Sunday, May 19, 2024
Home / Moda  / Design  / Powrót łóżek metalowych

Powrót łóżek metalowych

Łóżka kute metalowe powoli wracają do łask. Ich forma nieco się zmieniła, a zaaranżowane w sypialniach prezentują się naprawdę okazale! Zobaczcie.

fot. materiał prasowy

Przeglądając oferty licznych sklepów z łóżkami można natrafić głównie na łóżka z płyty meblowej, czy łóżka tapicerowane. Są one obecnie bardzo popularne. Te pierwsze dzięki swojej stosunkowe niskiej cenie, a te drugie dzięki luksusowemu wyglądowi, który jest synonimem komfortu. Łóżka wykonane z metalu na jakiś czas poszły w zapomnienie, kojarzone z zimnem, skrzypieniem, czy przesadzonymi zdobieniami. Trzeba jednak stwierdzić, że łóżka kute metalowe powoli wracają do łask. Ich forma nieco się zmieniła, a zaaranżowane w sypialniach prezentują się naprawdę okazale!

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Łóżka trwałe jak stal!

Łóżka metalowe to jedne z najbardziej wytrzymałych łóżek. Dzieje się tak dzięki wykonaniu ich z profili stalowych. Mają one dużą odporność na obciążenie. Wybierając łóżko wykonane z metalu warto sprawdzić pochodzenie i jakość stali. Dobry materiał nie będzie wyginał się i deformował. Ważnym aspektem jest także średnica profili stalowych. Elementy nośne powinny być dość grube i stabilne (przekrój profilu od 25 mm), elementy ozdobne mogą być wykonane z giętego drutu bądź cieńszych profili stalowych. Wybierając łóżko kute metalowe warto sprawdzić czy posiada ono dodatkowe wzmocnienie na środku łóżka. Jest to bardzo ważne przy łóżkach o szerokości powyżej 120 cm. Najlepszym rozwiązaniem jest kiedy łóżko posiada wspornik i piątą nogę na środku. Będzie to gwarancją stabilności całej konstrukcji i pomoże w zamontowaniu stelaża. W montażu stelaża będą pomocne także stalowe kątowniki umieszczone na bokach łóżka. Powinny być one dość szerokie ( około 40 mm) co zapobiegnie zsuwaniu się stelaża.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Bogate zdobienia czy minimalizm?

Okazuje się, że łóżka metalowe mogą być uniwersalne. Nadal możemy odnaleźć finezyjnie zdobione łóżka w nieco romantycznym stylu. Mają one niewątpliwie swój urok i mogą stać się piękną ozdobą sypialni w stylu prowansalskim. Zdobienia w postaci motywów roślinnych, czy wymyślnych spirali będą się świetnie prezentować z pastelowymi błękitami, czy różem. Łóżka metalowe to jednak nie tylko rozwiązanie do sypialni o delikatnym kobiecym charakterze. Coraz częściej pojawiają się łóżka metalowe o surowym, nowoczesnym designie. Proste, geometryczne formy i minimalizm wpasowują się w panujące trendy. Łóżko metalowe w kolorze stali bądź czerni będzie się świetnie prezentować w nowoczesnym lofcie wykończonym cegłą i surowym betonem. Wszystko zależy więc od naszych upodobań i aranżacji sypialni.

Niewątpliwą zaletą łóżek metalowych jest ich lekkość formy. Nie są one masywne i nie przytłoczą nawet niewielkiej sypialni. Jest to także bardzo trwałe rozwiązanie. Wbrew pozorom łóżka te nie skrzypią i są bardzo stabilne- wszystko zależy od jakości produktu który wybierzemy! Z tego też względu warto skonfrontować swoje oczekiwania z doradcą w sklepie z łóżkami.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ