Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Pozabankowa karta kredytowa. Łatwiej ją otrzymać i jest tańsza niż pożyczka. Kto może ją uzyskać?

Pozabankowa karta kredytowa. Łatwiej ją otrzymać i jest tańsza niż pożyczka. Kto może ją uzyskać?

Więcej swobody finansowej ‒ kto tego nie lubi?

Karta kredytowa

Pozabankowa karta kredytowa to minimum formalności / fot. Pexels

Choć karta kredytowa to bardzo wygodne rozwiązanie, wiele osób nie może jej otrzymać, chociażby ze względu na obowiązujące w tym zakresie procedury bankowe. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku kart kredytowych, jakie oferują instytucje pozabankowe. Łatwiej stać się posiadaczem karty, nawet jeśli nie mamy dotychczasowej historii kredytowej np. ze względu na młody wiek. Poza tym okazuje się, że to rozwiązanie tańsze w porównaniu z tzw. chwilówką. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz chętniej sięgają po tego typu narzędzie finansowe. Co warto wiedzieć o pozabankowej karcie kredytowej i dla kogo będzie ona dobrym rozwiązaniem?

 

Wniosek o kartę można złożyć online

Pozabankowa karta kredytowa to rozwiązanie, w którym formalności zostały ograniczone do absolutnego minimum. Stąd też krótki formularz do wypełnienia online, który służy jako wniosek o wydanie karty. Sama weryfikacja osoby aplikującej o limit kredytowy na karcie przebiega naprawdę sprawnie i co ważne, nie wymaga od nas wizyty w stacjonarnej placówce firmy, w której chcemy uzyskać kartę kredytową. Na koniec pozostaje odebrać kartę, która dotrze do nas za pośrednictwem firmy kurierskiej.

 

Pozabankowa karta kredytowa pozwala na realizacje płatności gotówkowych i bezgotówkowych. Limit możemy wykorzystać na transakcje wykonywane w Internecie, a także podczas podróży zagranicznej. Wiele firm, sklepów, hoteli, czy wypożyczalni samochodów preferuje lub wręcz wymaga płatności kartami kredytowymi, jednak w zamian oferując możliwość przystąpienia np. do atrakcyjnych programów lojalnościowych. Może się zatem okazać, że realizując płatności z limitu kredytowego przy okazji nieco zaoszczędzimy lub skorzystamy z ekskluzywnej promocji.

Coraz więcej osób jest zainteresowanych pozabankową kartą kredytową. Czy to rozwiązanie dla każdego?

Karty oferowane przez instytucje inne niż banki to z pewnością dobra propozycja dla tych osób, które są zniechęcone bankowymi procedurami, lub które po prostu nie spełniają wymagań, jakie stawia im bank w zakresie możliwości uzyskania limitu kredytowego. W wielu przypadkach warunkiem otrzymania karty w banku jest przedstawienie dotychczasowej historii kredytowej z terminową realizacją spłaty zobowiązań. Co jednak w sytuacji, gdy dotychczas nie korzystaliśmy z kredytów i nie posiadamy takiej historii? Rozwiązaniem jest właśnie karta pozabankowa. Co więcej, wchodząc w jej posiadanie, a następnie spłacając limit w określonych terminach, zaczniemy budować swój pozytywny wizerunek kredytobiorcy, co może okazać się przydatne w przyszłości, np. jeśli będziemy starać się o kredyt hipoteczny.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kartę kredytową pozabankową?

 

Zależy to przede wszystkim od oferty, z jakiej będziemy chcieli skorzystać. Najczęściej są to jednak:

 

• posiadanie indywidualnego konta bankowego,
• umowa o pracę wraz z uzyskiwaniem miesięcznych dochodów o określonej wysokości minimalnej (np. 1 200 zł) lub emerytura / renta
• ukończone 21 lat.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Maciej Kowalski 25 stycznia, 2022

    Karta z limitem to produkt trafiony w 10! Korzystałem z Axi Card i z pewnością będę chciał korzystać dłużej z tego produtku. Wypłaty z bankomatów są całkowicie darmowe…

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ