Thursday, July 18, 2024
Home / POLECAMY  / Jaki portal randkowy wybrać?

Jaki portal randkowy wybrać?

O co warto zapytać by poczuć, że to ta właściwa osoba? 

Randka w restauracji

Jaki wybrać portal randkowy, aby znaleźć partnera? / fot. Unsplash

Korzystanie z portali randkowych to sposób na łatwe poznawanie ciekawych osób i nowoczesne randkowanie. Według badania Badoo, osoby nawiązujące relacje w internecie zwykle muszą pójść średnio na 5 randek, zanim poczują z kimś chemię. Jak wygląda randkowanie w sieci? Dowiedz się, jakie korzyści wynikają z korzystania z portalu randkowego, a jakie ma ono wady. Co zrobić, aby przyciągnąć uwagę partnera? Jakie pytania warto zadać przed spotkaniem na żywo, aby sprawdzić, czy faktycznie czujemy chemię i tym samym oszczędzić czas na niedopasowane randkowanie?

 

Jednym ze sposobów na znalezienie miłości, coraz popularniejszym ze względu na ogólnie dostępny internet, jest założenie konta na portalu randkowym. Mamy XXI wiek, najłatwiej uchwycić każdego w sieci. Możesz tam spotkać osoby, które szukają stałego związku, czasem przygody albo przyjaźni. Szukanie partnera wymaga czasu i cierpliwości, ale wysiłek z całą pewnością jest tego wart. Jaki portal randkowy wybrać? To zależy od twoich upodobań. Przedstawię ci cechy popularnych portali randkowych, które mogą cię zainteresować.

Jak działa portal randkowy?

Zanim stworzysz konto, na którymś z portali, zapoznaj się, jak działa portal randkowy. Utworzenie konta jest darmowe. Dodatkowe funkcje mogą być płatne, ale są nieobowiązkowe. Potrzebne może być dodanie zdjęcia i udostępnienie swojej lokalizacji. Portal randkowy działa w ten sposób, że proponuje kontakt z użytkownikami z twojej okolicy albo całej Polski. Z internetowej znajomości możecie później ze swoim wybrankiem/ wybranką przenieść waszą relację na nowy poziom i zacząć umawiać się na randki w rzeczywistości. Tutaj zaleca się ostrożność. Nie podawaj obcej osobie prywatnych informacji o sobie, np. adresu zamieszkania. Możecie spotkać się w publicznych lokalach, np. restauracji albo parku.

Rozmowa kobiety i mężczyzny przy stole z winem

Spotkanie z poznaną osobą przez portal randkowy w rzeczywistości / fot. Canva

Popularne portale randkowe – charakterystyka

Popularnych portali randkowych jest mnóstwo. Możesz spróbować zarejestrować się na kilku z nich, co zwiększy szansę znalezienia partnera. Mają mnóstwo ciekawych opcji, które warto wypróbować.

 

 • Tinder – łączy w pary osoby, które polubią nawzajem swój profil i wtedy mogą pisać ze sobą. W opisie możesz określić, czego konkretnie szukasz u partnera albo czym się zajmujesz. Wybierasz też tagi ze swoimi zainteresowaniami i na ich podstawie dobierani są kandydaci. Potrzebny jest dostęp do twojej lokalizacji. Aplikacja lepiej sprawdza się w dużych miastach, bo wyszukuje po lokalizacji użytkowników z okolicy. W mieście masz większy wybór kandydatów. Można kupić premium, aby mieć dostęp do dodatkowych funkcji, np. zobaczenie kto polubił twoje zdjęcie. Dostępne są eventy, np. quizy. Posiada system weryfikacji, co daje gwarancję wiarygodności konta oznaczonego niebieskim znaczkiem przy profilu.

 

 • Badoo – jest liderem wśród liczby zarejestrowanych użytkowników. Można tam spotkać zarówno Polaków jak i obcokrajowców. Brane pod uwagę są cechy charakteru i zainteresowania. Tak samo poprzez odwzajemnienie polubienia profilu użytkownicy tworzą parę i mogą zacząć do siebie pisać. Potrzebny jest dostęp do lokalizacji. Istnieje też funkcja premium, darmowa przez 3 pierwsze dni od założenia konta. Samo konto jest darmowe. Portal Badoo nastawiony jest na szukanie stałych związków.

 

 • Fotka.pl – polski portal randkowy. Tutaj też użytkownicy dają sobie polubienia przy zdjęciach, mogą chatować. Możliwe jest transmitowanie online przez kamerki oraz oglądanie transmisji innych. Na portalu Fotka, szukaj osób o podobnych zainteresowaniach, pasjach, które podają w opisie. Możesz uczestniczyć w grupach tematycznych, aby znaleźć kogoś ciekawego do rozmowy. Jest możliwość kontaktowania się z innymi użytkownikami przez Skype’a. Twórcy zadbali też o wyjątkowy wygląd portalu. Dodali wyróżnienia na profilu, czy przy wyszukiwaniu.

 

 • Sympatia – następna polska apka, ciesząca się dużą popularnością. Kiedy przejdziesz przez proces Sympatia logowanie, czas na  dobieranie według preferencji partnerów z wybranej nam lokalizacji. Można poznać osoby z całej Polski i zapraszać na randki. Istnieje też strona, gdzie Sympatia ma swoich ekspertów, którzy poruszają problemy miłosne i udzielają rad. Ciekawym dodatkiem na portalu jest gra w „Bingo!”, czyli lajkowanie zdjęć innych użytkowników, co pomaga nawiązać pierwszy kontakt z drugą osobą.

 

 • Zaadoptuj faceta – portal nastawiony na poznawanie siebie, ale nieco w żartobliwym tonie i takie osoby przyciąga. Adoptowanie przecież nie jest naprawdę. Jest to portal dla kobiet szukających partnerów. Możesz filtrować po zainteresowaniach, stylu życia, aby znaleźć osobę, z którą znajdziesz wspólne tematy.

 

 • Niektóre popularne portale randkowe oparte są na Facebooku. Facebook Dating jest darmowe i proste. Na Facebooku wśród profili użytkowników poszukuje się kandydatów na partnera. Coffee Meets Begel – gdzie mężczyźni są bajglem a kobiety kawą, działa na podobnej zasadzie. Hinge jest dobry dla osób poszukujących trwałej relacji. Ciekawy model prezentuje Happn, który informuje, kiedy na ulicy mijamy innego użytkownika, do czego potrzebny jest dostęp do lokalizacji. Każdy z nich to portal dla samotnych bez rejestracji, jeśli oczywiście mają Facebooka, nie potrzeba nic więcej.

Przeczytaj koniecznie: Portale randkowe i aplikacje na telefon – ranking

Kobieta korzysta z laptopa siedząc na kanapie

Korzystanie z portalu randkowego jest proste / fot. Unsplash, autor: Brooke Cagle

Przeczytaj też o miłości pewnej pary z Tindera:

Kawiarniany romans. Czy to może się udać?

 

Plusy i minusy korzystania z portalu randkowego

Największą zaletą i celem portali randkowych jest możliwość poznania ciekawych osób, z którymi możesz nawiązać bliskie relacje. Plusem korzystania z portalu randkowego jest to, że możesz założyć konto za darmo. Potrzebujesz tylko komputera/telefonu, dostępu do internetu i zdjęcia. Jeśli zmienisz zdanie, możesz zawsze skasować konto.

 

Minusem korzystania z portalu randkowego jest to, że w sieci zdarzają się oszustwa, np. catfishing, kiedy ktoś udaje kogoś innego, wykorzystuje czyjeś dane i zdjęcia albo kittenfishing — gdy osoba koloryzuje swoje życie, nie wspomina o jego wadach, problemach tylko kreuje je jako idealne, pełne przygód i wygód. Użytkowniczki radzą, aby jak najszybciej przenosić znajomość do rzeczywistości, aby zweryfikować, czy ktoś pisze nam prawdę. Minusem jest to, że w małych miejscowościach jest mniejszy wybór profili, przez co trudniej kogoś znaleźć. Za odblokowanie wielu funkcji trzeba zapłacić, ale można wtedy zrobić „przesiew”, dzięki czemu łatwiej znaleźć właściwą osobę.

Dowiedz się:
Miłość, seks i pieniądze czyli jak (prawie) dałam się oszustowi z Tindera

Mężczyzna siedzi przy komputerze w ciemności

Zjawiska catfishingu i kittenfishingu na portalach randkowych są niebezpieczne / fot. Unsplash autor: Jefferson Santos

Jak zwrócić uwagę partnera na portalu randkowym?

Jak zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w randkowaniu przez internet? Pierwsze, co widzi drugi użytkownik jest twoje zdjęcie. Zadbaj, żeby było wyraźne i estetyczne. Zdjęcie powinno przedstawiać ciebie, najlepiej żebyś była w centrum kadru. Uśmiechnij się, patrząc w kamerkę. Gdy zostaniecie parą na portalu, poprzez polubienie sobie nawzajem profili, zwróć uwagę partnera ciekawą rozmową. 


Zobacz:

Psychopata łowi na Tinderze. Jak go rozpoznać?

 

Jeśli macie podobne zainteresowania wymieńcie się doświadczeniami, np. jeśli oboje macie zwierzęta, opowiadajcie sobie historie z waszymi pupilami w roli głównej. Na bardzo początkowym etapie znajomości lepiej jest wybrać neutralne światopoglądowo tematy. Wraz z upływem czasu i pogłębiania znajomości wasze rozmowy mogą obrać bardziej dynamiczny tor. Na początku wystarczy small-talk, czyli niezobowiązująca rozmowa, która pomaga zapoznać się. Może dotyczyć, m.in pogody, podróży albo sposobów spędzania wolnego czasu. Potem, jeśli będziecie czuli się z rozmówcą komfortowo, możecie przejść do bardziej osobistych tematów. Choć pytania o plany na weekend odgrywają pewną rolę w poznawaniu kogoś online, określenie, czy między dwiema osobami zaiskrzy, wymaga bardziej intymnej i skłaniającej do refleksji rozmowy. A zatem, o co warto zapytać by poczuć, że to ta właściwa osoba? 

O czym rozmawiać przed pierwszą randką w realu?

Perri Schneider, dating coachka, przygotowała zestaw pytań, które warto zadać podczas internetowej rozmowy, aby sprawdzić, czy między rozmówcami pojawia się chemia i czy kolejny krok w postaci randki, to na pewno dobry pomysł.

Mitem jest, że jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy istnieje chemia między dwiema osobami, jest spotkanie w realu. Randkowicze często nie są pewni, jakie pytania powinni zadać przed randką, aby sprawdzić, czy już w sieci zaiskrzy

– tłumaczy ekspertka Badoo.

Test z chemii: o co zapytać przed randką, żeby zaiskrzyło?

• Sprawdź, co przyciąga uwagę: „Co przykuło twoją uwagę do mojego profilu?”
– Dlaczego to działa:

To zalotne pytanie jest świetnym sposobem na sprawdzenie, dlaczego jesteś dla kogoś atrakcyjna(y). Dzięki niemu rozmówca może sprawić ci komplement, który możesz odwzajemnić, mówiąc o tym, co podoba ci się w jego (jej) profilu – od świetnego gustu muzycznego po słodkie zwierzątko.

• Zachęć do rozmowy: „Gdybyś miał mówić na jeden temat non stop przez 20 minut albo wygłosić TED Talk, o czym by to było?”.
– Dlaczego to działa:

Czujemy chemię, kiedy rozmowa sama się toczy. Pytanie partnera o temat, który jest bliski jego sercu, pomoże wam obojgu wejść w rytm rozmowy i pozwoli ci dowiedzieć się więcej o tym, co was kręci.

• Poproś o radę: „Szukam rekomendacji na temat (coś, co cię interesuje) – czy masz jakieś sugestie?”.
– Dlaczego to działa:

Chemia wymaga pewnego stopnia podobieństwa i wspólnej płaszczyzny, więc prośba o polecenie czegokolwiek, od lokalnych kawiarni po nowe seriale, pomaga dowiedzieć się, jakie macie wspólne zainteresowania i sprawia, że druga osoba czuje się doceniona. Możesz nawet spróbować zapytać o coś już w opisie swojego profilu, prosząc o rekomendacje dotyczące czegoś, co uwielbiasz.

• Odkryj jego (jej) porażki: „Opowiedz mi o swojej największej podróżniczej porażce”.
– Dlaczego to działa:

Dobra rozmowa o porażce przełamuje lody, daje okazję do śmiechu i odrobiny autoironii. Pozwala także odkryć, jak sobie radzi druga osoba, gdy sprawy idą źle.

• Przygotuj się na pierwszą randkę: „Jaka była twoja najlepsza pierwsza randka?”.
– Dlaczego to działa:

Pytanie o doświadczenia z poprzednich randek może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale to świetny sposób na sprawdzenie czy między Wami iskrzy. Dzięki temu rozmowa nabiera rumieńców, dowiadujesz się, co druga osoba lubi robić i możesz zaplanować coś jeszcze lepszego na pierwsze spotkanie.

• Porozmawiaj przez telefon: „Zabieram się za obiad, chcesz dotrzymać mi towarzystwa, kiedy będę gotować?”.
– Dlaczego to działa:

Chemia w głosie jest prawdziwa! Po spędzeniu trochę czasu na czacie, rozmowa przez telefon to świetny kolejny krok przed spotkaniem w realu. Dzwonienie do kogoś w trakcie wykonywania jakiejś czynności, która ma określone ramy czasowe (np. robienie obiadu lub spacer) daje również możliwość ucieczki, jeśli nie idzie zbyt dobrze.

Kiedy zwrócisz uwagę partnera na portalu randkowym, przyjdzie pora oczarować go podczas spotkania w rzeczywistości. Tutaj ważne są gesty i mowa ciała. Postaraj się nie stresować nadmiernie spotkaniem. To nie jest przesłuchanie tylko spotkanie w celu spędzenia mile czasu. Bądź naturalna. Otwórz się na poznawanie nowej osoby – wysłuchaj z uwagą co ma do powiedzenia i włączaj się aktywnie w rozmowę. Dodaj szczyptę humoru i dobrze się baw.
 

Kobieta korzysta z laptopa

Baw się dobrze, randkując na portalach / fot. Unsplash, autor: Surface

 

Katarzyna Kromka

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Dana 13 października, 2022

  Wielu inwestorów traci pieniądze z powodu oszustw związanych z inwestycjami w Bitcoin i forex, które sprawiają, że większość potencjalnych inwestorów rezygnuje z pomysłu inwestowania w Crypto. W przypadku odzyskiwania bitcoinów, niestety, jest wiele osób, które wiele straciły, będąc fałszywymi brokerami bitcoinów lub ze swoich skomputeryzowanych portfeli, w których skradziono ich kryptograficzne formy pieniędzy.
  Niezależnie od tego, czy zgubiłeś Bitcoin lub inne cyfrowe pieniądze w związku z rozwidleniem łańcucha bloków, czy z powodu problemów z oszustwami internetowymi,
  Podnosząca na duchu wiadomość jest taka, że ​​istnieje godna zaufania firma zajmująca się odzyskiwaniem danych o nazwie Lallroyal .org, która może pomóc w przypadku wszelkich oszustw internetowych lub oszustw. Kiedyś pomogli mi i mojemu partnerowi, kiedy prawie straciliśmy fortunę.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ