionej rzeczywistości.

Jak pozbyć się lęków/negatywnych emocji?

Najważniejsze jest uświadomienie sobie, iż mamy pełną kontrolę nad naszymi emocjami oraz lękami. Nie biorą się one bowiem znikąd, a wynikają z głęboko zakorzenionych przekonań, myśli bądź sytuacji, które aktualnie przeżywamy. Nie zmienia to jednak faktu, iż możemy przejąć nad nimi kontrolę poprzez uświadomienie sobie skąd się biorą, jakie jest ich źródło, co je potęguje oraz czy mają jakieś głębsze ukryte dno, a jeśli tak, to jak ono wygląda. Drugim istotnym aspektem jest nieutożsamianie się ze swoimi emocjami. Takie odseparowanie pozwala na obiektywne spojrzenie, a tym samym ułatwia prace nad tego typu negatywnymi emocjami.

 

Może cię zainteresować:

Jak przyciągnąć miłość? Prawo przyciągania

 

W Potędze podświadomości dr Joseph Murphy zwraca szczególną uwagę na afirmacje, czyli pozytywne przekonania na temat własnego życia. Podkreśla, że ich powtarzanie spowoduje, że znajdziemy się w swojej upragnionej rzeczywistości. Czy twoim zdaniem, samo powtarzanie afirmacji wystarczy? Czy jest coś jeszcze niezbędnego w procesie manifestacji, czyli kreowania swojego życia poprzez myśli i wyobrażenia?

Afirmacje same w sobie stanowią jedynie półśrodek do manifestacji. Tak naprawdę składa się na nią całe nasze życie, a najbardziej to, kim my jesteśmy. To nasze myśli, emocje, wiara w nas samych i działania, jakie podejmujemy w kierunku osiągania naszych celów są w stanie rzeczywiście nas do nich doprowadzić. Afirmacje stanowią natomiast dodatkowy element, który ma ten proces ułatwiać poprzez wpływ na naszą podświadomość i to, co uznajemy za prawdę o naszym życiu.

Czy możemy mieć wpływ na to, w jakim czasie urzeczywistnią się nasze pragnienia?

Życie jest nieprzewidywalne, nieważne jak staralibyśmy się to wypierać. Dodatkowo my sami często jesteśmy zbyt skupieni na dążeniu do manifestacji, że nie dostrzegamy szerszej perspektywy różnych sytuacji. Wszystko to sprawia, że nie mamy możliwości wpływu na czas czy dokładny sposób urzeczywistniania się naszych manifestacji. Naszą rolą jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby je wspomóc, a kwestie tego ,,jak’’ czy ,,kiedy’’ się one spełnią powinniśmy pozostawić sile wyższej.

Czy może być tak, że jeżeli pomimo wszelkich starań nasze marzenie nie urzeczywistnia się przez długi czas, a nawet pojawiają się komplikacje, jest to znak, że dana rzecz nie jest nam pisana?

Absolutnie tak. Wspominałam już, że czasami nie mamy szerszej perspektywy na pewne kwestie, a co za tym idzie nie, dostrzegamy, że coś niekoniecznie jest nam pisane. Niekiedy lepiej jest odpuścić pewne kwestie, tak aby poświęcić swój czas, energię oraz przestrzeń innym rzeczom, które w późniejszym czasie mogą okazać się być czymś, co jest dla nas lepsze niż pierwotna manifestacja.

Czy tzw. siła wyższa wysyła znaki świadczące o tym, że nasza manifestacja jest już w drodze?

Tak, jest to dosyć powszechne zjawisko. Tego typu sygnały (ich forma jest różna i każdy z nas może je odbierać jako coś innego) stanowią umocnienie wiary i utwierdzenie nas w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze do realizacji naszych manifestacji.

Czy można samemu poprosić siłę wyższą o wskazówki dotyczące manifestacji aby mieć pewność, że pragnienia się zrealizują? Jak to zrobić?

Oczywiście. Nie jest to skomplikowane. Polega to na wybraniu zupełnie czegoś dowolnego: rzeczy, zwierzęcia lub człowieka. Zwracamy się do siły wyższej, aby na znak, że jesteśmy na dobrej drodze do wymarzonego życia zesłała nam np. niebieskiego motyla. Wówczas jego widok może być dla nas równoznaczny z sygnałem, że działamy we właściwym kierunku.

 

 

Wróćmy na chwilę do wspomnianych wcześniej ,,wysokich wibracji’. Istotną rolę odgrywa tutaj self love. Niestety wiele osób ma problem z samoakceptacją. Z czego to może wynikać?

Uważam, że jest to kwestia nieosiągalnych i wyidealizowanych standardów społecznych, które widoczne są na każdym kroku, związana z tym presja, a także ciągle porównywanie się do innych. Wszystko to pogłębia negatywne przekonania na temat nas samych i przyczynia się do zatracania poczucia własnej wartości, co z kolei w pośredni sposób wpływa na mniejszą skuteczność manifestacji.

Jak pokochać siebie, stworzyć dobrą relację z samą sobą?

Kluczowe jest znalezienie przyczyn braku samoakceptacji i sama chęć do zmiany. Dopiero z tego miejsca można podejmować kolejne kroki w celu stworzenia dobrej relacji z samym sobą. Jest to proces, który wymaga czasu i przepracowania wielu barier, przekonań oraz negatywnych myśli a także stworzenie nowego obrazu siebie, praca z tzw. ,,self conceptem’’ i nieustanne działanie w kierunku pogłębiania dobrej i zdrowej relacji z samym sobą. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każda osoba ma inne elementy do przepracowania, natomiast sprawdzoną formułę na kroki do samoakceptacji prezentuję w moim 6-tygodniowym programie ,,Self love program’’. 

 

 

Oprócz Self love program stworzyłaś także ebooka Sztuka skutecznych nawyków. Opowiedz o nim.

Do stworzenia ebooka dotyczącego skutecznej formuły wprowadzania nawyków do naszego życia nakłoniły mnie moje osobiste doświadczenia. Na przełomie mojej działalności na Instagramie oraz zagłębiania się w temat rozwoju osobistego i manifestacji, zrozumiałam jak istotną rolę w kształtowaniu naszej podświadomości, a także rzeczywistości mają nawyki. Odkrycie to było dla mnie przełomowe i dlatego postanowiłam podzielić się z moimi obserwatorami sprawdzonym sposobem i radami na to, jak z pomocą wspierających nawyków, kreować swoją upragnioną rzeczywistość.

Co poradziłabyś naszym czytelniczkom, którym być może brakuje wiary w siebie i obawiają się zrobienia kroku w kierunku swoich pragnień, gdyż nie chciałyby doświadczyć porażki?

Odkąd zaczęłam zagłębiać się w tajniki rozwoju i manifestacji zrozumiałam, że aby osiągnąć coś wielkiego muszę podejmować ryzyko i pokonywać coraz nowsze bariery. Uświadomienie sobie, że nie mogę zrealizować swoich marzeń bez podejmowania nowych działań i wychodzenia ze strefy komfortu dało mi motywację do pokonania lęku i pracy nad budowaniem pewności siebie, bo wiem, że mam realny wpływ na to jak wygląda moje życie i jest to zależne tylko ode mnie. Ta myśl każdego dnia stanowi dla mnie inspirację i gdybym miała dać jedną radę, która pomogłaby w osiąganiu marzeń, byłaby to zdecydowanie myśl ,,Tylko od ciebie zależy jak kształtuje się twoje życie. Możesz mieć realny wpływ na to, jak wygląda twoja rzeczywistość pod warunkiem, że podejmiesz działania prowadzące do zmiany swoich myśli i sposobu postrzegania siebie oraz uwierzysz w to, że możesz osiągnąć wszystko, czego pragniesz.”

 

Zobacz również:

Praktyka wdzięczności – czym jest i co daje?
Eryka Kawalec

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ