Saturday, April 13, 2024
Home / Kultura  / Pomysły na wiosenny wyjazd

Pomysły na wiosenny wyjazd

Pierwsze wiosenne dni są dobrym czasem na rozpoczęcie planowania swojego własnego sezonu turystycznego. Krajowe hotele i pensjonaty zaczynają powoli tworzyć oferty pod dni urlopowe, łatwiej jest więc ustrzelić jedną z atrakcyjnych cenowo okazji jeszcze przed

Pomysły na wiosenny wyjazd

Pomysły na wiosenny wyjazd / fot. fotolia

Pierwsze wiosenne dni są dobrym czasem na rozpoczęcie planowania swojego własnego sezonu turystycznego. Krajowe hotele i pensjonaty zaczynają powoli tworzyć oferty pod dni urlopowe, łatwiej jest więc ustrzelić jedną z atrakcyjnych cenowo okazji jeszcze przed tzw. wysokim sezonem.

Pomysły na wiosenny wyjazd

Pomysły na wiosenny wyjazd / fot. fotolia

Wiosenny urlop w Polsce czy za granicą?

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie corocznego urlopu w warunkach sprzyjających nie tylko relaksowi i gwarantujących spokój. Wiosna z pewnością w Polsce jest takim okresem, gdzie wszystkie potrzeby urlopowiczów zostaną zaspokojone – niższe, jeszcze nie sezonowe ceny, puste turystyczne szlaki i przyroda budząca się do życia są tego niezbitym dowodem. Sytuacja trochę inaczej wygląda, kiedy weźmiemy pod lupę wyjazdy zagraniczne: przemijająca zima to świetny czas na korzystanie z ofert pakietów last i first minute. Biura podróży odświeżają zimową ofertę, wygasają stare propozycje i pojawiają się nowe, dostosowane do zmieniających się warunków.

Wypoczynek aktywny

Wiosna to wspaniały czas na krótkie, aktywne wypady rodzinne, np. leśne wycieczki rowerowe. Budząca się do życia, otaczająca ze wszystkich stron przyroda z pewnością stanowić będzie pozytywny bodziec motywujący do dalszej wytężonej nauki i pracy. Naładowanie akumulatorów po krótkiej, ale jak zwykle męczącej zimie nie będzie wymagało dużych nakładów gotówki – właściwie za każdym miastem znajdą się tereny, które z powodzeniem sprawdzą się jako miejsce rowerowej wyprawy.

Poznawanie europejskiej kultury

Świetną równowagą dla krajowego wypoczynku mogą być odwiedziny w krajach, miastach i regionach sąsiadujących z Polską, na przykład Praga czy Berlin. Sezon urlopowy jeszcze nie wystartował na dobre, dzięki czemu trudno spodziewać się na ulicach miast tłumów zwiedzających. Wiele wskazuje na to, że wraz z wiosną kalendarzową na dobre zagoszczą charakterystyczne dla środkowoeuropejskiego klimatu temperatury, sprzyjające spacerom i zwiedzaniu. Oczywiście, im dalej na południe, tym coraz bardziej „letnie” temperatury. Kierując swoje plany w stronę Morza Śródziemnego, warto zahaczyć o Włochy i Grecję – choć pierwsze prawdziwe upały przyjdą dopiero niebawem, ciepła i niemęcząca pogoda pozwoli na przyzwyczajenie się do nieco wyższych temperatur, np. podczas zwiedzania zabytków klasy antycznej.

Wyjazd zorganizowany czy indywidualny?

Właściwie nie ma znaczenia, który wariant wybierzemy, liczą się po prostu preferencje turystyczne. W obu przypadkach warto jedynie pamiętać o możliwościach ubezpieczenia np. osobowych, bagażu, itp. – na wakacyjnapolisa.pl warto przed wyjazdem porównać ceny takich polis. Dobrze dobrana polisa zabezpieczy nie tylko przed szkodami osobowymi, ale też np. przed konsekwencjami niewypłacalności biura podróży, co jak się wydaje, nie zdarza się wcale rzadko.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • donasx 18 marca, 2019

    a gdzie ko lubi..

  • pettena80 18 marca, 2019

    Proponuję ruszyć na mazury. Znajomych też swego czasu musiałam namawiać, a teraz sami co roku po feriach pytają czy aby nie planujemy wyjazdu. Swoje lata już mamy, więc za każdym razem trzeba też pomyśleć o dzieciach. Kto ma dzieci, ten wie, że wyjazd z nimi to nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać o to, aby się nie nudziły. Znaleźliśmy sobie hotel – Zalesie Mazury. Pod względem atrakcji i wygód moim zdaniem najlepszy w okolicy.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ