Friday, April 19, 2024
Home / Moda  / Design  / Powrót do przyszłości, czyli nowoczesna kuchnia w stylu retro

Powrót do przyszłości, czyli nowoczesna kuchnia w stylu retro

Zobacz, jak urządzić filmową kuchnię

W takiej kuchni nic tylko piec babeczki! / fot. materiały prasowe

Szyk wnętrz z czarno-białych filmów lat 60., styl Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego” i przytulny klimat postarzanych sprzętów to esencja estetyki retro. Taka eklektyczna kompozycja daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz sprawia, że wnętrze zyskuje elegancki charakter. Współczesne aranżacje retro nawiązują do minionych epok, pozostając zarazem w zgodzie z nowoczesnymi rozwiązaniami. Sprawdź, jak przenieść się w czasie i urządzić kuchnię, nie rezygnując z modernistycznych akcentów i zaawansowanych technologii

W takiej kuchni nic tylko piec babeczki! / fot. materiały prasowe

W takiej kuchni nic tylko piec babeczki! / fot. materiały prasowe

Aby uzyskać nowoczesne wnętrze w stylu retro, nie musisz wybierać się na targ staroci lub przenosić sprzęty ze strychu babci. Wystarczy, że wybierając urządzenie do kuchni, zwrócisz uwagę na kilka istotnych cech tej przytulnej, a zarazem szykownej estetyki.

1. Element postarzenia, czyli podróż w czasie z piekarnikiem Candy
„Retro” to łaciński przedrostek dosłownie znaczący „wstecz”, „w przeszłości”. Urządzając kuchnię w tym stylu, właśnie do minionych dekad powinieneś się odwołać. W latach 50., 60. czy 70. były modne różne estetyki, dlatego uniwersalnym kierunkiem okaże się nawiązanie do efektu postarzenia.
Jak uzyskać we wnętrzu klimat na pozór wysłużonej, ale jednocześnie eleganckiej nonszalancji? Przy wyborze sprzętów do kuchni zwróć uwagę na niejednolitą fakturę powierzchni urządzeń. Taką lekko postarzaną obudową w odcieniu kości słoniowej cechuje się na przykład stylowy piekarnik Candy FCL614/6AV. Elektryczne urządzenie z dwoma rusztami i blachą do pieczenia płynnie łączy nowoczesność z designem sprzed dekad.

2. Metalowe detale w stylu vintage
Retro kocha stalowe dodatki i wykończenia. Te elementy powinny być smukłe, zakończone obłymi kształtami. Ciekawie wyglądają również detale wykonane z metalu, wzbogacone efektem postarzenia. Wyjątkowo urokliwe prezentują się dodatki nawiązujące wprost do upływającego czasu, chociażby zegarki i timery.
Decydując się na urządzenia, które mają być nie tylko funkcjonalne, lecz także estetyczne i stylowe, zwróć uwagę na szczegóły. Wybierz te modele, które zawierają metalowe elementy retro, na przykład elektryczny piekarnik Candy FCL614/6GH udekorowany eleganckim uchwytem i oryginalnymi pokrętłami. Elektryczny sprzęt w czarnej obudowie zachwyca także stylowym timerem ze wskazówkami w starym stylu.

3. Elegancka czerń w służbie aranżacji retro
Suknia Audrey Hepburn, garnitur Jamesa Bonda sprzed kilku dekad i wyraziste dodatki wnętrz lat 60. – wykorzystanie czerni w stylu retro to punkt obowiązkowy planowania aranżacji. Włącz tę barwę do wystroju swojej kuchni i wybierz kuchenkę w stylowym czarnym kolorze.
Gdybyśmy cofnęli się 50 lat wstecz, jaka kuchenka stałaby się idealnym tłem kadru filmowego? Z pewnością powinna to być czarna, gazowa płyta grzejna, łącząca w sobie nowoczesną funkcjonalność, oszczędność i vintage’ową estetykę. Wybierz na przykład praktyczną płytę grzejną w czarnym kolorze Candy CPGC 75SQPGH i stwórz w swojej kuchni filmowy klimat retro. Dodatkowo ciesz się innowacyjnym rozwiązaniem w postaci aż 5 palników, które ułatwią przygotowywanie kilku posiłków naraz.

Zaintrygowana? Już dziś pomyśl o zmianie wystroju wnętrza i wykorzystaj inspiracje stylem retro w swojej kuchni!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Rawka 5 września, 2016

    fajna inspiracja! toster totalnyyy! widziałam ostatnio podobny z Morphy Richards do kompletu z czajnikiem i w mojej przyszłej kuchni na pewno zagoszczą! ;P

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ