Wednesday, April 24, 2024
Home / POLECAMY  / Postanowienia noworoczne 2023 – jak ich dotrzymać? 3 skuteczne sposoby

Postanowienia noworoczne 2023 – jak ich dotrzymać? 3 skuteczne sposoby

Nowy rok 2023 przed nami – czas na postanowienia noworoczne

postanowienia noworoczne

Nowy rok 2023 - czas na nowe postanowienia / fot. Adobe Stock

Co roku jest ten sam problem… Coś sobie postanawiamy, a potem tego nie realizujemy. Ach! Gdyby ktoś za pomocą czarodziejskiej różki usunął z nas słomiany zapał! Byłoby świetnie! W życiu nie może być jednak tak łatwo. Ale głowa do góry! Nie z takich opresji człowiek w przeszłości wychodził.

1. Skonkretyzuj cel

Nie od dziś wiadomo, że optymistom jest łatwiej. Dlatego czas zmienić swoje nastawienie i myśleć pozytywnie. Oczywiście nie da się tak cały czas, ale uwierzcie. Duży optymizm przekłada się na chęć do działania, a wtedy jesteśmy już o krok do przodu od osiągnięcia celu!

Przejdźmy jednak do bardziej praktycznych metod, jak wytrwać w postanowieniu.

Po pierwsze i najważniejsze, pamiętajmy o tym, żeby nasz cel był możliwy do osiągnięcia! Jeżeli źle określimy nasze postanowienie to z góry jesteśmy skazani na porażkę. Spokojnie, bez pośpiechu przemyślmy co chcemy osiągnąć. Warto też by nasze postanowienia były konkretne, a nie ogólne. Dobrze sformułowany cel to już bardzo dobry start.

Dobrze jest również nie przesadzić z ilością postanowień. Jeśli będzie ich mnóstwo i będą wymagały od nas wielu drastycznych zmian to szybko się zniechęcimy. Lepiej dawkować sobie zmiany stopniowo. Miejmy jeden lub dwa postanowienia, ale takie, które będą dla nas ważne, istotne i skupmy się tylko na nich. Lepiej zrobić mniej, ale porządnie od początku do końca. Satysfakcja będzie ogromna, jeśli uda nam się osiągnąć chodź jeden cel, zamiast zacząć kilka i nie doprowadzić żadnego do końca.

Zobacz też:
Postanowienia noworoczne oczami psychoterapeutki

2. Zapisz swoje postanowienia

Jeśli już mamy konkretny cel to nie wystarczy sformułować go w głowie. Dobrze jest sobie wszystko zapisać. Wtedy trudniej zepchnąć nasz cel w niebyt. Jak już coś mamy na papierze to trzeba się z tego rozliczyć czyż nie? Tak więc nasze postanowienia zapiszmy sobie najlepiej na wielkiej kartce i powieśmy w widocznym miejscu, gdzie często przebywamy, aby nasze postanowienia dawały o sobie znać i natarczywie o sobie przypominały. Dla wielu dobrym pomysłem może okazać się napisanie szczegółowego planu tygodniowego, czy też miesięcznego, wybrać konkretne dni i datę rozpoczęcia realizacji celu. A gdy już zaczniemy warto zapisywać sobie co się danego dnia zrobiło dla osiągnięcia celu, wtedy możemy być z siebie dumni. Nie myśl też, że cel osiągniesz w jeden dzień! To długotrwała i żmudna praca, ale dla dobrych celów warto!

Zobacz też:
Horoskop Chiński 2023. Co dokładnie przyniesie Rok Królika?

3. Znajdź osobę do motywacji

W pojedynkę jest trudniej. Jeśli nasz cel można wykonać z kimś, a może nawet trzeba to jest dużo prawdopodobieństwo, że nam się uda. Lepiej mobilizować się i motywować we dwójkę. Dzielić razem swoje nowe postanowienia. Co dwie głowy to nie jedna. Może druga osoba będzie miała inne pomysły na zrealizowanie tego samego celu. Wspólnie na pewno dojdziecie do konstruktywnych wniosków.

Koniec roku już blisko. Czas na podsumowania, co nam się udało, a czego chcemy dokonać w przyszłym roku. Jest tyle różnych możliwości! To od Ciebie zależy, którą drogę wybierzesz!

PS. Broń Boże nie zastanawiajmy się nad tym co nam się nie udało, takie myślenie do niczego dobrego nie prowadzi! Raz na zawsze wbijmy to sobie do głowy! Powodzenia!

Autor: Agnieszka Leszczyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ