Wednesday, May 29, 2024
Home / POLECAMY  / Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda? Zalety i wady

Pozycja na łyżeczkę – jak wygląda? Zalety i wady

Pozycja nie tylko dla leniuchów

Kobieta i mężczyzna przygotowują się do wspólnej nocy w pozycji na łyżeczkę.

Jednak w błędzie jest każdy, kto myśli, że to nudna pozycja seksualna! / fot. Canva

Sztuka kochania nie jest prosta i wiedzą o tym wszyscy, którzy nieustannie walczą o maksymalną satysfakcję z seksu. Eksperymentując w łóżku, przełamujemy sypialnianą rutynę, rozpalamy emocje i w pełni cieszymy się bliskością fizyczną. Idealna pozycja seksualna zależy od preferencji partnerów i wielu czynników np. pory dnia, możliwości, miejsca. Niektórzy wolą, gdy podczas zbliżenia nieustannie coś się dzieje. Inni poszukują harmonijnych rozwiązań. Jak wygląda pozycja na łyżeczkę? Łączy spokój, klasyczne podejście, romantyczność i rozkosz

 

Pozycja seksualna na łyżeczkę jak wykonać?

Seks i pozycja seksualna na łyżeczkę? To propozycja, która nie wymaga dużej sprawności fizycznej, a jej nieskomplikowana technika sprawia, że staje się ulubionym wariantem dla wielu partnerów. Pozycja z góry przypomina łyżeczkę kuchenną i stąd też pochodzi nazwa „seksu na łyżeczkę”. Niektórzy śmieją się, że to alternatywa dla leniuchów. Nie da się zaprzeczyć, że pozycja w klasycznej i spokojnej wersji jest idealna zarówno o poranku, gdy sennie otwieramy oczy oraz późnym wieczorem podczas nocnego relaksu.

W pozycji na łyżeczkę mężczyzna obejmuje swoją partnerkę od tyłu. Oboje leżą na boku i mają delikatnie ugięte nogi, a kobieta jest odwrócona plecami do partnera. Spleciona w uścisku partnerka cofa miednicę do bioder mężczyzny, aby zapewnić komfortową pozycję i satysfakcjonującą penetrację. Ręce pary są wolne, co umożliwia bezpośredni dotyk np. pieszczenie łechtaczki.

 

Pozycja na łyżeczkę rysunek.

Propozycja stanowi synonim seksualnego komfortu. / fot.Canva

 

Zobacz również:

Sexting – co to jest? Na czym polega seksting w internecie?

 

Pozycja do spania na łyżeczkę jak ją wykorzystać?

Dlaczego tak wiele osób wybiera pozycję seksualną na łyżeczkę w trakcie wieczornego zbliżenia? Odpowiedź wydaje się oczywista. Podczas seksu na łyżeczkę ciała partnerów układają się w podobny sposób, w jaki  wiele osób zasypia.  Po udanym współżyciu kobieta i mężczyzna mogą pozostać w tym samym miejscu, bo to również pozycja do „spania na łyżeczkę”. Taka forma snu symbolizuje przywiązanie, zaufanie i daje poczucie bliskości oraz bezpieczeństwa.

Jednak w błędzie jest każdy, kto myśli, że to nudna pozycja seksualna! Chociaż łyżeczka jest łatwa technicznie i nie wymaga od pary większego wysiłku, to bardzo wiele zależy od partnera. W tej opcji to on dominuje. Seks w pozycji na łyżeczkę może być niewymagający, relaksacyjny i romantyczny, ale jeśli mężczyzna zwiększy tempo oraz moc lub zmieni kąt penetracji, to seksualna przygoda przybiera ekstremalną formę. Najczęściej mężczyzna podwyższa intensywność stosunku w trakcie zbliżającego się orgazmu. Warto również pamiętać, że to pozycja, która umożliwia stosunek waginalny i analny.

 

Zalety i wady pozycji na łyżeczkę

Wszystko ma swoje wady i zalety, również pozycje seksualne, które nie zawsze spełniają intymne oczekiwania. Poznaj mocne i słabe strony zbliżenia seksualnego z wykorzystaniem łyżeczki.

 

Zalety pozycji na łyżeczkę:

 • Idealna o każdej porze dnia.
 • Nie wymaga doświadczenia.
 • Nie obciąża mięśni.
 • Zapewnia romantyczną bliskość ciał.
 • Stanowi synonim seksualnego komfortu.
 • Gwarantuje fantastyczne doznania, relaks i spokój podczas stosunku.
 • Wygodna dla partnerów o różnej budowie ciała.
 • Doskonała podczas zmęczenia, a silnej potrzeby bliskości seksualnej.
 • Nie wymaga specjalnej techniki, ani wysiłku fizycznego.
 • Pozycja może być wykorzystywana przez kobiety w zaawansowanej ciąży, gwarantując bezpieczeństwo.
 • Wygodne ułożenie ciał kochających się na łyżeczkę, umożliwia cieszenie się bliskością przez długi czas po stosunku.

 

Para, która zasnęła po seksie na łyżeczkę.

Jak wygląda pozycja na łyżeczkę? Łączy spokój, klasyczne podejście, romantyczność i rozkosz. / fot.Canva

 

Wady pozycji na łyżeczkę:

 • Utrudnia kontakt wzrokowy z partnerem.
 • Powoduje problemy związane z pocałunkami w okolicy ust.
 • Nie zawsze zapewnia wystarczająco głęboką penetrację.
 • Ogranicza zakres ruchów szczególnie kobietom.
 • Podczas zbliżenia na łyżeczkę może wypadać członek z pochwy, co często budzi frustrację.
 • Większy brzuch partnera lub duże pośladki partnerki czasami stanowią przeszkodę w seksie na łyżeczkę.
 • Ze względu na budowę pochwy, pozycja może wywoływać ból.

 

Przeczytaj koniecznie: 

Zamiast mężczyzny w łóżku, mam zabawki… erotyczne

 

Pozycja na łyżeczkę a ciąża

Seksualną łyżeczkę pokochały osoby starsze i pary ze słabszą kondycją fizyczną, ale nie tylko. To doskonała propozycja dla partnerów ceniących dyskrecję. Nie każdy może cieszyć się grubymi ścianami mieszkania i wyrozumiałymi sąsiadami. Seks na łyżeczkę zapewnia ciszę, co podwyższa komfort partnerów, gdy obok w pokoju śpią dzieci.

Pozycja na łyżeczkę w ciąży? Oznacza wygodny, a przede wszystkim niebudzący lęku wybór. Ułożenie boczne gwarantuje bezpieczeństwo przyszłej matce i dziecku, ponieważ brzuch nie jest uciskany z żadnej strony. Poza tym seks, w którym dominuje łyżeczka, nie wymaga nadmiernego wysiłku i jest połączeniem seksualnej przyjemności z cielesnym relaksem.

„Jestem w ósmym miesiącu ciąży. Bliskość fizyczna z moim mężem była i jest dla mnie niezwykle istotna. Oczekując na dziecko, nie czuję się najlepiej. Pozycja na łyżeczkę podczas stosunku seksualnego to dla mnie idealna recepta na satysfakcję z seksu. Konsultowałam sprawę z moją ginekolog prowadzącą ciążę. Potwierdziła, że w taki sposób możemy kochać się bez obaw, że cokolwiek zagrozi dziecku”.

zwierzyła się Beata, dla której ciąża to bardzo ciężki czas.

 

Może też cię zainteresuje:

Seks w ciąży. Seksuolożka wyjaśnia, jakie pozycje są bezpieczne

 

Czy łyżeczka jest dla Was? To jedna z ulubionych pozycji „od tyłu” wielu par. Warto wypróbować w życiu seksualnym „seksu na łyżeczkę”, ponieważ mimo niezbyt skomplikowanej formy, zapewnia bardzo dużo satysfakcji i emocji. W zależności od indywidualnych upodobań pozycję można dowolnie modyfikować. Łyżeczka romantyczna (podstawowa spokojna), ostra (mocna i szybka), romantyczna (głębsza z całowaniem)? Ile par, tyle seksualnych wariantów.

 

 

SEO copywriterka, dla której pisanie to nie tylko sposób na życie, ale i największa pasja. Prywatnie pozytywnie zakręcona mama dwóch córeczek i owczarka niemieckiego. Kocha? Góry. Boi się? Gryzoni. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i uparcie dąży do celów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ