Pożyczka w domu klienta ‒ czy jeszcze można taką dostać?
Pożyczyć, nie pożyczyć, a jeśli, to gdzie?
Pożyczka w domu klienta nie stanowi już tak atrakcyjnej oferty, jaką była przed nastaniem ery chwilówek online. Aktualnie coraz mniej firm udziela pożyczek z dojazdem do domu klienta. Nie oznacza to jednak, że trudno ją otrzymać. Na terenie Polski działa kilka firm, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdź, na czym polegają pożyczki domowe i co wyjątkowego oferują pożyczkodawcy!
Tradycyjna metoda udzielania pożyczek z obsługą w domu
Pożyczka w domu klienta to jedna z tradycyjnych metod udzielania pożyczek gotówkowych. Obsługa klienta w domu to wyjątkowa wygoda ‒ klient nie musi wychodzić z domu i iść do siedziby firmy czy przedstawiciela. Wystarczy jeden telefon, a pracownik firmy przyjeżdża pod wskazany adres z ofertą i udziela gotówki od ręki. Była to zdecydowanie najwygodniejsza metoda do czasu, gdy Internet zagościł w naszych domach, telefonach, a na rynku pojawiły się pożyczki online.
Dzisiaj, w dobie Internetu, pożyczka domowa odeszła na drugi plan. Ofertę pożyczek z dojazdem do domu klienta na skalę całego kraju posiada zaledwie kilka firm. Głównym kanałem sprzedaży pożyczek stał się Internet ‒ wnioskowanie o pożyczkę ratalną czy chwilówkę online jest szybkie, dyskretne i proste. Dodatkowo serwisy online, jak porównywarka Loando, umożliwiają sprawdzenie warunków proponowanych przez różne firmy i wybrania najlepszej oferty, dopasowanej do naszych potrzeb. Co ciekawe, nawet tu znajdziesz pożyczki z dojazdem do domu! Klient korzystając z pożyczek online nie musi wychodzić z domu. Ta konkretna zaleta sprawiła, że pożyczka do domu straciła swój główny atut.
Czym jest pożyczka do domu?
Pożyczka z obsługą w domu jest to szansa na uzyskanie potrzebnej gotówki bez konieczności opuszczania czterech ścian. To rozwiązanie dla osób, które nie chcą podawać swoich danych w serwisach internetowych pożyczkodawców, korzystać z konta bankowego czy po prostu cenią sobie profesjonalną obsługę prywatnego Doradcy. Skorzystanie z tej metody udzielania pożyczek pozwoli Ci na rozmowę z pracownikiem firmy pożyczkowej i zapytanie o szczegóły oferty. Nie zmienia to faktu, że musisz przejść ocenę zdolności do spłaty pożyczki. Każdy klient zostanie zweryfikowany w bazach dłużników. Kiedyś nie było to możliwe, jednak doradca ma dostęp do nowoczesnych narzędzi, w tym do baz dłużników online.
Doradca zaproponuje Ci ofertę pożyczki, jednak nim ją zaakceptujesz i podpiszesz umowę, sprawdź jej treść! Jak zaznacza autor artykułu „Na co powinniśmy zwrócić uwagę czytając umowę pożyczkową?”, dostępnego pod linkiem: http://epainfo.pl/na-co-powinnismy-zwrocic-uwage-czytajac-umowe-pozyczkowa/ ‒ każdy element umowy jest równie istotny i każdy jej rozdział należy przeczytać!
Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki w domu?
Aby uzyskać pożyczkę domową na dowód wystarczy Ci dokument tożsamości, stały dochód i pełna zdolność do czynności prawnych. Różne firmy pożyczkowe stawiają własne wymagania. Mogą to być m.in.:
● odpowiedni wiek np. nieprzekraczający górnej granicy,
● obywatelstwo polskie,
● dokument potwierdzający prawo do lokalu mieszkalnego,
● zaświadczenie o dochodach.
Pożyczkodawcy rzadko kiedy proszą o dodatkowe dokumenty, jednak nawet jeśli będą konieczne, Twój doradca przekaże taką informację. Możesz poprosić o pomoc w zdobyciu potrzebnych dokumentów.
Największe zalety pożyczki do domu
Główną zaletą pożyczki z obsługą w domu klienta jest kontakt z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Doradca nie tylko przedstawi Ci ofertę, ale będzie obsługiwał pożyczkę i służył pomocą oraz radą. Z profesjonalnej obsługi możesz skorzystać dzwoniąc na numer telefonu swojego Doradcy pożyczkowego, jak również w trakcie umówionych spotkań.
Do dodatkowych zalet pożyczki do domu klienta zaliczamy:
● możliwość uzyskania gotówki do ręki,
● możliwość spłaty pożyczki w tygodniowych lub miesięcznych ratach,
● wygodna spłata rat podczas wizyty domowej,
● szansa na pożyczkę dla osób zadłużonych,
● gotówkę z pożyczki domowej można otrzymać już w trakcie pierwszej wizyty.
Jak wygląda spłata pożyczki domowej?
Spłata pożyczki domowej może przebiegać na dwa sposoby:
1. Za pomocą przelewu na konto pożyczkodawcy ‒ numer konta i wysokość rat opisana w harmonogramie spłaty.
2. W trakcie wizyty domowej, w terminach umówionych z doradcą pożyczkowym.
Pożyczka w domu klienta może być spłacana w tygodniowych lub miesięcznych ratach. Pożyczki tygodniowe w domu to oferta, która raczej dotyczy niższych kwot pożyczki, jednak możliwości i warunki spłaty zadłużenia przedstawi doradca pożyczkowy. Również w trakcie trwania umowy pożyczki możesz się z nim kontaktować w celu zmiany terminu, wydłużenia ostatecznej daty spłaty czy ustalenia warunków wcześniejszej płatności.
Kto udziela pożyczek z dojazdem do domu klienta?
Pożyczki z obsługą w domu to znak rozpoznawczy firm pożyczkowych, jak:
● Bocian Pożyczki,
● KredytOK,
● Provident.
To z tymi firmami najczęściej kojarzymy pożyczkę domową, która niewątpliwie stanowi ich produkt flagowy. Oferta pożyczkowa tych firm umożliwia podjęcie nawet kilkunastu tysięcy złotych, których spłaty dokonujemy w wygodnych ratach. Szczegóły na temat propozycji finansowania poznasz na stronach wspomnianych pożyczkodawców. Pamiętaj jednak, że ostateczna oferta jest uzależniona od Twoich możliwości finansowych.
Na co uważać, pożyczając w domu?
Na rynku działa wiele różnych firm pożyczkowych udzielających gotówki w ramach pożyczki do domu. Niestety, nie wszystkie są uczciwe. Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do pożyczek reklamujących się na tzw. słupach. Nim skorzystasz z oferty podobnej firmy, sprawdź czy jest to legalna instytucja, np. wpisując jej nazwę w wyszukiwarce internetowej.
Nawet w przypadku korzystania z usług sprawdzonych firm zachowaj ostrożność! O Twoje bezpieczeństwo dba również pożyczkodawca, przypisując jednego doradcę do obsługi konkretnego klienta. Jeżeli Twój doradca zostanie zmieniony, zostaniesz o tym poinformowany oficjalnymi kanałami.
W każdym przypadku, gdy nie jesteś pewien uczciwości swojego doradcy lub jego tożsamości, niezwłocznie zgłoś się do firmy pożyczkowej. Na oszustwa szczególnie narażeni są seniorzy, co jasno przedstawia film przygotowany przez fundację ProPublika – znajdziesz go pod tym adresem: http://senior.gov.pl/bezpieczny_i_aktywny_senior/pokaz/224. Korzystaj z pożyczek domowych rozważnie i zadbaj o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz najbliższego otoczenia.