Sunday, June 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Postaw na relaks bez dzieci!

Postaw na relaks bez dzieci!

Idylla na łonie natury

Manor House

fot. serwis fotograficzny Manor House

Koncept „child-free zone” na Zachodzie ceniony jest od dawna, w Polsce też zyskuje coraz większą popularność. Możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju hotelu dla dorosłych cenią nie tylko osoby nieposiadające dzieci czy mające okres ich wychowywania za sobą, ale także rodzice. Oni również – a może: oni przede wszystkim – potrzebują czasem odpoczynku od swoich pociech

 

Jeszcze kilka lat temu hasło „hotel bez dzieci” wzbudzało wiele kontrowersji. Jak to, z psem można, a z dzieckiem nie? Komu dzieci przeszkadzają? To niedopuszczalne, dyskryminacja… Tymczasem jest mnóstwo miejsc stworzonych z myślą o dzieciach z wieloma atrakcjami przewidzianymi dla nich, cóż więc dziwnego w tym, że powstają także miejsca, gdzie najmłodszych się nie zaprasza?

Basen bezchlorowy w Manor House

Basen bezchlorowy / fot. serwis fotograficzny Manor House

Hotel dla dorosłych idealny na wypoczynek

Jak mówi Dorota Tokarska, dyrektor marketingu Manor House SPA ‒ pierwszego w Polsce hotelu dla dorosłych, „Rezygnacja z przyjmowania w hotelu dzieci w 2014 roku, w kraju, w którym rodzina jest najważniejsza, była odważną decyzją biznesową. Aby stworzyć miejsce sprzyjające relaksowi, zawęziliśmy grupę klientów do osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku zycia, narażając się przy tym na ataki niektórych osób. Początkowo mieliśmy jeszcze rodzinne święta i długie weekendy, ale finalnie i z nich zrezygnowaliśmy, stając się przez cały rok hotelem bez dzieci i jasno to komunikując. Przy czym chciałabym podkreślić, że zrobiliśmy to na wyraźne prośby naszych Gości, którzy cenią ciszę i spokój, a tych trudno szukać w towarzystwie najmłodszych dzieci. Nasz hotel odwiedzają głównie dorośli, czyli osoby które mogą w pełni korzystać z zabiegów SPA, basenu oraz Łaźni Rzymskich z saunami, które są u nas strefą beztekstylną. Często przyjeżdżają do nas pary na romantyczne pobyty i rocznice oraz osoby, które chcą się zregenerować w SPA – od lat bowiem jesteśmy najlepszym holistycznym hotelem SPA w Polsce. Często gościmy przyjaciółki nastawione na korzystanie ze SPA, grupy przyjaciół, duety matka z córką lub ojciec z synem. Są to także rodzice przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym, sporo osób ma już dorosłe dzieci, jak również wnuki. Na co dzień zaangażowani rodzice i cudowni dziadkowie mogą chcieć od czas do czasu spędzić kilka dni bez rwetesu, jaki robią dzieci, tak swoje, jak i cudze. Chętnie spędzają u nas czas osoby starające się o dziecko, bo – jak sami mówią – czują u nas błogi spokój i brak presji. Ponadto, hotel bez dzieci sprzyja spotkaniom i wyjazdom firmowym, a także twórczej pracy, np. pisaniu książek. Popularnością cieszą się też vouchery podarunkowe na pobyt w Manor House SPA czy to dla ukochanej osoby czy dla rodziców lub w prezencie ślubnym”.

misy w Manor House

Masaż misami tybetańskimi / fot. serwis fotograficzny Manor House

Holistyczna aura i dobre siły natury

Sielskie położenie, za dala od zgiełku i pośpiechu miasta, w bliskości przyrody i pozytywnych sił natury, wpisują się w niepowtarzalny klimat i atmosferę intymności Manor House. Niewymuszony luksus (cztero- i pięciogwiazdkowy hotel o klimatycznych wnętrzach), arystokratyczne tradycje (dawna siedziba rodu Odrowążów to jedna z najstarszych szlacheckich posiadłości na ziemiach polskich), nietuzinkowe atrakcje (wiele z nich dostępnych tylko tutaj), bogata strefa Wellness i Biowitalne SPA, smaczna, regionalna kuchnia i doskonałe Menu dla wegan, certyfikowane pokoje przyjazne alergikom oraz przepiękny park z pomnikami przyrody, przypałacowymi stawami i miejscami mocy – wszystko tu zostało zaplanowane z myślą o błogim relaksie. W tej enklawie harmonii naprawdę można oderwać się od natłoku informacji i codziennych obowiązków, znaleźć ciszę, spokój i dobrą energię…

Masaż

Masaż klasyczny / fot. serwis fotograficzny Manor House

Napisano już wiele o dobroczynnym wpływie natury. W Manor House SPA można go odczuć wszystkimi zmysłami. Kompleks ze względu na silne oddziaływanie energetyczne, sięgające do 30 000 j. Bovisa (neutralny poziom dla zdrowego organizmu to 6500 j. w tej skali), jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności. Zachwycająca przyroda koi i wycisza, pobudza siły życiowe i wprawia w dobry nastrój. 10-hektarowy, zabytkowy park kryje romantyczne zakątki, pomniki przyrody i energetyczny Ogród Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, Piramidą Horusa, Ogrodem Zen oraz energetycznymi spiralą i labiryntem. Można tu do woli spacerować, przytulać się do drzew (silwoterapia), chodzić boso po trawie (uziemianie), wąchać kwiaty, słuchać śpiewu ptaków, odpoczywać w hamakach, w cieniu ogrodowych altan lub łapać promienie słońca na leżakach w przypałacowym parku. Można oddać się też rytuałom zdrowia w Witalnej Wiosce – niezwykłym SPA pod gołym niebem i wziąć udział we wzmacniającym odporność seansie w Chacie Solnej.

Biowitalne SPA i wiele okazji do relaksu

Gabiety Bioodnowy Manor House słyną z autorskiego programu odmładzającego Alchemia Zdrowia®, który pobudza naturalną umiejętność organizmu do autoregeneracji. Energetyczne terapie, zabiegi pielęgnacyjne, klasyczne masaże, lecznicze kąpiele, w tym ofuro w wysokich wannach, również w romantycznej wersji dla dwojga – to przyjemne, bezpieczne i skuteczne metody. W niezwykle urozmaiconym Menu SPA każdy znajdzie propozycję dla siebie, a tutejsi eksperci od dobrostanu podpowiedzą, co najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom.

ogród zen

Ogród Zen / fot. serwis fotograficzny Manor House

Godny polecenia jest relaks w kompleksie Łaźni Rzymskich, bezchlorowym basenie z wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego, w którym odbywają się nocne koncerty na misy kryształowe z mantrowaniem, Strefie Harmonii Czakr i jedynej w swoim rodzaju Komnacie Biowitaności, w której odbywają się koncerty na gongi i misy tybetańskie oraz terapie multifalowa i biowitalna. Do słowiańskich korzeni odnoszą się runy i wystawa Bogów i Bożków Słowiańskich, a cofnąć się czasie pozwala słuchowisko w przypałacowych lochach. Znajduje się tu także Komnata Czasu WingMakers z różnymi artefaktami tej wartej poznania mitologii.

I co najlepsze, ta enklawa spokoju i dobrego samopoczucia jest położona „po sąsiedzku”, bo w centralnej Polsce i z dobrym dojazdem (niedaleko trasy S7).

 

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ