Wednesday, July 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Praktyczne i funkcjonalne akcesoria kuchenne

Praktyczne i funkcjonalne akcesoria kuchenne

Największy mistrz patelni nie obejdzie się bez narzędzi

Akcesoria kuchenne

fot. New Africa / Adobe Stock

Gotowanie i przygotowywanie posiłków wymaga nie tylko umiejętności i dobrych składników, ale także odpowiedniego wyposażenia. Odpowiednio dobrane akcesoria kuchenne pomogą skupić się pracy, ułatwią wykonywanie wszystkich obowiązków. Jakie akcesoria warto mieć? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

 

Jakie akcesoria kuchenne warto kupić?

W sklepach jest ogromny wybór akcesoriów kuchennych, dlatego ciężko zdecydować, co będzie najbardziej przydatne https://www.pieknowdomu.pl/wyposazenie-kuchni/akcesoria-kuchenne.html. Warto zastanowić się, co najczęściej robimy, ile czasu poświęcamy na gotowanie i przygotowywanie dań. Nie warto kupować wszystkie, co wpadnie w ręce, bo kuchnia stanie się zagracona i mało funkcjonalna. Co się przyda?

 

• Zestaw garnków i patelni – to niezbędne akcesoria w każdej kuchni. Dzięki nim można gotować, smażyć, dusić, a także przechowywać zupy czy sosy. Warto kupić zestaw składający się z kilku garnków o różnych rozmiarach, z pokrywkami, a także patelnie z nieprzywierającą powłoką. Można wybrać garnki ze stali nierdzewnej, emaliowane lub aluminiowe.

• Talerze i kubki – bez tych produktów nie można mówić o dobrze urządzonej kuchni. Należy wybrać talerze obiadowe, deserowe, półmiski, miski, a także kubki i filiżanki. Piękna zastawa stołowa potrafi sprawić, że nawet najzwyklejsze danie będzie smakować wspaniale.

• Sztućce – to kolejne ważne elementy, którego nie może zabraknąć w kuchni. Odpowiedni zestaw widelców, noży, łyżek i łyżeczek pozwoli na wygodne gotowanie, podawania i jedzenie przygotowanych dań. Oprócz metalowych sztućców przydadzą się także drewniane lub plastikowe łyżki i łopatki, doskonałe do nakładania mięs, ziemniaków czy sałatek.

• Rękawice do piekarnika – nieostrożne wyjmowanie gorących dań może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Aby chronić ręce przed wysoką temperaturą, warto zaopatrzyć się w rękawice do piekarnika. Wybór jest duży, warto sprawdzić, co oferują producenci.

• Deski do krojenia – krojenia to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w kuchni. Do tego celu warto wybrać deski, wykonane z różnych tworzyw. Deska drewniana lub szklana będzie idealna do mięs, plastikowa sprawdzi się do rozdrabniania warzyw i owoców.

• Tarki – do wielu potraw niezbędne są starte produktu. W tym celu przyda się tarka kuchenna, która pozwoli szybko przerobić produkty na miazgę, wiórki czy drobne plasterki. Można wybrać małe, poręczne tarki lub większe, w formie czterościanu.

 

Inne akcesoria kuchenne

Nie sposób wymienić wszystkich akcesoriów, które mogą przydać się w kuchni. Oprócz wyżej wymienionych przydadzą się także różnego rodzaju miarki, niezbędne do odmierzenia odpowiedniej ilości mąki, mleka czy oleju, sitka, ułatwiające nalewanie płynów, blachy od pieczenia, otwieracze do puszek, korkociągi, podkładki pod garnki. W kuchni nie powinno zabraknąć produktów, ułatwiających utrzymanie porządku. Warto zaopatrzyć się w pojemniki na przyprawy i inne drobiazgi, organizery do szuflad kuchennych, wieszaki, akcesoria do mieszania i serwowania itp.

Na co zwrócić uwagę, wybierając akcesoria kuchenne?

W kuchni ważna jest jakość, która ma duże znaczenie dla smaku przygotowywanych potraw. Warto szukać akcesoriów, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które są bezpieczne dla żywności, odporne na wysokie temperatury, niechłonące zapachów. Bardzo ważne, aby wybrane akcesoria były wytrzymałe, a także łatwe do utrzymania w czystości. Plusem jest możliwość mycia w zmywarce. Ważne, aby sprzęty były wygodne w stosowaniu, ergonomiczne, dobrze leżały w dłoni. Nie można także zapomnieć o wzornictwie. Akcesoria powinny być dobrane pod względem koloru oraz wystroju do kuchni.

 

Dzięki odpowiedni dobranym akcesoriom kuchennym kuchnia stanie się funkcjonalna, a przygotowanie posiłków będzie przyjemnością. Warto szukać przedmiotów, które są praktyczne, dobrze wykonane i ładnie się prezentują.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ