Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Praktyczna umywalka – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Praktyczna umywalka – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Wybór nie taki oczywisty

Praktyczna umywalka w czarnym kolorze

Jak wygląda praktyczna umywalka? / fot. www.in360.pl

Umywalka, to razem z baterią najważniejszy element wystroju naszej łazienki. Każdy wie, że najważniejszym aspektem w jej wyborze jest zdecydowanie jej funkcjonalność. Używana wiele razy dziennie umywalka musi być nie tylko estetyczna, ale również solidna i praktyczna. W naszym artykule postaramy się pokazać Ci najważniejsze elementy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy wyborze umywalki do swojej łazienki

 

Rodzaje umywalek i ich zastosowanie

W asortymencie mamy dostępnych wiele rodzajów umywalek, tak aby każdy klient miał szansę dobrać tą najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb oraz preferencji.

Umywalki nablatowe, to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie. Charakteryzuje się tym, że bryła produktu jest osadzana na blacie i wystaje ponad jego powierzchnię, a rury odpływowe jak i syfon znajdują się pod blatem i są ukryte. Umywalka nablatowa jest niezwykle elegancka i funkcjonalna. Musimy jednak pamiętać, aby dobrać pod nią odpowiednio dopasowany blat łazienkowy, a także pasującą szafkę.

Umywalki meblowe są chyba obecnie najbardziej popularne. Ich charakterystyczną cechą jest montowanie ich wraz z szafką podumywalkową. Umywalka meblowa jest to rozwiązanie tworzące harmonijną całość razem z idealnie dopasowaną do niej szafką. Stanowi ona bardzo dobry wybór dla osób z nieco mniejszą łazienką, ponieważ szafka, na której zamontowana jest umywalka daje nam dodatkową przestrzeń do przechowywania!

Umywalki narożne, czyli przystosowane do montażu w narożnikach. Bardzo popularne rozwiązanie dla łazienek o nieco mniejszym metrażu. Umywalka narożna, która jest dobrze zamontowana zabiera o wiele mniej miejsca od umywalki standardowej!

Umywalki wiszące, to również bardzo powszechne rozwiązanie wykorzystywane w łazienkach, do ich montażu nie potrzebujemy szafki. Pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni pod umywalką, a przy tym wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko oraz nadają pomieszczeniu lekkości. Jeżeli zależy nam na ukryciu syfonu, możemy wówczas zastosować półpostument lub postument, który równie estetycznie się prezentuje.

Umywalki podblatowe, to modele, które montowane są bezpośrednio pod blatem. Wprowadzają do naszej łazienki dużo oryginalności oraz modernistycznego look’u. Dzięki sposobowi ich montażu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia czy zarysowania.

Wskazówki techniczne (na jakiej wysokości zamontować umywalkę, czy potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania, czy mamy małą łazienkę)

Na jakiej wysokości zamontować umywalkę?

Kolejną bardzo ważną kwestią przy wyborze umywalki są wymiary na jakich należy ją zamontować. Abyśmy mogli swobodnie oraz komfortowo korzystać z naszej umywalki powinniśmy uzależnić wysokość jej zamontowania od naszego wzrostu – im wyższy jej użytkownik analogicznie tym wyższa wysokość zamontowania umywalki. Jeżeli mierzysz 160 cm wówczas zalecana wysokość zamontowania umywalki, to 80 cm, jeśli Twój wzrost, to 180 cm – umywalka powinna znajdować się na wysokości 90 cm. Możesz bardzo łatwo to obliczyć, dodając mniej więcej 5 cm do wysokości umywalki na 10 cm Twojego wzrostu. Umywalka stojąca na blacie montowana jest zazwyczaj wyżej niż standardowe modele meblowe lub wiszące.

Umywalka i miejsce na przechowywanie rzeczy

Jeżeli potrzebujesz dużo przestrzeni do przechowywania polecamy wybrać umywalkę meblową, gdyż dzięki szafce podumywalkowej na jakiej będzie ona zamontowana zyskasz dodatkowe miejsce na akcesoria takie jak ręczniki czy środki czystości.
Wybór odpowiedniej umywalki powinien być również uzależniony od metrażu jaki posiadać w swojej łazience. Dla posiadaczy pomieszczeń o małej przestrzeni wskazane będzie zdecydowanie się na umywalkę narożną, która zamontowana w narożniku pozwala na oszczędzenie wiele miejsca. Mówiąc o małej łazience, uwagę powinniśmy również zwrócić na umywalkę nablatową, dzięki sposobowi jej montażu nad powierzchnią blatu, zyskujemy wiele miejsca w szafce poniżej, w której możemy składować łazienkowe akcesoria.

Odpowiedni wybór jak i montaż Twojej umywalki, to niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie. Kluczowe jest, aby dokładnie przemyśleć swój zakup i dobrać umywalkę zgodnie z potrzebami wnętrza Twojej łazienki. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał wątpliwości jakie miałeś w związku z wyborem odpowiedniej umywalki i życzymy udanych zakupów!

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ