Wednesday, May 29, 2024
Home / Inne  / Uncategorized  / Praktyczne schowki w łazience – jak ukryć to, czego nie chcemy eksponować?

Praktyczne schowki w łazience – jak ukryć to, czego nie chcemy eksponować?

Nie wszystko musi pozostać na widoku

schowki łazienkowe

Łazienka nie musi stanowić zagraconej przestrzeni / fot. materiały prasowe

Gdybyśmy chcieli wynieść z łazienki za jednym razem wszystkie przedmioty, które się w niej znajdują, bez wątpienia wystarczyłoby tego na garażową wyprzedaż. Kosmetyki, akcesoria do makijażu, szczotki do włosów, gąbki, środki czystości – to tylko część z rzeczy, które rzucają się tam w oczy

 

Jeżeli jednak dysponujemy małą przestrzenią, a wszystkie te manatki są nam przecież potrzebne, rozsądnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w różnego rodzaju skrytki czy akcesoria łazienkowe do przechowywania. Pomocny może okazać się chociażby kosz rattanowy z Pepco. Niech w łazienkach zagoszczą praktyczność, elegancja oraz estetyka!

 

Proste sposoby na schowki w łazience

Schowki w toalecie i łazience są bardzo istotne. Wiadomo, dlaczego. Pytanie tylko, czy bez większego wysiłku finansowego, czasowego i fizycznego uda nam się je zorganizować. Ależ oczywiście, że tak. Przekonajcie się sami!

 

Weźmy pod uwagę chociażby szafkę z lustrem, jeżeli ktoś ją posiada – świetnie. Jeżeli nie – nie stanowi ona wielkiego wydatku, a może wiele zdziałać w kwestii łazienkowych porządków. Włóżmy do niej to, co zwykle łączy się z umywalką, czyli szczoteczki, pastę do zębów, maszynki do golenia, krem, którego codziennie intuicyjnie używamy.

 

Kolejną dobrą skrytką jest obudowa wanny. Mało kto o tym pamięta, a większość z nas zabudowuje wannę gładkimi płytkami. Tymczasem w odpowiednio przygotowanej obudowie można schować kosmetyki do kąpieli czy środki czystości.

 

Również miejsce pod umywalką nie musi marnować swojego potencjału. Umieśćmy tu szafkę lub zabudujmy tę strategiczną lokalizację w inny sposób, wykorzystując na przykład jedynie jedną czy dwie półki (szczególnie jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca na realizację takiego pomysłu).

 

Nie zapominajmy też o grzejniku, do którego możemy przymocować przykładowo wieszak. A jeżeli jesteśmy szczęściarzami i posiadamy sporej wielkości łazienkę, zwiększa się w ten sposób nasze pole manewrowe i możemy m.in. zdecydować się na postawienie w toalecie siedziska, które będzie jednocześnie schowkiem na kosmetyki, ręczniki czy cokolwiek tylko uznamy. Takie siedzisko ma także wartość dodaną. Najmłodsi domownicy mogą wykorzystać je jako pomoc i narzędzie w dostaniu się do umywalki.

 

A co powiecie na szklane półki zamontowane w kabinie prysznicowej? Niezła koncepcja prawda? Takie przezroczyste, niewielkich rozmiarów półki możemy umieścić na przykład we wnękach ściany. To bardzo dobre miejsce na kosmetyki, po które sięgamy, kiedy bierzemy prysznic.

 

Opcją wartą rozważenia jest ponadto dostosowanie wnętrza szafki łazienkowej w taki sposób, żeby mogły „wyjeżdżać” z niej kosze. Dzięki temu szybko znajdziemy środki czystości czy wyjmiemy określony kosmetyk. A jeżeli już przy szafce jesteśmy, to przecież na jej drzwiczkach mogą pojawić się wieszaki na ręczniki, myjki czy inne drobne przedmioty, także po wewnętrznej stronie.

 

Akcesoria łazienkowe i wszystko w porządku!

Praktycznymi schowkami w naszych łazienkach są też wszelakie, wymyślne akcesoria łazienkowe. Porządkują one przestrzeń zarówno na zewnątrz, jak i w szufladach (np. różnego rodzaju organizery i przegródki). Sporą popularnością cieszą się na przykład pojemniki, które można umieścić na ścianie, w sąsiedztwie lustra. Takie akcesoria łazienkowe odciążą umywalkę, na której nie będą musiały stać już szczoteczki czy pasty do zębów.

 

Bardzo dobrym miejscem do ukrywania rzeczy są też rozmaite kosze (plastikowe, płócienne, wiklinowe, rattanowe), koszyki oraz pudełka. I tu podpowiadamy, że kosz rattanowy z Pepco nie tylko spełni swoją funkcję, ale też można go dostać w przystępnej cenie.

 

Jeżeli chodzi o akcesoria łazienkowe, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jest ich naprawdę dużo. Różnią się kształtem, wielkością czy zastosowanym materiałem. Upewnijmy się jednak, czy będą w stanie oprzeć się wilgoci i czy zapewniają odpowiednią wentylację, zwłaszcza jeśli chcemy przeznaczyć je do przechowywania ręczników lub bielizny. Ważne też, żeby były zamykane. Brak pokrywek jest uzasadniony jedynie tam, gdzie akcesoria łazienkowe mają eksponować to, co się w nich znajduje i rzeczy te są ładnie poukładane oraz raczej nowe.

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ