Saturday, June 15, 2024
Home / Kultura  / Praga dla aktywnych turystów

Praga dla aktywnych turystów

Praga kojarzy się przede wszystkim z bardzo dobrym piwem oraz uprzejmymi ludźmi. Jednak w tym mieście znajduje się przede wszystkim wiele wspaniałych atrakcji.

Stolica Czech jest pełna wspaniałych obiektów turystycznych – zarówno tych popularnych, jak i tych mniej znanych. Praga większości z nas kojarzy się przede wszystkim z bardzo dobrym piwem oraz uprzejmymi i kulturalnymi ludźmi. Jednak w tym największym mieście naszych południowych sąsiadów znajduje się przede wszystkim wiele wspaniałych atrakcji. Zapraszamy w kilkudniową podróż po tętniącej życiem Pradze.

hotel-praga-nor

W naszym hotelu czekają na państwa wygodne pokoje z klimatyzacją. Wieczorem można się odświeżyć w jednej z naszych saun lub w podgrzewanym basenie / fot. materiały prasowe

Nie ma znaczenia, czy do Pragi przylatujesz samolotem, przyjeżdżasz autem, pociągiem czy autokarem. Każdy środek transportu będzie dla Ciebie odpowiedni, jeśli zatrzymasz się w hotelu w samym sercu miasta. Novotel Praha Wenceslas Square (****) będzie świetną bazą wypadową do codziennego zwiedzania.

1. Dzień 1. – Stare Miasto
Swoje pierwsze kroki w czeskiej stolicy skieruj w stronę Starego Miasta. To miejsce pełne atrakcji i wspaniałych zabytków, przez co przyciąga wielu turystów.
Na początku odwiedź Most Karola ze wspaniałymi rzeźbami m.in. figurą św. Jana Nepomucena, która według legendy przynosi szczęście.
Przed godziną 12.00 skieruj się w stronę zabytkowego rynku, gdyż w samo południe na praskim zegarze astronomicznym, znajdującym się na ścianie Ratusza Staromiejskiego, pojawiają się ruchome figurki dwunastu apostołów i figurki z wyobrażeniami Śmierci, Turka, Marności i Chciwości. Później możesz odwiedzić:
– gotycki kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem,
– romański kościół św. Marcina w Murze w Pradze.

2. Dzień 2. – szlakami muzeów
Praga to także miasto pełne muzeów. Warto przeznaczyć jeden dzień na odwiedzenie kilku z nich:
Muzeum Alfonsa Muchy – to pierwsze na świecie muzeum poświęcone życiu i pracy czeskiego artysty. Główna wystawa dotyczy twórczości paryskiej w latach 1887–1904.
Muzeum Franza Kafki – mieści się po drugiej stronie Witawy, dzięki czemu swoją podróż umilisz wspaniałymi nadrzecznymi widokami. W zbiorach muzeum znajdziesz pierwsze wydania utworów pisarza, listy, fragmenty pamiętników i fotografie Kafki.
Bertramka – pozostań po lewej stronie Widawy i skieruj się w stronę Bertramki, czyli willi, w której często gościł Mozart. Panuje tam spokojna atmosfera, ponieważ willa jest oddalona od zgiełku centrum miasta.
Plac Karola – wracając na odpoczynek zatrzymaj się na Placu Karola, prawdopodobnie największym średniowiecznym placu na świecie ze wspaniałą fontanną w samym centrum.

3. Dzień 3. – tropem zamków i pałaców
Wspaniałą atrakcją w Pradze są także znane i chętnie odwiedzane przez turystów zamki oraz pałace. Ostatniego dnia podróży wybierz się do:
Pałacu Wallenstaina – barokowy pałac jest wspaniałym zabytkiem z XVII w. Obecnie mieści się w nim siedziba senatu Republiki Czeskiej. Pałac Wallensteina słynie przede wszystkim ze wspaniałych ogrodów utrzymanych w stylu francuskim. Ogrody cechują się nienagannym porządkiem, symetrią i dbałością o szczegóły.
Zamek na Hradczanach – budowę tego zamku rozpoczęto już w IX w. dzięki księciu Borzywojowi. Obecnie zamek góruje nad wszystkimi budynkami w okolicy, komponując się z budynkami i kamienicami. Z zamku rozpościera się widok na całą Pragę. Z wysokich pięter można dojrzeć m.in. most Karola i malownicze ogrody Wallenstaina.
Wyszehrad – czyli dosłownie „wysoki gród”, „wysoki zamek”. Na szczycie wzgórza znajduje się bazylika św. Piotra i Pawła. W okolicy możesz dostrzec także rotundę św. Marcina oraz dawne fortyfikacje.
Po całym dniu zwiedzania zasmakuj w wybornych czeskich piwach i zrelaksuj się w np. w piwiarni Pod Złotym Tygrysem (U zlatého tygra).

4. Czas na relaks – odpoczynek w hotelu
Po każdym dniu zwiedzania z pewnością będziesz chciał zrelaksować się w hotelu. Wieczorem możesz odpocząć w basenie lub hotelowej restauracji.
W naszym hotelu czekają na państwa wygodne pokoje z klimatyzacją. Wieczorem można się odświeżyć w jednej z naszych saun lub w podgrzewanym basenie. Hotel to dobre miejsce na podróże służbowe oraz dla rodzin z dziećmi. W naszej kuchni znajduje się specjalne menu dla dzieci. – zapewnia pracownik AccorHotels.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ