Saturday, June 15, 2024
Home / Moda  / Design  / Warsztat twórczego naprawiania

Warsztat twórczego naprawiania

Chcesz dać nowe życie meblom z lat 50 czy 60-tych? Masz ochotę na ożywienie wnętrza swojego mieszkania? Znamy na to sposób.

Fotel Chance / fot. materiał prasowy

Pracownia Reborn jest projektem rodzinnym Eweliny i Krzysztofa. W 2010 roku na blogu pojawiła się pierwsza wiadomość: „Stop recycling. Start repairing” (Platform21). To był wyraźny przekaz, że warsztat twórczego naprawiania właśnie został otwarty.

poduszki vintage

Poduszki vintage / fot. materiał prasowy

Dziś projekt budowany z pasją i pomysłem oferuje kolekcje mebli, których świetność pierwszego życia minęła dekady temu. Prowadzone są prace renowacyjne drewna, metalu oraz tapicerstwo. Pięć lat intensywnego działania to kilkadziesiąt uratowanych foteli, krzeseł i innych przedmiotów. Setki poduszek dekoracyjnych uszytych zarówno z tkanin vintage, jak i z materiałów projektowanych przez wyjątkowych designerów. Do twórczego naprawiania używane są materiały najwyższej jakości – trwałe i ekologiczne. Dziś pracownia z powodzeniem realizuje zamówienia indywidualne do mieszkań, domów i biur. Ewelina i Krzysztof prowadzą miejsce wrażliwe na potrzeby estetyczne klienta. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, wiedzy i wyobraźni każde wnętrze zyskuje wyjątkowy charakter.

Fotel Chance / fot. materiał prasowy

Fotel Chance / fot. materiał prasowy

W ostatnim czasie trend odzyskiwanych rzeczy sprzed lat zaowocował urodzajem miejsc proponujących odnawiane meble min. z lat 50′ i 60′. Na tym tle nie jest łatwo wyróżnić się z własną ofertą. Jednak Pracowni Reborn udało się dzięki charakterystycznym, często unikatowym projektom. Styl Eweliny ujawnia się na styku klimatu retro i nowoczesności. Każda z kolekcji to wyraz szacunku wobec historii i poszukiwanie nowych estetyk. Każda z kolekcji to odrębna opowieść, zbudowana z wykorzystaniem bogatych zasobów. Magazyn rzeczy do odzyskania wypełniony jest kultowymi meblami zarówno z epoki prl-u (fotele 366, krzesła Aga),NRD (fotele klubowe, muszelki) jak i tzw. duńskiego designu. Gładkie poliestry, bawełny dekoracyjne i obiciowe, filce i welury, tkaniny hiszpańskie, angielskie, niemieckie i polskie gwarantują niezwykły festiwal kolorów i tekstur.

Poduszka do leżenia / fot. materiał prasowy

Poduszka do leżenia / fot. materiał prasowy

Wśród wielu propozycji szczególną uwagę przykuwa seria VINTAGE FIELDS, świeży projekt powstający przy współpracy z Wzory Widzę Conceptstore. Ogromna sympatia do niezwykłych tkanin brytyjskiego Studia Parris Wakefield owocuje wyjątkową kolekcją, twórczo naprawionych foteli i krzeseł, wkrótce wzbogaconą o niezwykłe poduszki dekoracyjne.

Kolejna oferta zasługująca na uwagę, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, to wielkogabarytowe, kolorowe poduszki do leżenia SORBET. Wykonane są z mocnej tkaniny technicznej i przeznaczone na balkony, tarasy, do ogrodów oraz wnętrz.

Ewelina i Krzysztof to ludzie z pasją, którzy zapewniają zaangażowanie w projekt, solidne wykonanie, atrakcyjne terminy i rozsądną cenę. W najbliższym czasie można ich spotkać na targach designu WZORY, w Warszawie 13 czerwca. Do zobaczenia!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ