Wednesday, July 24, 2024
Home / Uroda  / Porozmawiaj z ekspertem o problemach ze snem

Porozmawiaj z ekspertem o problemach ze snem

Coraz więcej Polaków ma problemy z zaśnięciem. Wielu z nas regularnie przebudza się w nocy i nie może powtórnie zapaść w sen. Lekarze alarmują, że już ponad połowa dorosłych Polaków cierpi na bezsenność. Niestety problem

Melatonina LEK-AM

Melatonina LEK-AM / fot. materiał prasowy

Coraz więcej Polaków ma problemy z zaśnięciem. Wielu z nas regularnie przebudza się w nocy i nie może powtórnie zapaść w sen. Lekarze alarmują, że już ponad połowa dorosłych Polaków cierpi na bezsenność. Niestety problem ten może wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

Czas na spokojny sen

Czas na spokojny sen / fot. materiał prasowy

Co zrobić, by mieć dobry, spokojny sen? Z okazji Światowego Dnia Snu, który przypada w tym roku 15 marca, zostanie uruchomiona bezpłatna infolinia „Czas na spokojny sen”. Ekspert dostępny pod numerem 801 066 366 odpowie na wszelkie pytania związane ze snem.

O bezsenności mówi się wtedy, gdy pojawiają się problemy z zaśnięciem, w nocy następują kilkukrotne przerwy we śnie, a po przebudzeniu organizm nie jest wyspany i wypoczęty. Gdy przemęczenie postępuje, a żadne metody walki z bezsennością nie przynoszą pozytywnych efektów warto porozmawiać ze specjalistą. Taką możliwość oferuje producent leku Melatonina LEK-AM, który w trosce o zdrowy i spokojny sen Polaków zaprasza osoby cierpiące na bezsenność do skorzystania z porady specjalisty.

Konsultacje telefoniczne odbywają się w następujące dni:

– 22 marca (piątek), w godzinach 16.00-19.00

– 26 marca (wtorek), w godzinach 16.00-19.00

– 2 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00

– 9 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00

– 12 kwietnia (piątek), w godzinach 16.00-19.00

Pod bezpłatnym numerem telefonu: 801 066 366, na pytanie czeka lek. med. Michał Frybes, internista, endokrynolog.

O śnie na forum światowym

O problemach ze snem należy rozmawiać, gdyż konsekwencje zdrowotne bezsenności mogą prowadzić do poważnych zaburzeń psychofizycznych. Dlatego Światowa Organizacja Medycyny Snu przekonuje w tegorocznej kampanii, że zdrowy sen jest równie istotny dla dobrego rozwoju w dzieciństwie jak i w życiu dorosłym, co zdrowe odżywianie i regularna aktywność sportowa.

Człowiek ponad 1/3 swojego życia przesypia. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o właściwą higienę snu, walczyć z bezsennością, znaleźć jej źródło i wyeliminować przyczynę problemów. Światowa Organizacja Medycyny Snu podkreśla, że brak snu, bądź zła jakość nocnego odpoczynku może wpływać na otyłość, cukrzycę bądź osłabić system odpornościowy, a nawet doprowadzić do depresji.

Bezsenność w Polsce

Z różnych badań wynika, że w Polsce problemy z bezsennością oraz zaburzenia rytmu dobowego dotyczą już nawet połowy dorosłych mieszkańców, w tym młodych, aktywnych zawodowo osób. Wiąże się to zwykle z trybem życia, jaki prowadzimy, intensywnością pracy zawodowej, stresem i brakiem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Taki styl życia prowadzi często do rozregulowania zegara biologicznego.

W grupie osób po 40. roku życia, za stan ten może odpowiadać spadek poziomu melatoniny. Dodatkowo, na przełomie zimy i wiosny problemy ze snem może zintensyfikować przejście z czasu zimowego na letni. Nie wszyscy potrafią przyzwyczaić się do wcześniejszego wstawania. Doraźne środki nasenne pozwalają zasnąć, ale nie dają dobrej jakości snu. Rano budzimy się otępiali i nie odczuwamy całkowitej regeneracji.

6 zalet Melatoniny LEK-AM

Melatonina LEK-AM

Melatonina LEK-AM / fot. materiał prasowy

Uzupełnienie tej substancji w organizmie w naturalny sposób reguluje pracę wewnętrznego zegara, przywracając właściwe rozpoznanie dnia i nocy.

Melatonina LEK-AM:

– Działa przyczynowo a nie objawowo;

– Poprawia jakość snu;

– Jest bezpieczna, skuteczna i nie uzależnia;

– Nie upośledza zdolności psychomotorycznych.

Melatonina LEK-AM tabletki. Skład: 1 tabletka zawiera 1 mg, 3 mg lub 5 mg melatoniny (Melatoninum). Wskazania: Melatonina LEK-AM jest wskazana jako środek pomocniczy w leczeniu zaburzeń rytmu snu i czuwania np. związanych ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową. Lek ułatwia także regulację zaburzeń dobowego rytmu snu i czuwania u pacjentów niewidomych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na melatoninę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Melatoniny LEK-AM nie należy stosować po spożyciu alkoholu oraz w okresie ciąży lub laktacji.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o., ul. Ostrzykowizna 14A, 05-170 Zakroczym.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ