Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Pozbądź się cellulitu przy pomocy karboksyterapii

Pozbądź się cellulitu przy pomocy karboksyterapii

Na cellulit można znaleźć sposób. Nie wiesz jaki? Poznaj zalety karboksyterapii!

Na cellulit można znaleźć sposób. Nie wiesz jaki? Poznaj zalety karboksyterapii!

Estetica Nova

Wydawać by się mogło, że dwutlenek węgla nie ma nic wspólnego z medycyną estetyczną. Wręcz przeciwnie! Karboksyterapia to doskonały przykład na jego lecznicze działanie./ fot. materiał prasowy

Rozpoznaj problem
Nie każda kobieta ma to szczęście, że może pochwalić się gładką i jędrną skórą. Często nawet szczupłe kobiety borykają się z problemem cellulitu. Jak się okazuje może on stanowić źródło dużych kompleksów, szczególnie gdy nic nie pomaga, a skórka pomarańczowa z biegiem czasu staje się coraz większa. Aby pozbyć się tych nieestetycznych zmian warto poznać przyczyny powstawania cellulitu. Może być on powodowany nieprawidłową dietą, brakiem ruchu, mieć podłoże hormonalne czy też genetyczne. Czasem nawet niewielka lecz systematyczna zmiana trybu życia może spowodować, że skórka pomarańczowa przestanie być tak widoczna. Niekiedy wystarczy zmiana sposobu odżywiania. Gdy jednak sama nie radzisz sobie z problemem, wybierz się na profesjonalny zabieg.

CO2 w służbie piękna
Wydawać by się mogło, że dwutlenek węgla nie ma nic wspólnego z medycyną estetyczną. Wręcz przeciwnie! Karboksyterapia to doskonały przykład na jego lecznicze działanie. Metoda ta polega na wprowadzaniu go śródskórnie, podskórnie lub do tkanki tłuszczowej w kontrolowanych ilościach. Jako to się dzieje, że organizm zamienia ten stan w atut? Interpretuje ten fakt jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu. Powtarzając zabiegi w sesji  sprawiamy,  że tworzą się nowe, drobne naczynia krwionośne. To zapewnia wzrost ilości tlenu i czynników odżywczych w miejscu poddanym terapii – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. W przypadku usuwania cellulitu konieczne jest użycie nieco większej jego ilości. W ten sposób CO2 powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, stymuluje poprawę krążenia miejscowego, zwiększa drenaż limfatyczny, a tym samym prowadzi do wydalenia nagromadzonych toksyn – kontynuuje dr Ewa Rybicka.

Co Cię czeka po zabiegu?
Leczony obszar bezpośrednio po karboksyterapii może być nieco zaczerwieniony, mogą pojawić się niewielkie zasinienia. Podany podczas terapii dwutlenek węgla jest w szybkim czasie wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem, dlatego jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Najlepsze efekty osiąga się po przeprowadzaniu całej serii zabiegów. W rezultacie skóra staje się bardziej wygładzona, napięta i jędrna, a cellulit ulega zmniejszeniu. To doskonały sposób, aby pozbyć się go skutecznie i bez wysiłku.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ