Monday, May 27, 2024
Home / PARTNER MK  / Powiększanie ust – co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ten zabieg

Powiększanie ust – co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ten zabieg

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy warto, jakie są efekty i skutki uboczne, jak wygląda, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg.

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie usta kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej / fot. flickr.com (CC BY 2.0)

W ciągu kilku ostatnich lat nieustannie rośnie popularność korzystania z usług medycyny estetycznej. Wiele osób chce lepiej wyglądać i widzieć efekty zabiegów natychmiast. Najprawdopodobniej najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. A skoro mowa o tym zabiegu – jeśli zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem, oto kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć

 

Nie ulega wątpliwości, iż współcześnie powierzchowność człowieka – jego wygląd jest równie ważny, jak jego wnętrze. Dlatego wielu z nas poświęca sporo uwagi temu, by być atrakcyjnym wizualnie. Obecnie jednym z kanonów kobiecego piękna jest posiadanie równych, pełnych i proporcjonalnych warg. Stąd bardzo popularne stało się powiększanie ust różnymi metodami, wśród których szczególnie wyróżnia się ta wykorzystująca kwas hialuronowy. Daje ona bowiem możliwość osiągnięcia pożądanego efektu w sposób szybki i bezpieczny. Co jeszcze trzeba wiedzieć o powiększaniu ust?

Powiększanie ust – jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego przeprowadzony przez doświadczonego lekarza wydaje się być dosyć prosty. Należy jednak pamiętać, że efekt ostateczny zależeć będzie od umiejętności i doświadczenia lekarza, rodzaju użytego preparatu i właściwości osobniczych pacjenta. Należy pamiętać, że w medycynie zawsze coś może pójść „nie tak” i jest to niestety zależność statystyczna. Sama procedura nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza się wywiad z pacjentem i sporządza dokumentację medyczną oraz fotograficzną.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Na 15 – 40 minut przed rozpoczęciem zabiegu nakłada się na usta pacjenta preparat znieczulający. Następnie dokonuje się miejscowego wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w wyodrębnione struktury wargi górnej i dolnej. Dzięki znieczuleniu nakłuwanie jest odczuwane w niewielkim stopniu. Możliwe jest uczucie lekkiego rozpierania. Lekarz dokonujący iniekcji kwasu, czasami rozmasowuje usta w celu dokładnego wymodelowania ich kształtu i uzyskania pożądanego efektu. Czy są jakieś skutki uboczne? Po zabiegu, w miejscu nakłucia, mogą wystąpić siniaczki i lub lekka opuchlizna. Kiedyś informowano, że należy unikać przez kilka dni opalania się, a także korzystania z sauny. Dzisiaj właściwie te zalecenia nie są aktualne. Przez kilka godzin po zakończonej procedurze nie wolno dotykać i malować ust, aby nie ryzykować infekcji

Legendarne efekty powiększania ust kwasem hialuronowym

Rezultaty wykonanego zabiegu są widoczne natychmiast po zakończeniu wstrzykiwania kwasu. Z uwagi na fakt, iż kwas hialuronowy jest rozkładany i później wchłaniany przez organizm, efekt może się utrzymywać od sześciu miesięcy do nawet dwóch lat, a nawet w niektórych przypadkach dłużej. Zależy to od tego, jaki preparat został zastosowany (stężenie kwasu w mililitrze oscyluje od szesnastu do dwudziestu czterech miligramów na mililitr) ale ważniejszy wydaje się sposób jego sieciowania. Po prawidłowo wykonanej procedurze uzyskuje się powiększone, ujędrnione oraz wyraźnie miękkie i nawilżone wargi, przy jednoczesnej redukcji zmarszczek wokół ust. Dzięki temu cała twarz sprawia wrażenie młodszej o kilka lat. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym można powtórzyć po zaniku widocznych efektów.

Czy jest to zabieg bezpieczny?

Decydując się na jakikolwiek zabieg medyczny, także ten z zakresu medycyny estetycznej warto jest dobrze rozważyć, gdzie będzie wykonywany. Wprawdzie powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego nie jest procedurą bardzo inwazyjną, ale zabieg powinien być wykonany przez dyplomowanego lekarza. Bywa bowiem tak, iż zabiegi takie oferowane i przeprowadzane są również w gabinetach kosmetycznych przez osoby bez odpowiedniego przygotowania. Wówczas powiększanie ust może skończyć się powikłaniami.

– Niemniej jednak wybór renomowanej kliniki zatrudniającej fachowy i doświadczony personel medyczny, daje gwarancję dobrze przeprowadzonego zabiegu, minimalnego ryzyka ewentualnych powikłań. Pacjent ma także pewność, że spełnione są wszelkie wymogi higieny i nie istnieje ryzyko zarażenia chorobą zakaźną, taką jak wirus HIV, HCV czy WZW. Korzystając z usług uznanej kliniki uzyskujemy również pomoc medyczną po wykonanym zabiegu –

mówi Krzysztof Łuksza z Kliniki Piękna Biogenica z Poznaniu.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek powikłań pacjent otrzyma szybką i specjalistyczną pomoc. Na przykład w przypadku ucisku na naczynia krwionośne po prawidłowej implantacji kwasu hialuronowego lekarz w klinice może podjąć działania przeciwdziałające – podanie enzymu rozpuszczającego kwas (hialuronidaza). Jeśli więc w trakcie zabiegu okaże się, że niezbędne będzie wykonanie takich czynności nie zostanie pobrana dodatkowa opłata. W grę wchodzi nasze zdrowie, po co zatem ryzykować?

Czy każdy może powiększyć sobie usta?

Jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, tak i przy powiększaniu i modelowaniu ust za pomocą kwasu hialuronowego wstępują przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Kategorycznie nie wolno wykonać operacji, gdy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Osoba poddająca się zabiegom medycyny estetycznej musi być zdrowa i z tego powodu także nie poddaje się zabiegom nikogo, kto choruje na nowotwory, przechodzi infekcje, ma niewyrównaną cukrzycę.

– Ważnym przeciwwskazaniem do zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym jest tendencja do tworzenia się bliznowców. W takim przypadku istnieje ryzyko utworzenia się przerostu kolagenu w miejscach nakłucia i zniekształcenia twarzy. Ostatnią bezdyskusyjną przeszkodą do wykonania takiego zabiegu jest zastosowanie w przeszłości u pacjenta podobnej ingerencji z użyciem permanentnych i semipermanentnych wypełniaczy. Istnieje duże ryzyko uszkodzenia otorbionego już wypełniacza i w następstwie pojawienia się infekcji i ciężkiego stanu zapalnego. Tego typu powikłania zawsze kończą się ingerencją chirurga.

– dodaje dr Łuksza (biogenica.pl).

 

Powiększenie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem stosunkowo prostym i mało inwazyjnym, a efekty widoczne są natychmiast. Dlatego wybiera go coraz więcej osób. Decydując się na ten zabieg warto jednak wiedzieć, co nas czeka i czym kierować się przy wyborze kliniki – na szali leży przecież nasze zdrowie i komfort psychiczny, a to wartości bezcenne.

Oceń artykuł
13 komentarzy
 • KrystynaS 21 marca, 2016

  Bardzo fajny artykuł polecam również zajrzeć na stronę: http://beautyexpert.pl/powiekszanie-ust/

 • Gonia 12 września, 2016

  Nie mam nic przeciwko modzie na pełne usta. Każda kobieta wygląda lepiej, kiedy jej usta są większe i przez to piękniejsze, ale trzeba uważać z zabiegami. Można potem wyglądać nieciekawie i dostać efektu tzw. karpików. Sama też chętnie zdecydowałabym się na jakiś zabieg, ale myślę, że bardziej poszłabym w stronę łagodniejszej rewitalizacji osoczem. Ten artykuł mnie do tego przekonał: http://urszulabrumer.pl/uwazaj-na-karpiki/

 • Aneta 4 października, 2017

  Interesujący artykuł. Ja wiele poczytałam o takim zabiegu tutaj: http://www.innaklinika.pl/powiekszanie-ust/ Ktoś próbował takiego zabiegu i rzeczywiście są takie efekty i to natychmiastowe?

 • Aneta 4 października, 2017

  Ja wiele poczytałam o takim zabiegu tutaj: http://www.innaklinika.pl/powiekszanie-ust/ Ktoś próbował takiego zabiegu i rzeczywiście są takie efekty i to natychmiastowe?

 • emi 8 stycznia, 2018

  HCV to jeden z wirusów WZW 🙂

 • Paulina 20 kwietnia, 2018

  Przed zdecydowaniem się na powiększanie ust warto wcześniej udać się na dokładne konsultacje i o wszystko zapytać. Ja byłam w Akademii Medycyny Estetycznej Ursynów i tam mogę polecić dr Szczepańską. Bardzo fachowy lekarz, zna się na tym co robi i potrafi dobrze doradzić. Usta przez nią wykonane mają bardzo naturalny wygląd.

 • Ashley 12 lipca, 2018

  Ja osobiście polecam medycynę estetyczną :D! Ostatnio powiększyłam sobie usta kwasem hialuronowym 😀
  _________________________________________
  http://labocaclinic.pl/kwas-hialuronowy-usta/

 • Greta 27 kwietnia, 2019

  Jestem po powiększaniu bardzo dobrym preparatem Restylane Kysse. Lekarz mi go zaproponował ze względu na jego ogromne bezpieczeństwo i rejestrację FDA.

 • Tatiana 27 maja, 2019

  Bardzo dobrze napisany artykuł. Sama już od dłuższego czasu kożystam z tego zabiegu, bo no moich naturalnych ust nie widać. Chciałabym zaznaczyć, że powiększanie ust nie jest bardzo inwazyjnym zabiegiem ale coś może pójść źle i wtedy bardzo trudno to naprawić. Ja zawsze korzystam z psprawdzonego salonu Dermedika w Krakowie , gdzie miałam już wiele innych zabiegów. Wiem, że kosmetyczki i lekarze są tam doświadczeni. Proszę was sprawdzajcie gabinety dwa razy zanim skusi was niska cena.

 • Azira Torbor 10 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: miastokobiet.pl/powiekszanie-ust-co-powinnas-wiedziec-zanim-zdecydujesz-sie-na-ten-zabieg/ […]

 • Lila` 20 marca, 2022

  Pani Doktor zrobiła mi śliczne usta. Był to mój pierwszy zabieg z medycyny estetycznej. Cieszę się, że trafiłam do PIMIK, gdzie spotkałam tak świetną Panią Doktor. Zależało mi na pięknych ustach, ale również na naturalnym efekcie. Efekt po zabiegu u Pani Doktor przeszedł moje oczekiwania. USTA SĄ ŚLICZNE.
  Zapisałam się na kolejny zabieg do Pani Doktor, który doradziła mi po rozmowie – zabieg biostymulatorami. Zabookować miejsce możecie tutaj https://modelki.pimik.pl/.
  Cieszę się, że trafiłam na lekarza z idealnym podejściem do pacjenta.

 • Lila` 20 marca, 2022

  Pani Doktor zrobiła mi śliczne usta. Był to mój pierwszy zabieg z medycyny estetycznej. Cieszę się, że trafiłam do PIMIK Wrocław, gdzie spotkałam tak świetną Panią Doktor. Zależało mi na pięknych ustach, ale również na naturalnym efekcie. Efekt po zabiegu u Pani Doktor przeszedł moje oczekiwania. USTA SĄ ŚLICZNE.
  Zapisałam się na kolejny zabieg do Pani Doktor, który doradziła mi po rozmowie – zabieg biostymulatorami.
  Cieszę się, że trafiłam na lekarza z idealnym podejściem do pacjenta.

 • Lila` 20 marca, 2022

  Byłam na zabiegu powiększania ust w klinice Pimik we Wrocławiu i jestem bardzo zadowolona. Początkowo całość skonsultowałam z Panią doktor ,po czym wspólnie ustaliłyśmy jak przebiegnie wizyta. przeszedł bezboleśnie a wyniki poprawiły moją samoocenę i podniosły pewność siebie. Jeśli jeszcze się zastanawiacie ,to polecam zapisać się na konsultacje ,to nic nie kosztuje ,a profesjonalne podejście wykwalifikowanego personelu na pewno wam pomoże.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ