Thursday, July 18, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Poznajmy Trenerów „The Voice of Poland”

Poznajmy Trenerów „The Voice of Poland”

Edyta Górniak, Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, a także duet Tomson i Baron zasiądą w słynnych, czerwonych fotelach 6. edycji „The Voice of Poland”.

Edyta Górniak / fot. materiał prasowy

Edyta Górniak, Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, a także duet Tomson i Baron zasiądą w słynnych, czerwonych fotelach 6. edycji „The Voice of Poland”. Program powróci na antenę TVP2 już 5 września.

Szósta edycja „The Voice of Poland” zapowiada się wyjątkowo emocjonująco! Zmiany w składzie Trenerów to nie jedyna niespodzianka, która czeka fanów tego niezwykle popularnego muzycznego show Dwójki. Do grona gospodarzy show dołączy także Halina Młynkova, która poprowadzi program u boku Tomasza Kammela i Macieja Musiała. Szóstą edycję zasili dodatkowo… młoda krew. Kto jeszcze dołączy do ekipy „The Voice of Poland”, wnosząc mnóstwo nowej energii i masę zaskakujących pomysłów? O tym już wkrótce…
„The Voice” wzbogaci się także o nowatorskie elementy interaktywne, dzięki którym widzowie będą mogli w jeszcze większym stopniu niż dotąd wpływać na losy uczestników. Kto spośród setek utalentowanych wokalistów, biorących udział w castingach, dotrze do finału i zdobędzie nagrodę główną – kontrakt płytowy z Universal Music Polska? O tym widzowie Dwójki przekonają się już jesienią. Premierę szóstej edycji zaplanowano na 5 września.

„The Voice of Poland” to wyjątkowy muzyczny talent-show, który odniósł spektakularny sukces na świecie. Aktualnie emitowany jest w ponad 50 krajach. Polska edycja programu obecna jest na antenie Dwójki od 2011 roku i cały czas cieszy się ogromną popularnością. Laureatami poprzednich edycji zostali: Aleksandra Nizio, Juan Carlos Cano, Mateusz Ziółko, Natalia Sikora i Damian Ukeje. Rafał Brzozowski, uczestnik pierwszej edycji programu, odniósł ogólnopolski sukces przebojem „Tak blisko”, a Natalia Sikora została laureatką konkursu „Debiuty” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku. Jej sukces powtórzył w 2014 roku w Opolu Mateusz Ziółko zajmując również pierwsze miejsce w konkursie „Debiuty”.

TRENERZY:
Edyta Górniak

Edyta Górniak / fot. materiał prasowy

Edyta Górniak / fot. materiał prasowy

Unikatowa osobowość. Artystka, która łączy w sobie wiele cech: oryginalność, wrażliwość, ekspresja, charyzma i miłość do muzyki. Wokalistka popowa, aktorka musicalowa, autorka tekstów, kompozytorka, producent i reżyser teledysków.
Głos Edyty Górniak uznawany jest za jeden z największych i najpiękniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej.
Edyta Górniak to magnetyczna osobowość sceniczna i jedna z najwybitniejszych postaci polskiej sceny. Wyróżnia ją niespotykana wrażliwość artystyczna, wszechstronność i wyjątkowe interpretacje muzyki.
Artystka w tym roku obchodzi 25 -lecie pracy zawodowej. Ma w dorobku 8 albumów, z których 2 miały swoje premiery w 29 krajach świata. W maju wydała wiosenną wersję singla „Glow On”, który ukaże się na winylowym krążku.
Edyta Górniak była pierwszą Polką reprezentującą nasz kraj w konkursie Eurowizji. Pierwszą, która wystąpiła na deskach nowojorskiego teatru broadwayowskiego, mając zaledwie 19 lat. Była również pierwszą Polką, która podpisała światowy kontrakt płytowy z jednym z największych koncernów muzycznych, EMI.
Do jej historycznych występów zaliczają się m.in. niepowtarzalne duety z Jose Carrerasem, współpraca z zespołem muzyki alternatywnej Sweet Noise, z amerykańską wytwórnią Disney oraz z legendarną londyńską BBC BIG BAND ORCHESTRA.

Maria Sadowska

Maria Sadowska / fot. materiał prasowy

Maria Sadowska / fot. materiał prasowy

Niepokorna i bezkompromisowa. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop.
Maria Sadowska jest także uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Jej utwory odtwarzane są w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Ma na koncie 11 płyt.
Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus. Sadowska jest jedną z nielicznych reżyserek, które samodzielnie skomponowały muzykę do własnego filmu.
W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu dwukrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa.

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny / fot. Marlena Bielińska

Andrzej Piaseczny / fot. Marlena Bielińska

Piosenkarz, autor tekstów i aktor, a także osobowość telewizyjna. Od dziecka jego pasją była muzyka i to jej podporządkował całe życie. Dziś bije rekordy popularności, a jego utwory zna cała Polska. Jest doskonałym przykładem na to, że warto walczyć o swoje marzenia… bo one naprawdę się spełniają.
Muzyczną karierę solową rozpoczął w 1998 roku. W 2001 roku z utworem „2 Long” reprezentował Polskę podczas 46. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Kopenhadze. Na swoim koncie ma 11 płyt (większość z nich osiągnęła status platynowych) oraz współpracę z legendami polskiej muzyki rozrywkowej takimi jak: Seweryn Krajewski oraz Kayah.
24 marca 2015 ukazała się na rynku jego ostatnia płyta zawierająca autorskie interpretacje znanych utworów oraz dwa utwory premierowe. Nagrana została z towarzyszeniem słynnej holenderskiej Metropole Orkest. Album już w dniu premiery uzyskał status platynowej płyty.
Andrzej Piaseczny zasiadał na jurorskim fotelu The Voice of Poland w 2011. Jego podopieczny doszedł do finału, zajmując drugie miejsce. Rok później był gościem specjalnym plenerowych koncertów Andrzeja. To najlepszy dowód na to, że artysta wspiera młodych artystów na początku kariery muzycznej.

Tomson i Baron

Tomson i Baron / fot. I. Sobieszczuk

Tomson i Baron / fot. I. Sobieszczuk

Podwójna dawka talentu, energii oraz spontaniczności. Tomson i Baron, należący do cieszącego się wielką popularnością zespołu Afromental, pną się po szczeblach kariery.
Zespół Afromental, który istnieje na od 2004 roku, może pochwalić się wieloma sukcesami. Dziesiątki tysięcy sprzedanych płyt, liczne nagrody muzyczne (w tym nagroda MTV EMA 2010 dla Najlepszego Polskiego Wykonawcy) oraz wiele hitów to najlepsze dowody na to, że członkowie zespołu żyją muzyką i wiedzą, jak osiągnąć sukces.
Wokalista, autor tekstów, kompozytor i współzałożyciel zespołu Afromental, Tomasz „Tomson” Lach, może dodatkowo pochwalić się współpracą z wieloma polskimi artystami. Brał też udział w projektach hip-hopowych.
Aleksander Milwiw-Baron to producent, kompozytor i multiinstrumentalista. Jest laureatem pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla producentów muzycznych „Coke Live Fresh Noise”.
Obaj muzycy są bardzo aktywni, prezentując kolejne talenty. W 2015 r. świetnie sprawdzili się w roli prowadzących galę Fryderyki 2015. Od 2 marca 2013 roku Tomson i Baron zasiadają w trenerskich fotelach „The Voice Of Poland”. Nikogo nie trzeba przekonywać, że w roli trenerów spisują się wyśmienicie.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ