Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Praktyczne pojemniki kuchenne

Praktyczne pojemniki kuchenne

Porządek w kuchni. Ułatw sobie życie z pojemnikami na żywność

Pojemnik na przyprawy / fot. materiały prasowe

Pojemniki w Twojej kuchni oprócz walorów funkcjonalnych mogą stanowić dodatkowo wyszukany element dekoracyjny. Bogactwo kształtów, nowoczesne lub tradycyjne wzornictwo – a wszystko po to, by każda gospodyni domowa mogła wpasować je w charakter swojej kuchni

Pojemnik na przyprawy / fot. materiały prasowe

Pojemnik na przyprawy / fot. materiały prasowe

Dziś nie mamy już problemu z wyborem pojemników do przechowywania żywności. Są ogólnie dostępne i na każdą kieszeń. Ale jeszcze dwadzieścia lat temu gospodarne panie domu umieszczały sypkie produkty w puszkach po kawie lub słoikach. Naklejane na takim pojemniku karteczki z nazwą produktu umożliwiały jego rozpoznanie. Czasem zdarzało się jednak, że karteczki zabrakło, co prowadziło do zabawnych sytuacji, gdy kawa nagle okazywała się słona, a piernik zamiast przyprawą korzenną zapachniał majerankiem…

Plastikowe pojemniki kuchenne
Pojemniki na żywność ułatwiają organizację w kuchni. Najliczniejszą grupą są powszechnie dostępne pojemniki kuchenne wykonywane w całości z tworzyw sztucznych, które nadają się do przechowywania praktycznie wszystkich produktów spożywczych, choć możliwości ich zastosowania mogą być znacznie szersze i ograniczone będą wyłącznie wyobraźnią nabywcy. Na sklepowych półkach znaleźć możemy całe serie naczyń do przechowywania żywności różniących się kolorem, kształtem oraz pojemnością. Wśród nich dostępne są zarówno te uniwersalne, jak i pojemniki odporne na niskie temperatury i umożliwiające stosowanie ich w zamrażarkach. Przy zakupie tego typu produktów warto zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego zostały wykonane, posiada atest do przechowywania artykułów żywnościowych, zwłaszcza kiedy o kryterium wyboru decyduje cena.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Praktyczna porada: wybierając pojemnik na mąkę czy inne produkty pochłaniające wilgoć, upewnij się, że pojemnik wyposażony jest w pokrywkę z uszczelką, która zapobiegnie przedostawaniu się wilgoci do produktów.

Pojemniki kuchenne z ceramiki, metalu i szkła
Producenci chcąc zaspokoić gust nawet najbardziej wyrafinowanych konsumentów coraz częściej sięgają po różnego rodzaju materiały, z których wykonywane są naczynia do przechowywania żywności. Należą do nich ceramika, szkło, metal, kamionka czy naturalne drewno. Niejednokrotnie materiały te łączone są ze sobą.

W sklepach spotkamy całe serie produktów charakteryzujących się jedną linią wzorniczą i kolorystyczną, wśród nich: pojemniki na przyprawy, pojemniki na produkty sypkie, maselniczki, a nawet tak praktyczne dodatki, jak tace czy miarki do odmierzania produktów.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Porada: jeśli już decydujesz się na zakup plastikowego pojemnika kuchennego, staraj się wybierać te wykonane z lepszego plastiku – jakość wpłynie na czas ich trwałości.

Pojemniki na przyprawy
Niezwykle praktyczną i absolutnie niezbędną w każdej kuchni grupą produktów są pojemniki na przyprawy, zazwyczaj sprzedawane w kompletach zawierających od kilku do kilkunastu pojemników przeznaczonych do przechowywania różnych ziół. Najczęściej zestawy oprócz samych pojemników zawierają półkę na pojemniki, stojak lub specjalne uchwyty. Pojemniki często wyposażone są w specjalne pokrywki ułatwiające posypywanie potraw, a także pozwalające na uzupełnienie przypraw.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pojemników kuchennych marki DUKA.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Danka 17 kwietnia, 2018

    Pojemniki kuchenne są bardzo przydatne i pomagają w organizacji przestrzeni kuchni oraz zachowania porządku, co jest ważne, gdy sporo się w kuchni przesiaduje. Takie pojemniki przeglądając wybór takich pojemników: https://fabrykaform.pl/pojemniki-kuchenne wyszłam z założenia, że te praktyczne gadżety są naprawdę super, sama nie mogłabym się bez nich obejść.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ