Monday, April 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Poznaj najpopularniejsze zabiegi chirurgi plastycznej

Poznaj najpopularniejsze zabiegi chirurgi plastycznej

Gdzie warto poddać się operacji?

Poznaj najlepsze zabiegi medycyny estetycznej / fot. materiały prasowe

Zastanawiałeś się kiedyś nad specjalistycznymi zabiegami – poznaj profesjonalną klinikę chirurgii plastycznej w Polanicy. Szczegóły poznasz na stronie chirplast.com.pl lub w artykule poniżej, gdzie przeczytasz: 

 • o tym, czym jest chirurgia plastyczna,
 • o zespole specjalistów w klinice,
 • jakie są najpopularniejsze zabiegi,
 • jak przygotować się do zabiegu.

 

Pojęcie chirurgii plastycznej

Można zastanawiać się, czym jest właściwie chirurgia plastyczna. W najprostszej definicji jest to dziedzina medycyny zajmująca się rekonstrukcją wad wrodzonych i nabytych ciała. To korekta rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Wśród zabiegów występujących w klinice dr Rychlika można wyróżnić: 

 • zabiegi piersi,
 • zabiegi na twarz i szyję,
 • zabiegi na ciało
 • zabiegi medycyny estetycznej.

 

W klinice odbywają się również zabiegi w ramach refundacji NFZ, w tym ortopedia, czy chirurgia ręki. 

Zespół profesjonalistów wsparciem w każdym zabiegu 

W klinice dr Dariusz Rychlik Chirurgia Plastyczna pracują najbardziej renomowani chirurdzy w Polsce , na czele z dr Rychlikiem. Prócz niego należy wyróżnić zespół anestezjologów, pielęgniarek, specjalistów ds chorób wewnętrznych oraz administrację. Cały team dba o to, aby klient od wejścia od kliniki, przez zabieg i wypis czuł się komfortowo. Dr Rychlik posiada liczne certyfikaty i ukończone szkolenia, które poświadczają o jego doświadczeniu i ogromie wiedzy. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. 

operacje plastyczne gabinet

Tajniki chirurgii plastycznej / fot. materiały prasowe

Sam budynek kliniki jest również wyjątkowy. Położony jest on w Szczytnej, trzy kilometry od Polanicy-Zdroju, u podnóża Narodowego Parku Gór Stołowych, w spokojnym, relaksującym otoczeniu, z dala od zgiełku wielkich miast.

 

Blok operacyjny wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. 

 

Po zabiegu pacjent przebywa w wygodnej, przestronnej, klimatyzowanej i monitorowanej sali pooperacyjnej. Pacjenci mają do dyspozycji nowoczesne prywatne pokoje z łazienką, każdy wyposażony w telewizję i wi-fi. Mogą spokojnie odpoczywać po przebytym zabiegu. Z okien pacjenci mogą podziwiać panoramę malowniczych Gór Stołowych.

 

Po opuszczeniu Kliniki pacjenci mogą wypoczywać w jednym z pobliskich pensjonatów i hoteli, pozostając cały czas pod opieką i wracać na ustalone konsultacje. Zakres działalności Ośrodka jest bardzo szeroki, a poszczególne dziedziny chirurgii mają okazję współdziałać ze sobą, dla dobra naszych pacjentów.

Jakie są najbardziej popularne zabiegi?

Chirurgia plastyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny. Klientami klinik chirurgi plastycznej są w większej ilości kobiety, ale coraz częściej z ich usług korzystają także mężczyźni. Główną przyczyną tak dużego zainteresowania tą gałęzią medycyny jest po pierwsze presja społeczna, w szczególności wywierana na kobiety, czy to przez środowisko, czy partnerów. Coraz częściej wymaga się, żeby przedstawicielki płci pięknej zwalczały oznaki upływającego czasu i wyglądały młodo oraz atrakcyjnie. Ponadto chirurgia plastyczna często pomaga poprawić subiektywną ocenę własnego wyglądu.

top zabiegi na ciało

Co w modzie? / fot. materiały prasowe

W ramach chirurgii plastycznej możemy wyróżnić dwa odłamy chirurgi: estetyczną i rekonstrukcyjną. Zabiegi chirurgii estetycznej pozwalają na poprawę wyglądu twarzy lub ciała. Chirurgia rekonstrukcyjna ma za zadanie przywrócić utracone funkcje tkankom ciała, które uległy uszkodzeniu np. spowodowane wypadkiem. Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgii plastycznej obejmują takie części ciała jak:

 • twarz,
 • szyja,
 • piersi,
 • modelowanie ciała. 

Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu? 

Przygotowania do zabiegu należy rozpocząć już 2 tygodnie przed terminem. W tym czasie nie należy zażywać leków powodujących przedłużone krwawienie podczas operacji tj. Polopiryna, czy Aspiryna.

 

U pacjentów, u których istnieje konieczność przewlekłego zażywania leków obniżających krzepliwość krwi (Acenocumarol, Sintrom, Syncumar, Warfin), leczenie należy zmodyfikować pod nadzorem lekarza rodzinnego.

chirurg plastyk

Upiększanie na życzenie / fot. materiały prasowe

Dodatkowo nie należy palić tytoniu, pamiętając, że nikotyna zawarta w  papierosach upośledza ukrwienie tkanek, powodując obkurczanie naczyń krwionośnych. Może to znacznie utrudniać lub uniemożliwiać gojenie ran, a nawet prowadzić do martwicy w miejscu operowanym.  

 

Należy również nie spożywać alkoholu, ponieważ może on zaburzać działanie leków stosowanych podczas operacji. Konieczne jest prawidłowe odżywianie i wypoczynek. 

 

Należy wykonać badania zalecone podczas konsultacji przedoperacyjnej. Wyniki badań powinno się przedstawić lekarzowi rodzinnemu. Kopie wyników badań należy przesłać na adres kliniki lub drogą mailową. Na dzień przed planowanym zabiegiem należy rano i wieczorem całe ciało wykąpać wodą i mydłem. Pozwoli to ograniczyć ilość bakterii mieszkających na skórze i co za tym idzie zmniejszyć ryzyko infekcji ran. W dniu zabiegu ważne jest, aby wykąpać wodą i mydłem całe ciało, szczególnie głowę. Nie należy stosować żadnych kosmetyków do ciała i twarzy.

 

Jeżeli ma się jakiekolwiek pytania/wątpliwości trzeba niezwłocznie poinformować o nich lekarza.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • karmale 9 sierpnia, 2019

  Jeśli o mnie chodzi to najlepsze efekty u mnie dała mezoterapia igłowa skóry
  http://skawina24.com/wydarzenia/mezoterapia_ig_owa_skuteczny_spos_b_na_pi_kn_sk_r_.html

  I żałuję trochę, ze nie wybrałam sie na zabieg wcześniej 🙂 Zaraz po zabiegu nie wygląda się wyjściowo. Mogą być widoczne miejsca po nakłuciach i grudki, a skóra może być przez jakiś czas lekko obrzęknięta. Również może zdarzyć się, że będziemy mieć jakiegoś siniaczka ale potem jest za to bardzo ujędrniona, nawilżona i mezoterapia ma efekty lepsze niż jakikolwiek krem.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ