Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Potęga kobiecości – jej siły czy słabości?

Potęga kobiecości – jej siły czy słabości?

Damska bielizna ma moc

koronkowe body

Koronkowe body, fot. materiał Partnera

W świecie i we wszechświecie od zawsze znane są dwie energie – damska i męska. Podobnie jak Wenus i Mars, od których pochodzą, te odległe bieguny, światy pozornie oderwane od siebie, tak naprawdę cały czas się przenikają i zależą od siebie nawzajem. Paradoks jest oczywisty

 

Coraz częściej widzimy to przenikanie i dlatego obchodzenie Dnia Kobiet czy Dnia Mężczyzny staje się trochę trywialne w swoim wyrazie. Kwiaty od święta dla kobiet z okazji Dnia Kobiet to wspomnienia dawnego, dramatycznego wręcz okresu PRL, kiedy dostawało się goździki i rajstopy w pracy jako upominek, co było i miłe i dziwne zarazem. A dziś, cytując ikonę popkultury Miley Cyrus: „kwiaty mogę sobie kupić sama” … To taki znak czasów, że pewne tradycje idą w zapomnienie.

 

8 marca, wiosną, nadal obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet pomimo tego, że coraz więcej badań wskazuje, że posiadamy zarówno cechy męskie jak i żeńskie, będąc czy to kobietą czy mężczyzną. Przestajemy również mówić, że coś jest bardziej kobiece czy bardziej męskie. Czy to na pewno właściwe? To pytanie jest zasadne, bo z jednej strony kierujemy się w stronę uniwersalnych określeń, a z drugiej strony tęsknimy za podaniem płaszcza i otwieraniem drzwi. Jedno pozostaje niezmienne – to, że za sprawą mody, ubrania i właściwej stylizacji możemy się zmieniać. Nasz własny styl to wielkie narzędzie do komunikowania się ze światem, a tu może być bardzo kobieco, gdy coś eksponuje nasze atrybuty i walory sylwetki.

Damskie pończochy

fot. materiał Partnera

Moda szaleje od dawna i nadaje nowe znaczenia rzeczom, które kiedyś były zarezerwowane do noszenia „pod”. Mowa o bieliźnie. Tom Ford, Victoria Beckham, Tory Burch to tylko niektóre nazwiska kreatorów, którzy odkrywają ciało kobiety i eksponują piękną bieliznę. Efekt przeźroczystości, odsłaniania dekoltu i ramion to możliwości, jakie daje nam body, np. z czarnej siateczki. Idealnie będzie pasować do kamizelki czy marynarki w stylu oversize z mocną biżuterią w wydaniu wieczorowym albo też perłami, lub zupełnie soute. Następnym kobiecym atrybutem są pończochy mocowane do pasa – z klasycznym wzorem linii z tyłu lub w wersji kwiatowej. Sprawiają że najbardziej klasyczna stylizacja jest kompletna i ma nowy wymiar.

 

Piękna bielizna skrywa kobiecą moc. Dobrze ubrane zyskujemy większe poczucie sprawczości i pewności siebie, dlatego warto stworzyć sobie niezawodne zestawy, w których zadbamy o dobrej jakości ciekawą bieliznę w formie topów, body czy kombinezonów. Te ostatnie powinny nam służyć zarówno do ćwiczeń jak i na spotkanie z przyjaciółmi. Dzisiejsza moda w kobiecej odsłonie to wielozadaniowość i sztuka miksowania.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Kasia 8 marca, 2023

    Kupię – mężowi się spodoba 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ