Saturday, December 9, 2023
Home / POLECAMY  / Prague Burlesque Grand Gala ‒ największe w Polsce burlesque show w listopadzie w Krakowie

Prague Burlesque Grand Gala ‒ największe w Polsce burlesque show w listopadzie w Krakowie

Rozrywka nie z tej ziemi

Prague Burlesque show

fot. materiał prasowy

Ozdobne gorsety, koronkowa bielizna, buty na wysokim obcasie, pończochy, wachlarze, parasolki, kapelusze, pióra, hafty i dużo brokatu… 12 listopada Prague Burlesque, czyli burlesque show na najwyższym poziomie wprost z Teatru Królewskiego w Pradze pojawi się w wyrafinowanych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

 

Najsłynniejszy w Europie teatr burleski tylko raz w Krakowie 

Prague Burlesque Grand Gala to jedyny w swoim rodzaju spektakl na najwyższym poziomie artystycznym, pełen subtelnych i zmysłowych elementów zaczerpniętych wprost z kabaretu, rewii, akrobatyki, baletu, recitalu i wielu innych form teatralnych. Całość przedstawienia dopełniają zniewalające kostiumy, charakterystyczna muzyka i fenomenalna gra świateł. Ale to nie wszystko. 12 listopada goście będą mogli liczyć na wiele innych atrakcji. Od g. 18:00 do zakończenia imprezy w towarzystwie najlepszych polskich DJ-ów działać będą cztery bary Mercy Brown ‒ prekursora barów speakeasy w Polsce, umieszczonego na liście 50 Best Discovery 2021.

fot. materiał prasowy

Chcemy, aby widzowie, którzy spędzą z nami i artystami Prague Burlesque ten wyjątkowy wieczór, dostali rozrywkę na najwyższym poziomie. Poza fenomenalnym spektaklem, jakie nieczęsto mamy okazję widywać w Polsce, zaprosimy naszych gości na before & after party w foyer teatru. Będą koktajle przygotowane przez naszych mistrzów barmańskich, Oyster & Champagne Bar oraz impreza z muzyką klubową, inspirowaną latami 20 i 30 XX w. Po skończonym show na parkiecie dołączą do nas sami artyści.

‒ mówią Marek Tomczyk i Mateusz Mazgaj, właściciele Mercy Brown i organizatorzy Prague Burlesque Grand Gali.

fot. materiał prasowy

Prague Burlesque, czyli grupa na co dzień związana z Teatrem Królewskim w Pradze, odnosi ogromne sukcesy w całej Europie. Ich cotygodniowe show wyznacza nowe trendy w kabaretowej rozrywce. Od czasu California’s Velvet Hammer, żaden zespół nie stworzył programu tak stylowego, pełnego przepychu i zaskakujących zwrotów akcji. W Krakowie w rolach głównych wystąpią m.in. Miss Cool Cat, Michelle Marvelous, Coca Valente, Monina, drag-queen Janny Jill, fantastyczne Ritzy Dancers oraz Sonny Vargas.

 

Chcemy pozwolić ponieść się erotycznemu pięknu i fantazjom. Oferujemy wyrafinowane show, ekskluzywną modę, satyryczny humor i historie, z którymi mężczyźni i kobiety mogą się łatwo utożsamić!

– zachęca Sonny Vargas, jeden z liderów Prague Burlesque.

Prague Burlesque

fot. materiał prasowy

Oszałamiające kostiumy i atmosfera kabaretu lat 20-tych

Burleska to forma sztuki, której korzeni można szukać w XVIII wieku. Początkowo była ona pastiszem i odpowiedzią na przedstawienia operowe, później dopiero pojawiły się w niej elementy subtelnego striptizu oraz innych środków scenicznego wyrazu. Współcześnie burleska to połączenie erotyzmu, humoru i tańca, mocno inspirowane francuskim i niemieckim kabaretem. Wszystkie ruchy i gesty są bardzo starannie wykonywane, dlatego też pokaz pełen jest elegancji i kunsztu. Wielu osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn przychodzi na burleskę, by podziwiać piękne stroje i zachwycające choreografie.

 

Co: Prague Burlesque Grand Gala

Kiedy: 12 listopada 2023
Gdzie: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, plac Świętego Ducha 1
Bilety: https://www.pragueburlesquegrandgala.com/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ