Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Porównanie doświadczeń z różnych rodzajów depilacji

Porównanie doświadczeń z różnych rodzajów depilacji

Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dowiedz się, jakie

Jak wybrać najlepszą metodę depilacji? / fot. materiały prasowe

Trudno wyobrazić sobie współczesny kanon urody i higieny kobiecej bez mody na usuwanie zbędnego owłosienia. Kobieta, która pokazuje się z nieogolonymi nogami lub pachami, uznawana jest powszechnie za zaniedbaną. Chęć uzyskania efektu gładkiej skóry na co dzień doprowadziła do tego, że na rynku pojawiło się wiele metod, które umożliwiają pozbycie się zbędnego owłosienia. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Przed wami zestawienie doświadczeń związanych z usuwaniem niechcianego zarostu na różne sposoby

Jak wybrać najlepszą metodę depilacji? / fot. materiały prasowe

Jednorazowa lub elektryczna maszynka – krótkotrwały efekt WOW

Pozbywanie się włosków przy wykorzystaniu maszynki do golenia jest jednym z najprostszych sposobów na usunięcie każdego rodzaju włosków. Zalety tej metody to przede wszystkim łatwość jej zastosowania i stosunkowo niski koszt. Dzięki możliwości szybkiej i bezbolesnej redukcji owłosienia maszynka do golenia mogłaby być uznana za genialny sprzęt i wyeliminować wszystkie pozostałe metody depilacji. Niestety – ta metoda ma wady, które sprawiają, że dla wielu nie jest wystarczająca. Już po kilku tygodniach golenia włosków maszynką łatwo zauważyć, że odrastający, niechciany zarost jest mocniejszy i często gęstszy, niż włoski, których pozbyliśmy się za pierwszym razem. Dodatkowo z zabiegu na zabieg – włoski odrastają coraz szybciej.

Już po kilku tygodniach golenia włosków maszynką łatwo zauważyć, że odrastający, niechciany zarost jest mocniejszy i często gęstszy, niż włoski, których pozbyliśmy się za pierwszym razem / fot. materiały prasowe

Przy długotrwałym i regularnym stosowaniu tej metody można dojść do momentu, w którym włoski wracają w ciągu zaledwie kilku godzin, więc chwila radości z gładkiej skóry nie trwa nawet doby. Przez nietrwałość efektów maszynka może stać się metodą awaryjną, stosowaną w przypadku pojawienia się włosków pomiędzy zabiegami depilacji innymi metodami. Jeśli korzystasz z tej metody, to pamiętaj o ostrożności – stosuj maszynkę na wilgotnej skórze, najlepiej podczas prysznica lub kąpieli, zawsze prowadząc ostrze w kierunku wzrostu włosa.

Żele, pianki, kremy i inne cudowne preparaty

Depilacja chemiczna, do wykonania której wykorzystujemy substancje, których zadaniem jest eliminacja włosków poprzez rozpuszczenie keratyny i wykruszenie włosków. Preparaty do tego rodzaju depilacji podczas zabiegu należy równomiernie nałożyć na skórę szpatułką, która zazwyczaj jest sprzedawana w komplecie wraz z kremem, żelem lub piankami do depilacji (oczywiście: kosmetyki do depilacji to nie to samo, co różnego rodzaju specyfiki do golenia, które mogą mieć również konsystencję pianki, kremu albo żelu). Rozprowadzony na powierzchni skóry preparat należy pozostawić na kilka minut, a następnie usunąć ze skóry szpatułką w taki sposób, że jej krawędź jest przesuwana po skórze podobnie do ostrza maszynki do golenia.
Zdjęcie: krem.jpg
W przypadku depilacji chemicznej – najlepiej usuwać włoski przesuwając szpatułkę w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosa. Obecnie pojawiają się też preparaty, które umożliwiają usuwanie włosków gąbeczką dołączoną do zestawu, a całą operację przeprowadzić pod prysznicem lub podczas kąpieli, jednakże duża część kosmetyków do depilacji wymaga nałożenia na czystą i suchą skórę. Warto pamiętać, że substancja zawarta w preparacie do depilacji oddziałuje na całą skórę, co oznacza, że przy tej metodzie mogą pojawiać się zaczerwienienia i różnego rodzaju reakcje alergiczne. Korzystanie z preparatów jest najczęściej bezbolesne, ale efekty zabiegów utrzymują się zaledwie przez kilka dni. Dodatkowo – w przeciwieństwie do maszynki, po zastosowaniu kremu, pianki lub żelu do depilacji na skórze może pozostać kilka włosków, które nie poddały się działaniu substancji zawartych w preparacie. Korzystając z depilacji chemicznej warto zatem mieć pod ręką maszynkę, która pozwoli poprawić efekt usuwania zbędnego owłosienia przy użyciu preparatów do depilacji.

Woskowanie, nitkowanie, cukrowanie, jednym słowem: wyrywanie

Trwalsze od depilacji chemicznej i golenia włosów maszynką są metody polegające na wyrywaniu włosków wraz z cebulką. Można tu wymienić usuwanie włosków pęsetą, woskiem, pastą cukrową, depilatorem elektrycznym oraz nitką. Wszystkie te metody pozwalają uzyskać efekt na kilka tygodni, a większość z nich można wykonać samodzielnie. W przypadku woskowania i cukrowania – depilacja polega na przyklejeniu do skóry lepkiej substancji i oderwaniu jej energicznym ruchem od skóry. Te metody są najbardziej efektywne, jeśli przyklejenie do skóry następuje zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a ich oderwanie w kierunku przeciwnym do wzrostu. Ze względu na równoczesne wyrywanie dużej ilości włosków podczas jednego odrywania plastra z woskiem lub pastą cukrową – metody te są uważane za stosunkowo bolesne.

Ze względu na równoczesne wyrywanie dużej ilości włosków podczas jednego odrywania plastra z woskiem lub pastą cukrową – metody te są uważane za stosunkowo bolesne / fot. materiały prasowe

Nitkowanie i wyrywanie włosków pęsetą są stosowane najczęściej na niewielkich obszarach – przede wszystkim na twarzy. Wynika to z konieczności uchwycenia każdego włoska z osobna za pomocą skręconych bawełnianych nici lub szczypców pęsety i ich wyrwaniu. Depilacja z wykorzystaniem depilatora elektrycznego technicznie jest porównywalna do równoczesnego wykorzystania wielu pęset, które są umieszczane w głowicy urządzenia. Zabiegi depilatorem należy wykonywać w kierunku odwrotnym do kierunku wzrostu włosa. Wszystkie zabiegi mechanicznego usuwania włosków wraz z cebulką charakteryzują się stosunkowo dużą bolesnością, ale pozwalają na uzyskanie efektu utrzymującego się dłużej, niż wcześniej wspomniane metody umożliwiające usunięcie włosków z powierzchni skóry za pomocą maszynki albo preparatu.

Elektroliza, ultradźwięki, depilacja laserowa – specjalistyczna eliminacja

Fizyczne metody usuwania zbędnego owłosienia są dostępne na rynku od stosunkowo krótkiego czasu. W ich przypadku można uzyskać stosunkowo trwały efekt w postaci usunięcia nawet 95% włosków z depilowanego obszaru, jednakże każda z nich wymaga kilku, a w przypadku elektrolizy nawet kilkudziesięciu, powtórzeń. Konieczność dokonania więcej niż jednego zabiegu wynika tu z tego, że w metodach tych została wzięta pod uwagę cykliczność wzrostu włosa i możliwość oddziaływania różnych metod na włos w różnych fazach.

Najmniej sesji wymaga tutaj depilacja laserowa, która już po 6-9 zabiegach pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia / fot. materiały prasowe

Najmniej sesji wymaga tutaj depilacja laserowa, która już po 6-9 zabiegach pozwala trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. Metoda ta jest najskuteczniejsza dla osób o ciemnych włosach i jasnej skórze, ze względu na to, że światło lasera wychwytuje ciemny kolor i wypala mieszki włosowe. Elektroliza i depilacja ultradźwiękami pozwalają usuwać pojedyncze włoski, podczas gdy światło lasera może przy jednym przyłożeniu głowicy dotknąć większej liczby cebulek, dlatego pojedyncze sesje trwają dłużej niż przy usuwaniu włosków z wykorzystaniem światła lasera diodowego. Wśród metod fizycznych, które wykorzystują światło, na rynku można spotkać również usuwanie włosków lampami ksenonowymi zwanymi popularnie IPL, które wykorzystują wiązki światła o różnej długości i przez to mogą powodować negatywne reakcje skóry, a dodatkowo mają niższą skuteczność od laserów do depilacji.
Jak widzicie – usuwać włoski można na różne sposoby, jednak jeśli Waszym priorytetem jest trwałość zabiegu najlepiej skorzystać z metod fizycznych wykorzystujących specjalistyczne urządzenia oddziałujące na włoski.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • large fabric posters 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/porownanie-doswiadczen-z-roznych-rodzajow-depilacji/ […]

  • cornhole boards 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Information to that Topic: miastokobiet.pl/porownanie-doswiadczen-z-roznych-rodzajow-depilacji/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ