Thursday, June 13, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Poznaj sekret metody KMI – integralnej pracy z ciałem

Poznaj sekret metody KMI – integralnej pracy z ciałem

Na ratunek spiętemu i przeciążonemu organizmowi śpieszy nowatorska metoda KMI, która pozwala skutecznie wyeliminować rozmaite dolegliwości układu ruchowego, w Polsce dostępna w hotelu Villa Park MED&SPA.

KMI, czyli Kinesis Myofascial Integration

KMI, czyli Kinesis Myofascial Integration / fot. materiał prasowy

Stres zawodowy, siedzący tryb pracy i permanentny niedobór czasu, który można poświęcić na aktywność fizyczną powoli stają się znakiem naszych czasów. Te zaniedbania w dziedzinie troski o kondycję ciała najczęściej szybko przynoszą niepożądane efekty w postaci bólów kręgosłupa, głowy czy stawów. Na ratunek spiętemu i przeciążonemu organizmowi śpieszy nowatorska metoda KMI, która pozwala skutecznie wyeliminować rozmaite dolegliwości układu ruchowego, w Polsce dostępna w hotelu Villa Park MED&SPA.

Odkryj sekret KMI

KMI, czyli Kinesis Myofascial Integration

KMI, czyli Kinesis Myofascial Integration / fot. materiał prasowy

KMI, czyli Kinesis Myofascial Integration, jest innowacyjną formułą zabiegów manualnych dokonującej zmian strukturalnych w kształcie i ułożeniu ciała. KMI jest formą Integracji Strukturalnej opracowaną przez amerykańskiego terapeutę i anatoma Thomasa Myersa w oparciu o stworzoną przez niego koncepcję taśm anatomicznych, czyli Anatomy Trains. Zarówno koncepcja, jak i metoda cechują się wielką innowacyjnością. W niespotykany dotąd sposób ujmują anatomię i funkcjonowanie ludzkiego ciała: zakładają, że wszystkie mięśnie w ludzkim organizmie są jedną, połączoną ze sobą tkanką. Stąd też, jeśli w jednym miejscu ciała pojawi się jakaś zmiana lub napięcie, to jej skutki mogą być odczuwalne w całym organizmie bądź objawiają się w postaci problemu w innej części ciała.

Współpraca z terapeutą

Terapia KMI przyjmuje zwykle formę 12 sesji terapeutycznych. Podczas tych sesji przeprowadzamy wywiad z pacjentem, wspólnie z nim ustalamy cele terapii KMI”, mówi certyfikowany terapeuta KMI Wojciech Cackowski – Kierownik Instytutu MED&SPA w Hotelu Villa Park. Terapia KMI opiera się na wykonywaniu ruchów zaleconych przez terapeutę KMI oraz na uciskaniu przez terapeutę tkanek, co pozwala na usunięcie napięć, skróceń i zrostów tkankowych w ciele pacjenta. W trakcie sesji, terapeuta KMI będzie aktywnie wpływał na strukturalne ułożenie poszczególnych elementów w ciele, które poprawią całościowe funkcjonowanie organizmu. „Głównym zadaniem terapii metodą KMI jest uwolnienie stłoczonych i skróconych obszarów tkanki łącznej w ciele oraz „nauczenie” ciała takich wzorców postawy i ruchu, które będą bardziej efektywne i zużyją mniej energii. W efekcie osoba, która skorzysta z terapii KMI zaprzestanie korzystania ze złych nawyków i powróci do pierwotnej równowagi zaznacza Wojciech Cackowski.

Wartość KMI

Tym, co jest niezwykle istotne i stanowi o wielkiej wartości KMI, jest fakt, że terapia ta pozwala przede wszystkim zniwelować przyczyny dolegliwości układu ruchu, a nie tylko jego objawy, podsumowuje Wojciech Cackowski.

Terapia KMI jest bardzo skuteczną metodą likwidowania takich dolegliwości, jak: bóle kręgosłupa, bóle stawów, bóle i dyskomfort mięśniowy, niewłaściwe wzorce ruchowe, wady postawy, wady zgryzu i stawu skroniowo – żuchwowego, sztywność, bóle głowy, stany pourazowe oraz nadmiernie skumulowane napięcie w ciele spowodowane przeciążeniami. Osoby, które borykają się z takimi problemami, mogą szukać pomocy w Villa Park MED&SPA, w którym zabiegi metodą KMI są prowadzone przez pierwszego w Polsce certyfikowanego terapeutę KMI i nauczyciela Anatomy Trains Wojciecha Cackowskiego, który kwalifikacje zdobywał pod okiem samego Thomasa Myersa.

Szczegółowe informacje na temat terapii KMI oraz hotelu Villa Park MED&SPA znajdują się na stronach: www.villapark.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ