Thursday, February 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Pralki z UniversalDose ‒ wszystko co musisz wiedzieć

Pralki z UniversalDose ‒ wszystko co musisz wiedzieć

Pranie jeszcze łatwiejsze

UniversalDose

fot. Envato Elements

Jak to dobrze czasami byłoby zapomnieć o konieczności ciągłego odmierzania proszku do prania, płynu do płukania czy odplamiacza! Nie myśleć, że po pracy trzeba jeszcze biegiem na zakupy, bo skończyły się kapsułki do prania i nie ma ich czym zastąpić. Tym razem nasze marzenie spełniła firma Elektrolux, wypuszczając na rynek pralki z innowacyjnym systemem dystrybucji detergentu, czyli UniversalDose

 

Do czego służy system UniversalDose

Pralki zaopatrzone w szufladę w systemie UniversalDose pozwalają na użycie detergentów do prania występujących pod różną postacią. Z powodzeniem stosować można tradycyjny proszek do prania, płyny do prania lub płukania, odplamiacze, a także nasze ulubione kapsułki do prania. W przypadku tych ostatnich system zaprojektowany został w taki sposób, aby detergent uwolniony został nawet podczas krótkiego cyklu prania oraz w niskiej temperaturze.

Elastyczność rozwiązań systemu 

Już nie musisz dostosowywać się do wymogów Twojej pralki. Teraz to pralka zaopatrzona w szufladę UniversalDose z łatwością dostosuje się d Ciebie i Twoich wymagań. Nie masz w domu płynu do prania? Nie ma problemu! Z powodzeniem zastąpisz go proszkiem lub kapsułką. System został zaprojektowany w ten sposób, aby wszystkie możliwe do zastosowania detergenty znalazły się w jednej szufladzie.

Technologia Vortex i nowoczesny wygląd

Szwedzcy inżynierowie mocno napracowali się nad wyglądem i funkcjonalnością systemu. W efekcie dysze wodne zamontowane nad szufladą wprowadzają do niej wodę, tworząc mały wir wodny. Jego zadaniem jest szybkie rozpuszczenie każdego rodzaju detergentu. W przypadku kapsułek do prania dzieje się to do 60% szybciej niż po umieszczeniu ich w bębnie pralki. I nie jest to czcza przechwałka, tylko wynik testu porównawczego, przeprowadzonego na etapie optymalizacji systemu. Przeprowadzono go podczas 1-godzinnego cyklu prania bawełny w temperaturze 30°C.

Zalety pralki wyposażonej w system UniversalDose

• Specjalna konstrukcja ograniczająca pozostawanie resztek detergentu w szufladzie
• Cichszy przepływ wody dzięki zaokrąglonym kształtom przegród szuflady
• Gwarancja dotarcia detergentu do bębna pralki nawet przy niskim ciśnieniu wody
• Zmaksymalizowanie działania detergentu niezależnie od jego rodzaju i stanu skupienia
• Niespotykana skuteczność usuwania plam w niskich temperaturach prania.
• Doskonałe dopasowanie do potrzeb i oczekiwań użytkownika

Kompatybilność pralek z systemem UniversalDose z innymi urządzeniami

Rozważając zakup nowej pralki z systemem UniversalDose warto zastanowić się nad rozbudową domowego „parku maszyn”. Dobrym uzupełnieniem może okazać się suszarka kondensacyjna redukująca w zauważalny sposób nasze codzienne obowiązki związane z praniem. Nowoczesne urządzenia tego typu mają stosunkowo prostą zasadę działania. Skraplają zgromadzoną w praniu parę wodną i gromadzą ją w specjalnym zbiorniku lub szufladzie. Redukuje to konieczność stosowania jakichkolwiek podłączeń do spustu wody, jak w suszarkach wywiewowych starszej generacji. Dzięki temu możemy ustawić suszarkę kondensacyjną na przykład na pralce, oszczędzając w ten sposób miejsce. Po zakończonym procesie suszenia koniecznie musimy pamiętać o usunięciu zgromadzonej w urządzeniu wody. W tym celu wyjmujemy pojemnik lub szufladkę z wodą, opróżniamy go i montujemy z powrotem w suszarce.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ