Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Porównanie szczoteczek sonicznych Smilesonic. Jaką szczoteczkę wybrać?

Porównanie szczoteczek sonicznych Smilesonic. Jaką szczoteczkę wybrać?

Wybór trudny ‒ ale warto

Szczoteczka soniczna

fot. Pexels

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej jest niezwykle ważna, dlatego też coraz więcej osób przekonuje się do działania szczoteczek sonicznych. Jedną z popularnych marek tego typu przyrządów jest Smilesonic. Czym tak naprawdę są szczoteczki soniczne i jak działają? Która szczoteczka soniczna od Smilesonic jest najlepsza? Zachęcamy do lektury naszego artykułu

 

Szczoteczka soniczna to urządzenie zaliczane do grupy szczoteczek elektrycznych. Jej działanie opiera się o technologię soniczną, w której ważną rolę odgrywają fale dźwiękowe. Podczas jej pracy cząstki śliny, pasty do zębów i wody łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki docierają do miejsc niedostępnych dla włókien zwykłej szczoteczki, np. do przestrzeni międzyzębowych, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pokarmowych.

Szczoteczki soniczne nie tylko umożliwiają pielęgnację jamy ustnej, ale również wpływają pozytywnie na zdrowie dziąseł. Zazwyczaj wyposażone są w kilka trybów pracy, spośród których każdy wybierze ten odpowiedni dla siebie w danym momencie. Wyróżniają się także wydajnym akumulatorem, który umożliwia pracę od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy bez konieczności ładowania.

Smilesonic GO

Szczoteczka soniczna Smilesonic GO pozwala na codzienną ochronę przed bakteriami. Wyposażona jest w trzy tryby pracy. Tryb clean przeznaczony jest do standardowego czyszczenia jamy ustnej, tryb white pozwala na pozbycie się przebarwień powierzchniowych, a tryb sensitive polecany jest osobom z nadwrażliwościami lub początkującym użytkownikom tego typu przyrządów. Urządzenie pracuje z prędkością od 62 000 do 96 000 ruchów sonicznych na minutę. Posiada dwa czasomierze, które dbają to, abyśmy szczotkowali zęby odpowiednio długo, a także wytrzymałą baterię, która pozwala na pracę nawet przez dwa miesiące bez konieczności ładowania. Szczoteczka jest kompatybilna z końcówkami DailyCare, ShinyWhite, SensiTouch i OrthoClean, choć w zestawie obecne są jedynie te przeznaczone do codziennej pielęgnacji zębów i dziąseł. Zapłacisz za nią 259 złotych. Dostępna jest w kolorze białym lub czarnym.

Smilesonic EX

Smilesonic EX to szczoteczka, którą wzbogacono o dwa dodatkowe tryby pracy: polish (do polerowania szkliwa) i gum care (do oczyszczania zębów wraz z masażem dziąseł). Wykonuje 62 000, 70 000 lub 96 000 ruchów na minutę pracy. Podobnie jak poprzedni model, również ten wyposażony jest w wydajną baterię oraz przydatne timery, które odmierzają właściwy czas szczotkowania zębów, a co pół minuty informują o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. W zestawie znajdują się cztery różne końcówki wymienne oraz etui podróżne, które umożliwia bezpieczne przechowywanie urządzenia. Szczoteczka soniczna Smilesonic EX wyróżnia się także eleganckim i nowoczesnym designem. Kosztuje 349 złotych i dostępna jest w aż sześciu wariantach kolorystycznych.

Smilesonic UP

Smilesonic UP to najnowocześniejsze urządzenie spod szyldu marki. Pozwala na higienę jamy ustnej w trzech trybach (clean, white, sensitive) oraz korzystanie z jednego z trzech zakresów ruchów główki czyszczącej (mały, normalny, wysoki). To sprawia, że szczoteczka oferuje aż dziewięć różnych kombinacji mycia zębów. Maksymalna prędkość, którą wykonuje w trakcie minuty swojej pracy, wynosi 96 000 ruchów sonicznych, czyli tyle samo co w poprzednich szczoteczkach, a odnosi się to również do wydajności baterii. Producent dołącza do zestawu
z urządzeniem aż sześć końcówek wymiennych i solidnie wykonane etui podróżne. Wybierając tę szczoteczkę, musisz liczyć się z kosztem na poziomie 479 złotych. Do wyboru masz dwa kolory produktu.

Smilesonic KIDS

Wspomniana marka w swojej ofercie posiada także przyrząd dla dzieci. To szczoteczka soniczna Smilesonic KIDS z dwoma trybami pracy do wyboru (clean lub sensitive) oraz maksymalną liczbą ruchów na minutę w postaci 62 000. Charakteryzuje się odpowiednio mniejszą główką czyszczącą oraz miękkimi włóknami, które nie podrażniają wrażliwych dziąseł. Urządzenie wyróżnia się także atrakcyjnym, bajkowym designem. W zestawie ze szczoteczką soniczną dla dzieci Smilesonic KIDS znajdują się dwie końcówki wymienne.

Jaką szczoteczkę soniczną od Smilesonic wybrać?

Która szczoteczka soniczna będzie najlepsza – Smilesonic GO, Smilesonic EX czy może Smilesonic UP? To trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Twój wybór uzależniony będzie od środków pieniężnych, jakie możesz przeznaczyć na taki cel, a także od stanu Twojej jamy ustnej. Każda wyżej opisana szczoteczka soniczna jest godna polecenia ze względu nie niezwykłą skuteczność w oczyszczaniu jamy ustnej. Wybierz jeden z trzech wymienionych modeli, a jeśli szukasz szczoteczki sonicznej dla dziecka, zdecyduj się na urządzenie Smilesonic KIDS.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ