Sunday, May 19, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Prawdziwa twarz Sii

Prawdziwa twarz Sii

Po raz pierwszy na koncercie w Polsce wokalistka, która nie chce być sławna

Sia

Sia to jedna z gwiazd tegorocznego Kraków Live Festival / fot. materiały prasowe

Będzie najjaśniejszą gwiazdą trwającego w dniach 19-20 sierpnia br. Kraków Live Festival. Wielu fanów odwiedzi teren Muzeum Lotnictwa Polskiego specjalnie dla niej. Po raz pierwszy na koncercie w Polsce, jedna z najbardziej wpływowych wokalistek światowego rynku muzycznego – Sia 

Sia

Sia to jedna z gwiazd tegorocznego Kraków Live Festival / fot. materiały prasowe

W cieniu
Sia Furler – australijka, piosenkarka, producentka i kompozytorka. Zanim usłyszał o niej cały świat, śpiewała jazz w lokalnych klubach i jeździła w trasy koncertowe z innymi zespołami. Gdy zdecydowała się na solową karierę, zmieniła styl na bardziej popowy. Rozpoznawalność przyniósł Sii dopiero jej czwarty album studyjny „Some People Have Real Problems” (2008). W tym czasie pisała też teksty dla takich gwiazd jak: Christina Aguilera, Jannifer Lopez, Rihanna, Britney Spears, Katy Perry, Beyonce, Shakira czy Kylie Minogue. Co więcej, singiel z najnowszego albumu Sii „This Is Acting” pt. „Alive” został napisany z Adele i początkowo miał być wykorzystany na trzeciej płycie Brytyjki.

Pod górę
Charyzmatyczny wokal i emocjonalne teksty. W 2010 roku Sia wydała swój piąty album studyjny. Utwory z krążka „Wild Ones” okazały się świetnym tłem do scen z filmów i seriali takich jak: „Plotkara”, „Nikita”, „Nowe gliny”, „Pamiętniki wampirów”, „Saga Zmierzch: Zaćmienie”. Teledysk do utworu „Titanium” Davida Guetty, w którym wystąpiła gościnnie, w serwisie Youtube obejrzało do tej pory pół miliarda internautów. Komercyjny sukces wokalistka osiągnęła w 2014, kiedy wydała album „1000 Forms of Fear”. W życiu prywatnym zmagała się z wieloma lękami. Śmierć partnera, załamanie nerwowe, pobyt w szpitalu psychiatrycznym, choroba tarczycy – wszystkie te przykre wydarzenia znalazły odzwierciedlenie w tekstach jej piosenek. Najpopularniejszy utwór Sii „Chandelier” (ponad miliard odtworzeń w Youtube) mówi o problemie alkoholowym artystki. W pewnym momencie Sia chciała nawet zakończyć karierę.

Niedostępna i kontrowersyjna
Tak się jednak nie stało. Najnowszy album Sii „This is Acting” (2016) zbiera pochlebne recenzje, a kolejne single goszczą na listach przebojów na całym świecie. Sia Furler nie jest jednak jak inne artystki. Szokuje i intryguje, bezdyskusyjnie należy do świata muzycznego showbiznesu, ale wydaje się jakby stać obok niego z boku. Świadomie buduje swój wizerunek – niedostępnej i chłodnej. Popularność przyniosły Sii także jej nieoczywiste teledyski z młodą tancerką Maddie Ziegler. Za wideo do utworu „Elastic Heart”, w którym obok Maddie wytąpił aktor Shia LaBeouf, australijka została nawet posądzona o promowanie pedofilii.

Źródło: YouTube / SiaVEVO

 

Odsłoni twarz?
19 sierpnia, czyli pierwszego dnia Kraków Live Festival, Sia zaprezentuje się polskiej publiczności. Fani przygotowali dla niej specjalną niespodziankę. A czy Sia zaskoczy? Jaki wizerunek sceniczny zaprezentuje? Niezależnie od tego, czy pokaże polskiej publiczności twarz czy przysłoni ją peruką jak to ma w zwyczaju, na pewno zaczaruje głosem. Dobra muzyka broni się sama.

Kraków Live Festival to wielkie święto dla fanów muzyki i zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w tej części Europy. Co roku kilkudziesięciotysięczna publiczność odwiedza południe Polski, aby poznać najciekawsze brzmienia światowej sceny muzycznej. Kraków Live Festival to nie tylko dwa dni na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego – codziennie, w ramach karnetu festiwalowego, można będzie zwiedzać najważniejsze instytucje kulturalne w Krakowie oraz brać udział w imprezach klubowych czy specjalnych wydarzeniach towarzyszących.

Karolina Kastelik

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ