Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Poprawiaj sobie humor drobnymi przyjemnościami

Poprawiaj sobie humor drobnymi przyjemnościami

Polub codzienne drobiazgi i rozpieszczanie się małymi rzeczami, które w prosty sposób wywołują uśmiech na twarzy.

Bywasz zabiegana i zmęczona, a dni przelatują zbyt szybko, by pomyśleć o sobie? Jeśli tak, to w nowym roku zrób postanowienie, by regularnie pozwalać sobie na drobne przyjemności. Mogą to być wszystkie rzeczy i sytuacje, które sprawiają ci radość. Polub codzienne drobiazgi i rozpieszczanie się małymi rzeczami, które w prosty sposób wywołują uśmiech na twarzy.

AVON_mistokobiet.pl

Warto codziennie robić dla siebie coś miłego. Najróżniejsze małe sprawy potrafią wprawić w świetny nastrój, dlaczego więc sobie tego odmawiać? Chodzi o drobiazgi, które składają się na każdy dzień. Mogą to być zakupy, wypicie pysznej kawy z przyjaciółką, przygotowanie czegoś smakowitego, przeczytanie dobrej książki, obejrzenie ciekawego filmu czy pójście z chłopakiem do kina.

Uszczęśliwiaj się regularnie

Nic tak nie budzi jak łyk aromatycznej kawy. Zwarta w niej kofeina działa już po kilkunastu minutach od wypicia. Rozleniwienie i senność jeszcze łatwiej pokonać, pijąc cappuccino lub caffè latte w towarzystwie. Poza tym kawa po prostu smakuje lepiej, gdy umawiasz się na nią z przyjaciółką. Ona prawdopodobnie tak samo jak ty nie wie, co ze sobą zrobić po powrocie z zajęć lub pracy. Możecie ustalić, że przynajmniej raz w tygodniu spotykacie się właśnie na kawę, choć równie dobrze może to być wspólne gotowanie, pieczenie ciasteczek czy chociażby oglądanie komedii romantycznej. Przy tej okazji dobrze rozmawia się o modzie i kosmetykach. Zimą mocny, kolorowy makijaż dodaje pozytywnej energii. Jeśli masz koleżankę, która działa w sieci sprzedaży bezpośredniej kosmetyków, zaproś ją na wieczór i poproś o przyniesienie próbek cieni do powiek, szminek i perfum. Konsultantki firm takich jak AVON zazwyczaj mają ich sporo. Pamiętaj, żeby w zimowe dni, kiedy pada śnieg lub deszcz, kupować kosmetyki wodoodporne. Dotyczy to zwłaszcza tuszu do rzęs.

Do gorzkiej kawy świetnie pasuje kostka mlecznej czekolady. Zjedzenie już jednego jej kawałka poprawia humor, ponieważ powoduje wydzielanie w mózgu endorfin zwanych hormonami szczęścia. Wprawdzie wpływ ten jest dosyć krótki, ale potrafi czasem odmienić nastrój na cały dzień. Kakao zawiera też dużo magnezu, który pozwala lepiej radzić sobie ze stresem.

Działaj, by być zadowoloną!

Długie zimowe wieczory warto wykorzystywać kreatywnie. Możesz spróbować odnaleźć w sobie talent artystyczny i zapisać się na przykład na kurs garncarstwa. Samopoczucie poprawia również ruch. Przykładowo już kilka pozycji jogi sprawia, że krew zaczyna lepiej krążyć, a cały organizm jest mniej podatny na działanie stresu.

Zastanów się, czego zawsze chciałaś spróbować, a nigdy nie znalazłaś na to czasu. Działaj. Czas rozpocząć wycieczkę po drobnych przyjemnościach, a plan poprawy humoru wprowadzić w czyn.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ