Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Portfel damski – jak wybrać idealny dla siebie?

Portfel damski – jak wybrać idealny dla siebie?

Nie tylko torebka ważna, ale także to, co ukryte wewnątrz

Portfel damski

fot. Pixabay

Kobiety bardzo dużą uwagę przywiązują do swojego portfela. To wręcz ich wizytówka. Oprócz typowych funkcji przechowywania kart, pieniędzy, czy osobistych przedmiotów ma jeszcze zadanie dobrze się prezentować i jak najbardziej oddać charakter właścicielki

 

Portfel klasyczny czy portmonetka?

Ze względu na rodzaj, najczęściej wyróżnia się portfele klasyczne oraz portmonetki. Portfel klasyczny ma prostokątny kształt i zapięcie na zamek lub magnes. Najczęściej jest podzielony na kilka części i posiada osobne zapięcia. W środku mogą się znajdować różne przegródki na karty, banknoty i dokumenty, a także saszetka na monety. Natomiast portmonetki to malutkie portfele damskie, w których można przechowywać monety i niewielkie przedmioty. Klasyczna portmonetka zapinana jest na specjalny bigiel, może mieć ona także formę małej saszetki lub kuferka. Mały portfel damski to idealna propozycja dla osób, które wolą minimalizm i preferują mniejsze torebki.

portfel damski

Źródło zdjęcia: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Portfele_Portfele-damskie-163.html

Najlepszy portfel na co dzień – skórzany

Idealny portfel na co dzień powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości. Dlatego najlepszym wyborem będą portfele skórzane. Takie modele są bardzo wytrzymałe i eleganckie, a także ponadczasowe. Można mieć pewność, że szybko nie wyjdą z mody. Warto jednak pamiętać, żeby wybierać portfel. który nie jest wykonany ze skóry pochodzącej ze zwierząt chronionych, zgodnie z konwencją o międzynarodowym handlu zwierzętami. Portfel damski, który ma sprostać wymaganiom codzienności, powinien także być wykonany z dbałością o wszelkie szczegóły. Szwy muszą być mocne, a przy tym estetyczne.

Jaki kolor?

Chyba pierwszym czynnikiem, który wpływa na wybór danego portfela, jest jego kolorystyka. Nie da się chyba ukryć, że najczęściej  kolorem portfeli, wybieranym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, jest portfel czarny. Są one chętnie wybierane ze względu na uniwersalny design. Klasyczna czerń dobrze prezentuje się w zestawieniu niemal z każdym kolorem. Portfele w tym kolorze wybierają w dużej mierze kobiety, które cenią uniwersalne dodatki w minimalistycznym stylu. Czerwony kolor określany jest jako ten, który przyciąga dostatek i bogactwo. Stąd też bardzo często czerwone portfele wybierają kobiety sukcesu. Czerwony portfel jest też często wybierany jest przez kobiety, które cenią sobie indywidualność i lubią być w centrum uwagi.

 

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ