Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Pierścionek dla kobiety – jak trafić w jej gust?

Pierścionek dla kobiety – jak trafić w jej gust?

Pierścionki zgodne z najnowszymi trendami a może z dawnego wzornictwa – czyli jak poznać gust obdarowanego?

fot. materiał prasowy

Pierścionek kupowany dla kobiety to bardzo intymny prezent. Nawet, jeżeli nie jest to pierścionek zaręczynowy, należy dobrze znać gust i charakter obdarowanej, aby upominek nie okazał się fiaskiem. Na co zwracać uwagę?

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Kobiety są różne i kochają różną biżuterię, dlatego mężczyźni głowią się zawsze, jak dobrać biżuterię, aby ukochana chciała ją nosić. Wystarczy jednak obserwować swoją kobietę, aby wysnuć wnioski, dotyczące jej gustu.

Srebrne pierścionki w nowoczesnej oprawie

– Minimalizm
Nowoczesne wzornictwo jest bardzo klasyczne i w porównaniu z dawnym, można rzec, że wręcz ascetyczne. Współcześnie stawia się na dosyć delikatną biżuterię, pasującą do wielu okazji. Srebrne pierścionki mają być eleganckie. Wiele wzorów bazuje na prostej lub asymetrycznej obrączce, wysadzanej malutkimi kamieniami lub nie, z prostą oprawą i jednym dużym kamieniem. Wzornictwem nawiązują do zaręczynowych pierścionków o modelu „chaton”.

Często jest to także dosyć gruba obrączka wysadzana kamieniami. Ewentualnie dwie obrączki, złączone jednym kamieniem w prostej oprawie.
Takie minimalistyczne wzornictwo jest wyrazem współczesnego ducha mody i rozumienia klasyki – im mniej, tym więcej. Takie srebrne pierścionki – delikatne i subtelne, w bardzo wysmakowany sposób podkreślają kobiecość, bez względu na to, czy ich właścicielka ubrana jest w jeansy czy elegancką sukienkę.

– Nowoczesne zdobienia
Zdobienia w stylu nowoczesnym to przede wszystkim drobne kamienie, które w fantazyjny sposób potrafią urozmaicić wzór pierścionka. Wiele nowych wzorów stanowi także wariacje na temat pierścionka zaręczynowego Księżnej Diany, gdzie wokół dużego oczka zgromadzonych jest mnóstwo maleńkich kryształków, a więc cały pierścionek aż skrzy.

– Fantazyjne kształty
Srebrne pierścionki o niestandardowych, fantazyjnych formach to hit współczesnego jubilerstwa. Są to pierścionki, które można założyć na kolację, jako wyraźny dodatek, ale także wyglądają świetnie w eleganckich stylizacjach, jako wyszukane wykończenie. Geometryczne, bardzo oryginalne kształty pierścionków, dodatkowo wysadzane gęsto cyrkoniami to idealne dodatki na wieczór. Jest to biżuteria bardzo wyraźna, a więc i dla pewnych siebie kobiet, które lubią takie stylizacje.

– Romantycznie i dziewczęco
Inny trend we współczesnym jubilerstwie to romantyczne i delikatne wzory. Są to pierścionki z kształtami motyli, serc, kwiatów itp. Przeważnie wykonane są wyłącznie ze srebra z dodatkiem na przykład zaledwie jednego lub kilku drobnych cyrkonii. Takie srebrne pierścionki można założyć na każdą okazję, bowiem każdej stylizacji dodadzą dziewczęcego uroku.

– Orno, Imago Artis, Warmet… czyli stara szkoła
Wyroby dawnych jubilerów plastyków są obecnie bardzo cenione. Oczywiście Orno i Imago Artis, jako powojenne spółdzielnie, a Warmet znany już w Polsce Ludowej mają inną wartość materialną, jednak nadal srebrne pierścionki są rozchwytywane przez miłośniczki dawnego wzornictwa.

Są to pierścionki bardzo wyraźne i mocno zdobione. Słynne duże artystyczne kopuły z różnymi oczkami, zdobne motywy kwiatowe, wielkie kamienie w nadzwyczajnie fantazyjnych oprawach – to chyba znak rozpoznawczy dawnego jubilerstwa. Pierścionek taki na ręku potrafi zawładnąć całą stylizacją i nie pasuje każdemu. Jednak mimo swojej widoczności taką biżuterię wypada nosić również na co dzień, jak to czyniły nasze babki i matki. Należy przyznać, że dawne wyroby są wyjątkowo piękne, więc każda kobieta kochająca wyraźne wzornictwo będzie zachwycona z takiego upominku.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Inga 31 grudnia, 2020

    To wcale nie jest takie łatwe. Sama wiem po sobie, ciężko kupić mi taką biżuterię na widok której się zachwycę. Sama też co mi się podoba to dość długo dobieram.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ