Sunday, May 19, 2024
Home / Kuchnia  / Poznajcie kuchenne akcesoria, które umilą zimowe wieczory!

Poznajcie kuchenne akcesoria, które umilą zimowe wieczory!

Ale bajer!

Bez niektórych akcesoriów kuchennych bardzo trudno byłoby sobie poradzić / fot. materiały prasowe

Zimą dni są zdecydowanie krótsze. Długie, zimowe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w domowym zaciszu wraz z bliskimi. By ten czas był jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o smaczne przekąski i napoje, które można z powodzeniem przygotować z pomocą przydatnych, kuchennych akcesoriów

Akcesoria kuchenne – pomocne gadżety dla każdej pani i każdego pana domu

Gadżety kuchenne ułatwiają wiele codziennych czynności podczas przygotowywania posiłków i napojów. Bez niektórych akcesoriów kuchennych bardzo trudno byłoby sobie poradzić. Jak bowiem rozłupać łupinę twardych orzechów bez dziadka do orzechów, czy też otworzyć konserwę, nie posiadając odpowiedniego otwieracza? Oprócz podstawowych gadżetów, takich jak deski do krojenia, miski, tarki do warzyw, które można nabyć w specjalizujących się w kuchennych gadżetach sklepach, znaleźć można także mnóstwo innych przydatnych przedmiotów – także takich, które umilą nam długie, zimowe wieczory.

Jakie gadżety umilą nam zimowe wieczory?

Jednym z przydatnych zimą gadżetów będzie z pewnością maleńka tarka do imbiru – przyprawy, którą warto dodawać do herbaty. Imbir wpływa pozytywnie na nasz układ odpornościowy i rozgrzewa przy niskich temperaturach za oknem.

tarka do imbiru

Tarka do imbiru / fot. materiały prasowe

Idealnie smakuje w połączeniu z naturalnym miodem, który najłatwiej będzie dodać do herbaty za pomocą specjalnie skonstruowanego czerpaka do miodu w kształcie spirali. Dzięki takiej budowie płynny miód nie skapuje na blaty i inne powierzchnie, a ponadto zdecydowanie łatwiej jest go dozować. Czerpak może być wykonany ze stali nierdzewnej lub drewna.

Czerpak do miodu

Czerpak do miodu / fot. materiały prasowe

Amatorzy mocniejszych trunków z pewnością docenią korek do butelek, który pozwoli szczelnie zamknąć napoczęte wino lub szampana, by dłużej cieszyć się smakiem i aromatem napoju. Innym, przydatnym do wina gadżetem jest nalewak, który ogranicza skapywanie kropel po butelce. Jednocześnie, dzięki systemowi napowietrzania, poprawia smak i aromat tego trunku.

Zima to czas, w którym częściej sięgamy po przetwory zamknięte w słoikach. Jeśli nie mamy na tyle siły, by samemu otworzyć zamknięte szczelnie weki, z pomocą przychodzi nam otwieracz EASY OPEN służący do otwierania słoików bez żadnego wysiłku.

Na romantyczny zimowym wieczór we dwoje szczególnie polecamy zaserwowanie fonde serowego lub czekoladowego. Ceramiczny zestaw do fonde nadaje się do użycia w kuchni mikrofalowej, dzięki czemu czas jego przygotowania zostaje skrócony do minimum. Istotna jest również izolacja naczynia od podłoża, by nie uszkodzić powierzchni stołu lub blatu.

Ceramiczny zestaw do fonde

Ceramiczny zestaw do fonde / fot. materiały prasowe

Akcesoria nie tylko na zimę

Gadżetem, który przyda się zarówno zimą, jak i latem, będzie lunch box z przegródkami, w którym możemy przechowywać kilka potraw jednocześnie. Sprawdzi się on doskonale jako pojemnik na drugie śniadanie do szkoły lub lunch do pracy, a także na przekąski na pieszą wycieczkę. Powinien być poręczny i posiadać szczelne zamknięcie, by uniknąć odstania się produktów w trakcie transportu i zabrudzenia pozostałych rzeczy w plecaku czy torbie. Więcej na temat dobrej jakości lunch boxów przeczytać można w artykule pt.: „Skąd wzięła się rosnąca popularność pojemników na jedzenie z przegródkami Monbento w formie lunchboxu?”.

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Arlmina 4 lutego, 2020

    Fajne opcje

  • Bentomania 10 listopada, 2020

    Ciekawe akcesoria, a artykuł przydatny.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ