Saturday, April 20, 2024
Home / Uroda  / Chirurgia plastyczna  / Powiększanie piersi – jakie wiąże się z tym ryzyko?

Powiększanie piersi – jakie wiąże się z tym ryzyko?

To decyzja, którą warto podejmować z chłodną głową

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi to nie zabawa i wymaga rozwagi / fot. Envato Elements

Na powiększanie piersi przez wszczepienie implantów decyduje się coraz więcej kobiet – ta liczba z roku na rok niestety wzrasta. Może być to spowodowane presją ze strony społeczeństwa – kobiety wiecznie krytykowane są za to, że nie wyglądają idealnie. W pewnej chwili same zaczynają w to wierzyć i rozpoczynają walkę o wymarzone ciało. Dopóki sprawia im to przyjemność i w jakimś stopniu robią to dla siebie, nie ma w tym nic złego. Jeżeli jednak zaczynają podchodzić do tego obsesyjnie i nie przejmują się już tym, czy robią sobie krzywdę, wtedy sytuacja robi się niebezpieczna

 

Często widzimy to niestety właśnie w odniesieniu do powiększania piersi – na taki zabieg chcą się zapisać już nawet nastolatki, które przecież nie powinny w ogóle jeszcze myśleć  o takich sprawach. Kobiety powoli traktują ten zabieg jako coś bardzo prostego, co robimy sobie wręcz rutynowo – a przecież w dalszym ciągu jest to poważna operacja, która może zakończyć się komplikacjami. Jeżeli nie mamy tego świadomości, to na pewno nie jesteśmy gotowe na taki krok.

Pytania zadawane przed zabiegiem

Nikt oczywiście nie zabroni nam zapisania się na wizytę kontrolną, o ile jesteśmy w odpowiednim wieku. Tam lekarz zapyta nas o przyczynę wizyty i będziemy musiały opisać, dlaczego chcemy powiększyć sobie biust. Kobiety najczęściej mówią tutaj o niskiej samoocenie, utracie jędrności biustu po urodzeniu dziecka lub nieproporcjonalnym wyglądzie piersi. W takich sytuacjach specjalista zwykle rozpoczyna swoje badania, ponieważ musi się upewnić, że nasz organizm jest zdrowy i da sobie radę z operacją powiekszania piersi.

Jeżeli jednak lekarz zauważy, że wręcz obsesyjnie próbujemy uzyskać „idealny wygląd” lub chcemy powiększyć swój biust do przesadnie dużego rozmiaru – wtedy może nam odmówić wykonania operacji. Ma on takie prawo, ponieważ jego głównym zadaniem jest przecież troska o zdrowie; nie zgadzając się na pewno ma na uwadze nasz stan psychiczny. Jeżeli w ogóle nie akceptujemy swojego ciała, to powiększenie piersi nic nie zmieni i może nam pomóc tylko psychoterapeuta.

Powiększanie piersi ‒ okres po zabiegu

Choć operacja powiększania piersi nie jest bardzo skomplikowana, w dalszym ciągu będzie od nas wymagała poświęceń i dostosowania się do zaleceń, które otrzymamy od lekarza. Konieczne będzie unikanie przez jakiś czas wysiłku fizycznego i noszenie specjalnego stanika – wszystko po to, aby biust ładnie się zagoił i wyglądał naturalnie. Musimy robić wszystko, aby nie doszło do zakażenia. W takiej sytuacji trzeba będzie szybko usunąć implanty i rozpocząć leczenie przy pomocy antybiotyków. Dlatego operację należy powierzyć specjalistom. W Warszawie polecamy klinikę chirurgii plastycznej, która specjalizuje się w powiększaniu piersi za pomocą implantu Timeless.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ