Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Poznaj niewidoczną ortodoncję Invisalign

Poznaj niewidoczną ortodoncję Invisalign

Myślisz o niewidocznym aparacie?

Dentestetica: Niewidoczna ortodoncja dla dorosłych / fot. materiały prasowe

Piękny uśmiech i proste zęby to marzenie wielu osób. W Dentestetica, dzięki wyjątkowym lekarzom oraz zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań, spełniamy je każdego dnia. Zobacz, co przygotowaliśmy w czasie Dni Otwartych dla naszych pacjentów, a także przeczytaj rozmowę z naszym specjalistą, dr Mateuszem Falkowskim, który opowiada o zaletach aparatu Invisalign

Dentestetica: Niewidoczna ortodoncja dla dorosłych / fot. materiały prasowe

Dentestetica: Niewidoczna ortodoncja dla dorosłych / fot. materiały prasowe

Ortodoncja dla dorosłych

Invisalign to rewolucyjne rozwiązanie stworzone w Stanach Zjednoczonych, dzięki któremu leczenie ortodontyczne nabrało zupełnie nowego wymiaru. Co czyni je wyjątkowym? Dzięki indywidualnym nakładkom Invisalign, możliwe jest skrócenie czasu leczenia nawet o połowę. Zamiast widocznych zamków, nosisz komfortowe i niemal całkowicie niewidoczne nakładki, które w dowolnym momencie możesz łatwo wyjąć. A dzięki symulacji 3D, już na początku leczenia widzisz, jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech.
Invisalign jest rezultatem 18 lat pracy Align Technology, amerykańskiej firmy zlokalizowanej w Kalifornii, która całkowicie zdominowała rynek ortodoncji dla dorosłych. Obecnie może pochwalić się liczbą ponad 50 000 certyfikowanych lekarzy w USA oraz 5 milionami zadowolonych pacjentów.
W Europie Invisalign pojawiło się osiem lat temu, najpierw w Wielkiej Brytanii, a następnie w kolejnych krajach – Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, a także w Polsce.

Nasza rozmowa z ekspertem – Dr Mateusz Falkowski
Doktor nauk medycznych, lekarz stomatolog Mateusz Falkowski to ekspert Invisalign w Dentestetica, który oferuje naszym pacjentom olbrzymią wiedzę i doświadczenie w leczeniu ortodontycznym.
Jak to się wszystko zaczęło i dlaczego właśnie Invisalign?
Dr n. med. Mateusz Falkowski: Kiedy w 2013 rozpocząłem pracę z pierwszymi pacjentami Invisalign, w Polsce jeszcze nikt nie słyszał o tej metodzie. Nie tylko pacjenci, ale również moi koledzy, doskonali specjaliści. A jednak taki produkt zupełnie nie istniał w świadomości branży.

Dobrego stomatologa znajdziesz w Dentestetica w Krakowie / fot. materiały prasowe

Dobrego stomatologa i ortodontę znajdziesz w Dentestetica w Krakowie / fot. materiały prasowe

Zaledwie cztery lata później, jest oczywiście zupełnie inaczej. Praktycznie każdego dnia mamy w klinice pacjentów pytających o Invisalign. Spodziewam się , że w najbliższych trzech czterech latach, nawet 70% dorosłych i nastolatków w Polsce, którzy rozpoczną leczenie ortodontyczne, wybierze Invisalign.

Co skłoniło cię, żeby zostać specjalistą ortodoncji Invisalign?
MF: Znowu wrócę do 2013, kiedy pracowałem z moim dobrym przyjacielem i świetnym lekarzem, Dr. Mauricio Gonzalez Balut w Meksyku. Właśnie wtedy, razem z nim, poprowadziłem moje pierwsze leczenie metodą Invisalign. Maurico już wtedy był doświadczonym ortodontą Invisalign, dla mnie to była absolutna nowość.
Kiedy zobaczyłem i zrozumiałem tę metodę, jej zalety i możliwości, byłem zachwycony. I bardzo zdecydowany, że właśnie jej chcę poświęcić moją specjalizację.
W czym Invisalign jest lepszy od innych metod leczenia ortodontycznego?

MF: Z punktu widzenia lekarza, największą zaletą jest pełna kontrola jaką mamy nad procesem leczenia, w każdym jego momencie. Z klasycznymi aparatami jest to niemożliwe. A Invisalign nie tylko pozwala nam na stworzenie dokładnej symulacji nowego układu zębów, ale również na obserwowanie każdego ruchu, obrotu czy przesunięcia.

A z punktu widzenia pacjenta?
MF: To zawsze bardzo indywidualna sprawa. Nie ma dwóch takich samych pacjentów i dla każdego, ważne są inne aspekty. Ale siłą rzeczy, zawsze pojawiają się porównania do tradycyjnych aparatów.

I te klasyczne aparaty przegrywają?
MF: Mówiąc o niewidocznej ortodoncji, nie stosujemy chwytu reklamowego. To faktycznie jest aparat, którego niemal zupełnie nie widać. Druga, równie ważna kwestia, to bezproblemowa higiena. Przy zamkach musisz szczotkować zęby po najdrobniejszej przekąsce. Invisalign wyciągasz na czas posiłku i mycia zębów. Tak po prostu, dyskretnie i bez żadnego zamieszania. Nie ma więc mowy o resztkach jedzenia, problemach z czyszczeniem, próchnicy czy innych niedogodnościach.

Dobrego ortodontę znajdziesz w Dentestetice w Krakowie! / fot. materiały prasowe

Dobrego ortodontę znajdziesz w Dentestetice w Krakowie! / fot. materiały prasowe

Czy faktycznie aparat można wyjąć w dowolnym momencie?
MF:
Absolutnie tak. Oczywiście leczenie polega na jego noszeniu, ale jeśli pacjent ma w planach trening, publiczne wystąpienie, ważne spotkanie, ślub czy inne wydarzenie, kiedy zależy mu na doskonałym wyglądzie, po prostu wyjmuje nakładki i cieszy się pełną swobodą. Leczenie bez kompromisów czy zmiany stylu życia. Nasi pacjenci często podkreślają, że właśnie ta cecha w głównej mierze pomogła im podjąć decyzję o wyborze Invisalign.

Jaki jest całkowity czas leczenia?
MF: To bardzo indywidualna sprawa, ale w przypadku Invisalign możliwe jest skrócenie czasu nawet o 50% w stosunku do klasycznych aparatów. Dodatkowo po zakończeniu leczenia pacjent dostaje pięcioletnią gwarancję. Myślę, że nie będzie przesadą, jeśli powiem, że Invisalign to metoda, którą w przyszłości będziemy leczyć niemal wszystkie problemy ze zgryzem.

Dziękujemy za rozmowę.
MF: Również dziękuję. Do zobaczenia w Dentestetica.


Letnie Metamorfozy 30+ z Dentestetica
2 i 3 czerwca 2017 to dni kiedy w naszej klinice koncentrujemy się na przedstawieniu możliwości niewidocznej ortodoncji Invisalign oraz nowej oferty zabiegów medycyny estetycznej. Serdecznie zapraszamy do umówienia się na dogodny termin i skorzystanie z:
➡ Bezpłatnych konsultacji ortodontycznych
➡ Bezpłatnych konsultacji medycyny estetycznej
➡ 25% zniżki na leczenie i aparat Invisalign
➡ 50% zniżki na wszystkie zabiegi medycyny estetycznej

Kiedy: 2 i 3 czerwca 2017, piątek i sobota
Gdzie: Dentestetica, ul. Kamienna 21, Kraków, Fronton, IV piętro
Kontakt: 887 05 05 01 lub biuro@dentestetica.pl Umów się na bezpłatną wizytę.

Więcej szczegółów

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anita 18 kwietnia, 2019

    Ja robiłam u dr Pniok w dental care w tychach i też jestem mega zadowolona!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ