Wednesday, July 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Poradnik szczęśliwej kobiety

Poradnik szczęśliwej kobiety

Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby…– słynny cytat z Fredry dobrze oddaje to, jak trudna bywa droga do naszego szczęścia. Dobra materialne to tak naprawdę tylko kropla w morzu kobiecych potrzeb. Jak

Poradnik szczęśliwej kobiety

Poradnik szczęśliwej kobiety / fot. materiał prasowy

Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby…– słynny cytat z Fredry dobrze oddaje to, jak trudna bywa droga do naszego szczęścia. Dobra materialne to tak naprawdę tylko kropla w morzu kobiecych potrzeb. Jak więc sprawić, żeby uśmiech na twarzy towarzyszył nam każdego dnia?

Poradnik szczęśliwej kobiety

Poradnik szczęśliwej kobiety. Od lewej Maria Rotkiel, Agata Młynarska / fot. materiał prasowy

Ciało modelki, udany seks czy może liczba zer na koncie? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwe i spełnione? Na to pytanie starali się odpowiedzieć rozmówcy podczas debaty pod hasłem „Czas odkrywania kobiecości, czyli jak wydobyć z siebie piękno”, która w lutym odbyła się w nowo powstałym zabierzowskim centrum Soayehr Med. & SPA. Konkluzja płynąca ze spotkania, które poprowadziły Dorota Wellman i Paulina Młynarska, może być zaskakująca. Zwłaszcza ze względu na miejsce, w którym debata się odbywała…

Zaakceptuj siebie

Choć spotkanie miało miejsce w centrum medycyny estetycznej, mógł zaskakiwać fakt, że nikt nie przekonywał słuchaczy do tego, że kluczem do szczęśliwości i poczucia piękna każdej kobiety jest usunięcie cellulitu, wygładzenie zmarszczek czy ujędrnienie biustu. – Jako psycholog wiem, że recepta tkwi gdzie indziej, mianowicie w samoakceptacji i w polubieniu siebie, takimi jakie jesteśmy, nawet z wadami, które przecież każda z nas ma – tłumaczyła w trakcie debaty Maria Rotkiel. – Oczywiście, to jak wyglądamy, również ma wpływ na stan naszej psychiki. Mam na myśli głównie różne defekty urody, które rzeczywiście potrafią wpędzać w kompleksy, obniżając samoocenę i wywierając negatywny wpływ na nasz komfort psychiczny. Jeśli więc z pomocą zabiegów jesteśmy w stanie pozbywać się pewnych niedostatków, to osobiście nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby z tego nie korzystać.

Zdaniem psycholożki równie ważne jest, abyśmy zawsze potrafiły znajdować czas na to, żeby o siebie zadbać. Na rozwijanie swoich pasji oraz samorealizację. Oprócz dobrego samopoczucia i równowagi psychicznej zapewni nam to także… piękny wygląd. – Nie ma brzydkich kobiet! Tak naprawdę są tylko kobiety zaniedbane, smutne, zamknięte w sobie. Natomiast kobieta potrafiąca znaleźć czas na spełnianie swoich potrzeb, mająca świadomość swojej kobiecości, to kobieta, która jest zarówno szczęśliwa, ale także i piękna. Piękno i kobiecość tkwi bowiem w naszym wnętrzu, trzeba tylko wiedzieć, jak je wydobyć.

Spójność i harmonia

Z pewnością znasz to wrażenie, kiedy widząc atrakcyjną kobietę, dostrzegasz, że „coś jest z nią nie tak”. Nie do końca wiesz co, ale coś w wyrazie jej twarzy, spojrzeniu, postawie czy niepewnym uśmiechu komunikuje otoczeniu, że osoba ta wcale nie czuje się dobrze i komfortowo we własnej skórze. Co gorsza, modne ubranie czy perfekcyjny makijaż nie są w stanie tego ukryć. Naprawdę pięknie i szczęśliwie może wyglądać tylko ta kobieta, która rzeczywiście tak się czuje.

– Najważniejsze jest to, aby zawsze być spójnym. Aby nasze piękno wewnętrzne było tożsame z pięknem zewnętrznym – tłumaczyła podczas spotkania w Soayehr dr Małgorzata Majewska, wykładowczyni UJ zajmująca się m.in. zagadnieniami z zakresu komunikacji niewerbalnej. – Często dostrzegam to ostatnio zwłaszcza wśród różnych kobiet mediów, które może są atrakcyjne, ładne i zadbane… ale po prostu nie czują się dobrze we własnej skórze, co natychmiast widać! Taka kobieta nie wygląda na piękną czy szczęśliwą, bo po prostu nie ma w niej harmonii i spójności, które muszą być tożsame z tym, co czujemy wewnątrz.

Poradnik szczęśliwej kobiety

Poradnik szczęśliwej kobiety. Od lewej od góry dr Małgorzata Majewska, Dorota Wellman, Paulina Młynarska, właścicielka Monika Kästner, Maria Rotkiel / fot. materiał prasowy

Założycielka Soayehr Med. & SPA, Monika Kästner, zapewnia że właśnie takie podejście do tematu kobiecości zawsze będzie tutaj dominujące. Sfery zewnętrznej nie da się bowiem oddzielić od tego, co mamy w środku. Dlatego w równym stopniu co o urodę, będzie się tutaj zawsze dbało o kobiecą psychikę i samopoczucie, m.in. właśnie podczas spotkań, w trakcie których dyskutowane będą różne problemy kobiecości. O wszystkich planowanych wydarzeniach, a także o szczegółach oferty tego miejsca można dowiedzieć się na stronie www.soayehr.pl oraz na fanpage’u „Piękna, ambitna, z klasą.” 

Soayehr Med. & SPA – Zabierzów, ul. Kątowa 4a, www.soayehr.pl kontakt@soayehr.pl tel.: 12 397 48 85

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ