Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Prawo do fikołków na Bulwarach – Budżet Obywatelski 2021

Prawo do fikołków na Bulwarach – Budżet Obywatelski 2021

Zieleń i architektura do zabawy

budżet obywatelski 2021

Prawo do fikołków dla każdego! Dla młodszych, dla starszych i dla czworonogich przyjaciół / graf. materiały prasowe

Prawo do fikołków dla każdego! Dla młodszych, dla starszych i dla czworonogich przyjaciół. Odświeżmy i udoskonalamy dobrze nam znane miejsce na Bulwarach Wiślanych

 

Co jest do zrobienia?

● Utworzyć siłownie, jakiej nie widział nikt, a wraz z tym: uporządkować istniejące maszyny oraz dokupić nowoczesne, profesjonalne sprzęty do uprawiania sportu na świeżym powietrzu – zarówno dla tych wprawionych i tych, co zaczynają swoją przygodę ze sportem.
Ale to nie wszystko – ta „nowoczesność i profesjonalizm” to nie kolejne nudne maszyny – chcemy, aby były to urządzenia jedno – i wielostanowiskowe z wbudowanym systemem do zmiany obciążenia, które będzie można samodzielnie regulować i dopasowywać poziom trudności.
● Ułatwić komfortowe przebieranie się dzięki zamontowaniu przebieralni z szafkami na odzież.
● Ugasić pragnienia zarówno swoje, jak i swoich pupili stawiając pitniki na wodę.
● Rozbudzić wyobraźnie dzieci tworząc sensoryczny ogródek, przyjazną piaskownice oraz ćwiczyć ich zręczność i sprawność na drewnianej rzeźbie zabawowej o przyjaznym kształcie sówki.
● Urozmaicić naturę otaczającą Bulwary Wiślane. Posadzić więcej krzewów, kwiatów oraz traw – a zarazem utworzyć strefę prawdziwego chilloutu z hamakami!
● Wyposażyć teren o niezbędne kosze na śmieci i dodatkowe oświetlenie.
● Sprawić, że spacer dla czworonoga nie będzie tylko bieganiem po trawie – chcemy stworzyć ogród zabaw dla psów z różnymi atrakcjami.
● Odnowić boisko do gier zespołowych.
● Na pewno nie zostawiać rowerzystów samych! Proponujemy więcej stojaków i samoobsługową stację naprawy rowerów.
● Zmodernizować chodniki i utworzyć ścieżki – obowiązkowo!

Siłownia, jakiej nie widział nikt

budżet obywatelki kraków 2021

Prawo do fikołków dla każdego! Dla młodszych, dla starszych i dla czworonogich przyjaciół / graf. materiały prasowe

Ogólnodostępna, profesjonalna siłownia z nowoczesnymi maszynami zupełnie bez potrzeby kupowania karnetu. Zarówno dla tych bardziej doświadczonych, jak i dla początkujących, dla osób starszych i dzieci. Brzmi jak marzenie? Owszem – i dlatego chcemy je spełnić! Ostatnie niestabilne czasy pokazały wszystkim, jak wielkie znaczenie ma w naszym życiu ruch, który jest nierzadko złotym środkiem w utrzymaniu ciała oraz umysłu w zdrowiu i spokoju. Ponadto, nie od dzisiaj wiadomo, że najprzyjemniejsza aktywność fizyczna jest pośród natury, chłodnego wiatru, ze śpiewem ptaków w oddali, zapachem trawy i ujmującym widokiem – i tak właśnie idealnie jest na Bulwarach Wiślanych. Brakuje tylko sprzętów. Chcemy stworzyć siłownię, jakiej nie widział nikt! Siłownię zewnętrzną podzieloną na kilka obszarów zgodnie z różnymi rodzajami treningów fizycznych. Nowoczesną i profesjonalną, na której każdy z nas będzie mógł wybrać swój poziom trudności i łatwo zmieniać obciążenia (nawet do 160 kg) – wszystko po to, aby z treningu wycisnąć tyle, ile się da, a w miarę wprawy wyciskać jeszcze więcej. Siłownię, na której nie zabraknie również drążków, drabinek, obręczy, steperów i wielu innych elementów. Siłownię, w której nie zapomnimy o sprzęcie dostosowanym specjalnie dla najstarszych z nas, jak i najmłodszych – tak, takie maszyny też są! A co, gdy dopiero zaczyna się swoją przygodę z sportem? Na każdym urządzeniu będzie widniał QR kod, który wyświetli na ekranie telefonu instruktaż poprowadzony przez profesjonalnego trenera. Może rodzinne niedzielne spacery zamienią się w rodzinny trening cardio? Siłownia łącznikiem pokoleniowym? Taką mamy nadzieję, dlatego chcemy sportowe prawo do fikołków dla każdego!

Przebieralnie z szafkami na odzież? Jesteśmy na tak!

Skojarzenia są proste: jak myślimy siłownia to myślimy strój sportowy, a jak strój to przebieralnia. W tradycyjnej siłowni – pestka, w każdej taka jest. A co z siłowniami zewnętrznymi? Słuchy nas dochodzą, że jest taka jedna, istnieje, nawet ma się dobrze, ale jest w Parku Agrykola w Warszawie (i nawet postawiono ją właśnie dzięki zgłoszeniu do Budżetu Obywatelskiego). Chcemy, aby również takie przebieralnie z szafkami swój kącik znalazły na Bulwarach Wiślanych. To byłby kolejny krok, aby ułatwić nam wszystkim korzystanie z siłowni.

W Krakowie piję wodę z kranu

Co tu dużo mówić: woda w Krakowie jest naprawdę spoko! A jeszcze bardziej zyskuje, gdy jest w zasięgu naszych rąk – i to całkowicie za darmo. Chcemy zamontować pitniki na wodę, dzięki którym ugasimy pragnienia zarówno my, jak i nasi czworonożni przyjaciele. Dodatkowo, w pitnikach będzie również możliwość nalania wody do bidonu.

Zabawa dziecka = rozwój

Zabawa dla dziecka jest wszystkim – nauką, rozwojem fizycznym, społecznym i emocjonalnym, świetnie spędzonym czasem i dużą dawką uśmiechu. Z własnego doświadczenia wiemy, że największą frajdę wcale nie sprawiają nowoczesne i designerskie atrakcje na placach zabaw, a bezkresna i przebojowa wyobraźnia dziecka. I na to chcemy postawić! Wykorzystajmy to, co oferuje nam natura: drzewa, krzewy, wszelaką roślinność, ukształtowanie terenu. Pragniemy stworzyć miejsce przyjazne poznawaniu dotykiem dzięki umiejscowieniu ogródka sensorycznego i rozbudowaniu piaskownicy. Chcemy również rozpalić wyobraźnie najmłodszych i umieścić na placu zabaw drewnianą rzeźbę zabawową w kształcie sówki, która dzięki wielości wbudowanych atrakcji będzie raz statkiem z widokiem na Wisłę, raz szczytem Tatr a raz trampolinami nad przepaścią pełną krokodyli. Nie zabraknie też huśtawek!

Ogród zabaw dla psich przyjaciół

O czworonogach wyruszających na codzienne przechadzki po Bulwarze Wiślanym nie można zapomnieć. Chcemy urozmaicić życie naszych podopiecznych i utworzyć dla nich ogród zabaw, w którym będą mogli nawiązywać swoje psie przyjaźnie i pokonywać labirynty przeszkód. Chcemy stworzyć miejsce obowiązkowe dla każdego spaceru.

Boisko sportowe

W naszym planie pamiętamy również o fanach sportów zespołowych, których przy Bulwarach wcale nie brakuje. Nowa nawierzchnia boiska, zamontowanie zdejmowalnej siatki? Zróbmy to!

ZAGŁOSUJ NA PROJEKT NR 201

Więcej informacji: Izabela Chyłek
https://www.facebook.com/IzabelaChylek

PRAWO DO FIKOŁKÓW na Bulwarach!

Edycja Budżet Obywatelski 2021
Projekt ogólnomiejski
Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

 

Autorzy projektu: Izabela Chyłek, Kamila Strzemecka, Mateusz Kaczan.

 

Przeczytaj też: Izabela Chyłek: Aktywistka

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ