Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Powakacyjne S.O.S. dla skóry

Powakacyjne S.O.S. dla skóry

Latem promieniowanie UV, morska woda czy wiatr uszkadzają barierę hydrolipidową skóry, niszczą jej struktury i zakłócają równowagę fizjologiczną.

Skóra po wakacjach bywa odwodniona i szorstka w dotyku oraz ma zbyt gruby, zrogowaciały naskórek. / fot. fotolia

Latem promieniowanie UV, morska woda czy wiatr uszkadzają barierę hydrolipidową skóry, niszczą jej struktury i zakłócają równowagę fizjologiczną.

W konsekwencji skóra po wakacjach bywa odwodniona i szorstka w dotyku oraz ma zbyt gruby, zrogowaciały naskórek. Pierwsze kroki po urlopie warto więc skierować do gabinetu kosmetycznego.

Skóra po wakacjach bywa odwodniona i szorstka w dotyku oraz ma zbyt gruby, zrogowaciały naskórek.  / fot. fotolia

Skóra po wakacjach bywa odwodniona i szorstka w dotyku oraz ma zbyt gruby, zrogowaciały naskórek. / fot. fotolia

Złuszczanie to podstawa

Ratowanie cery po wakacjach powinien rozpocząć odpowiednio dobrany peeling. Mogą to być peelingi chemiczne jak np. Ferulac Peel lub peeling ultradźwiękowy zwany kawitacyjnym. Taki zabieg ma na celu usunąć martwy, suchy naskórek, wyrównać koloryt oraz przygotować skórę na przyjęcie zawartych w kremach składników aktywnych. Następnie konieczne jest przywrócenie skórze odpowiedniego nawilżenia. Gabinety kosmetyczne oferują gamę zabiegów algowych, rytuały oraz wiele innowacyjnych zabiegów z użyciem maszyn i kosmeceutyków, jak np. zabieg dotleniająco-nawilżający Seyo TDA oraz O2 Lift.

Więcej tlenu

Seyo TDA to intensywna terapia nawilżenia i odmłodzenia skóry za pomocą hiperbarycznego tlenu w połączeniu ze składnikami z ampułek. Spłycenie zmarszczek, nawilżenie, świeża i promienna skóra – to efekty tego niezwykle przyjemnego zabiegu, które widoczne są natychmiast po terapii. Luksusowy zabieg O2 Lift dzięki aplikacji czystego tlenu, roślinnych komórek macierzystych, peptydów i enzymów roślinnych o wysokim stężeniu, pozostawia skórę silnie nawilżoną, odświeżoną i pełną blasku. Sercem zabiegu O2 Lift jest maska dotleniająca w nowoczesnej formule, która zwiększa poziom czystego tlenu dostarczanego komórkom, co wpływa na wyraźne rozjaśnienie i wygładzenie skóry, zapewniając jej pełną ochronę antyoksydacyjną.

Nim nadejdzie jesień

Późnym latem nie zapominajmy również o pielęgnacji domowej. Niezbędne będą kosmetyki posiadające w składzie: kwas hialuronowy, ceramidy, algi, kwas mlekowy, retinol, witaminy A, C i E, a w przypadku pań dojrzałych – fitohormony i peptydy. Zregenerowana i nawilżona cera, wzmocniona o te składniki odżywcze będzie bardzo dobrym wstępem do innych zabiegów pielęgnacyjnych jak lifting skóry, zabiegi medycyny estetycznej lub laseroterapia i związane z nią zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz walka z rumieniem. Ale to już jesienią.

ESTIYO CLINIQUE K. PIWOWAR K. OSOWSKA SP.J. ul. Lubicz 22/3, Kraków, tel. 731 600 101, www.estiyoclinique.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Klaudyna 16 października, 2015

    mi w pielęgnacji nie tylko po ecie fajnie sprawdziły się kremy z serii oeparol hydrosense z kwasem hialuronowym i olejem z wiesiołka fajnie regenerują i świetnie sie sprawdzają przy cerze suchej

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ