Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Porównanie szczoteczki sonicznej i elektrycznej

Porównanie szczoteczki sonicznej i elektrycznej

Mycie zębów jest czynnością, którą każdy z nas wykonuje na co dzień. Może się ono odbywać zarówno przy pomocy klasycznych szczoteczek manualnych, jak i cieszących się coraz większą popularnością szczoteczek elektrycznych, wśród których znajdziemy posiadające

Szczoteczki do zębów

Szczoteczka soniczna/ fot. materiały prasowe

Mycie zębów jest czynnością, którą każdy z nas wykonuje na co dzień. Może się ono odbywać zarówno przy pomocy klasycznych szczoteczek manualnych, jak i cieszących się coraz większą popularnością szczoteczek elektrycznych, wśród których znajdziemy posiadające okrągłą główkę szczoteczki elektryczne rotacyjne, oraz mające końcówkę podłużną urządzenia soniczne. Która ze szczoteczek jest lepsza? Czym kierować się podczas wyboru urządzenia?

 

 

Już na wstępie należy zaznaczyć, że odpowiedzi na to pytanie nie jest w stanie nam udzielić nikt z wyjątkiem nas samych; wszystko dlatego, że technologie zastosowane w szczoteczkach sonicznych i elektrycznych pewnym grupom użytkowników mogą bardziej przypaść do gustu, a innym mniej. Zanim zatem wybierzesz się do sklepu w celu zaopatrzenia się w szczoteczkę elektryczną, warto, byś przeanalizował co poszczególne modele urządzeń mają do zaproponowania.

Szczoteczka soniczna a elektryczna – technologia działania

Szczoteczki soniczne i elektryczne przede wszystkim różnią się od siebie sposobem usuwania z jamy ustnej bakterii.
Szczoteczka soniczna posiada podłużny, opływowy kształt, który jest dostosowany do wykonywania ruchów wymiatających. Końcówka szczoteczki sonicznej porusza się z boku na bok, z częstotliwością od 31 000 do 62 000 ruchów na minutę, co znacznie przewyższa prędkość, którą jesteśmy w stanie osiągnąć podczas mycia manualnego. Ponadto, podczas szczotkowania zębów urządzeniem sonicznym w jamie ustnej wytwarza się chmura bąbelków, które wnikają w trudno dostępne miejsca, skutecznie oczyszczając przestrzenie międzyzębowe.

Szczoteczki elektryczne charakteryzuje z kolei okrągła główka czyszcząca, której kształt jest zainspirowany profesjonalnym sprzętem dentystycznym. Urządzenia te mogą pracować w technologii 2D bądź 3D. Co to oznacza? Otóż modele szczoteczek wyposażonych w technologię 2D pracują z wykorzystaniem ruchów oscylacyjno-rotacyjnych, zaś urządzenia 3D oprócz ruchów oscylacyjno-rotacyjnych proponują nam także ruchy pulsacyjne. Ich główki czyszczące poruszają się raz w lewo raz w prawo, w zakresie 45 stopni, mechanicznie pozbywając się z jamy ustnej bakterii.

Najlepsze szczoteczki soniczne i elektryczne

Wielu użytkowników zadaje nam pytania, które ze szczoteczek sonicznych i elektrycznych są najlepsze, najbardziej uniwersalne i godne polecenia. Jeśli chodzi o urządzenia soniczne, tego typu szczoteczką z pewnością jest Smilesonic EX. Szczoteczka ta uosabia w sobie wszystko, czego możemy wymagać od najbardziej zaawansowanego urządzenia sonicznego. Produkt wyposażono w pięć trybów pracy, a w zestawie z nim znajdziemy aż cztery wymienne końcówki. Na uwagę zasługuje również szybkość pracy szczoteczki Smilesonic – w trybie wybielającym osiąga bowiem ona zawrotną prędkość 96 000 ruchów na minutę!

Co do szczoteczek elektrycznych – w ich wypadku wartą uwagi pozycją jest szczoteczka Oral-B Genius 9000. To zaawansowane urządzenie oferuje nam niezwykle skuteczne ruchy 3D, sześć programów pracy, oraz cztery wymienne końcówki w zestawie. Jeśli dodamy do tego możliwość zsynchronizowania szczoteczki z aplikacją Oral-B na smartfonie, to otrzymamy wszystko, czego nam potrzeba do zadbania o jamę ustną w sposób możliwie najbardziej kompleksowy.

Ile kosztują szczoteczki soniczne?

Zarówno szczoteczka soniczna jak i elektryczna zapewni nam znacznie skuteczniejsze czyszczenie jamy ustnej niż szczoteczka manualna. Warto zatem w te urządzenia zainwestować – to nie ulega wątpliwości. Z jakimi kosztami należy się jednak liczyć, kupując szczoteczkę soniczną czy elektryczną?

Generalnie najtańszą szczoteczkę soniczną możemy pozyskać za 150 złotych, natomiast ta elektryczna – w najbardziej podstawowej wersji – kosztuje tylko około 50 złotych. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że urządzenia soniczne ze „średniej półki” to już koszt mniej więcej 400 złotych, zaś te elektryczne – 300 złotych. Najbardziej zaawansowane modele obu urządzeń cenowo prezentują się do siebie podobnie, a inwestując w nie musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 600-700 złotych.

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
4 komentarze
 • red snapper fish 10 grudnia, 2019

  I am not in those MOST people. I am struggling hard to make my big dreams a Reality.

 • Big big blackheads removal 15 stycznia, 2020

  I am not in those MOST individuals. I am battling hard to make my huge dreams a Reality.

 • Unstitched shirt 29 stycznia, 2020

  We are really grateful for your blog post. You will find a lot of approaches after visiting your post. I was exactly searching for. Thanks for such post and please keep it up. Great work.Click here to visit Unstitched shirt for online.

 • Szczoteczki soniczne 17 lutego, 2020

  Więcej o szczoteczkach sonicznych polecam przeczytać na innych stronach

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ