Saturday, July 20, 2024
Home / POLECAMY  / Pomysły na tatuaże dla par

Pomysły na tatuaże dla par

Zainspiruj się przed wizytą w studiu tatuażu

Dwie ręce z tatuażem

Tatuaże dla par pomysły fot. Elizabeth Tsung/ Unsplash

Zastanawialiście się kiedyś czy tatuaże dla par to dobry pomysł na docenienie swojej drugiej połówki? Studia tatuażu oferują niezliczoną ilość wzorów, upamiętniających rocznicę związku, ślubu i niezwykłej więzi, która was łączy. Wśród nich, znajdują się pomysły na tatuaże dla par, które są oryginalne i zaciekawią nawet najbardziej niezdecydowanych

 

Dobry pomysł na tatuaże dla par

Zanim rozpoczniecie poszukiwania najlepszej inspiracji na tatuaż, zastanówcie się nad motywem, który urzeka was najbardziej. To może być konkretny znak, napis, postacie z ulubionej kreskówki lub data, kiedy poznaliście się po raz pierwszy. Dobry pomysł na tatuaż dla par musi zawierać coś wspólnego, symbolicznego, co sprawi, że stanie się wyjątkowy. Nie spieszcie się z wyborem i poczekajcie na odpowiedni moment, kiedy oboje będziecie zdecydowani. Wspólne tatuaże to również dobry pomysł, by wzmocnić swoją więź w sentymentalny sposób. Tatuaże dla par nazywane matching tattoos określają dwie formy do wyboru. Pierwszą opcją są jednakowe wzory, wykonywane najczęściej na tej samej części ciała, co partner. Druga możliwość to tatuaże zupełnie odmienne, ale w jakiś sposób nawiązujące do siebie poprzez ten sam motyw.

 

 

 

Modne tatuaże to często zabawne wzory. Bajkowe postacie, czy motywy warzyw i owoców, od lat uznawane są za dobre pomysły na tatuaże dla par. Dla niektórych mogą się wydawać odrobinę kiczowate, ale wykonane spod ręki profesjonalisty, potrafią być unikatowe i przyciągać spojrzenie swoim urokiem.

 

 

 

Słońce i księżyc, czyli kultowy motyw, który nigdy się nie znudzi. Uznawany za ponadczasowy, dobry pomysł na tatuaże dla par 2024 roku. Wykonywany w najróżniejszym stylu i formacie. Zarówno minimalistyczna klasyka, jak i zmodyfikowane formy mają swoje grono miłośników.

 

Przeczytaj koniecznie:

Tatuaż handpoke – co to jest i czym się charakteryzuje?

 

Tatuaż dla par – serce

Serce to najpopularniejszy symbol oznaczający miłość, bliskość i lojalność. Pary, które chcą wyrazić swoje uczucia względem partnera w najprostszy, a zarazem uroczy sposób, często decydują się właśnie na ten wzór. Tatuaże dla par – serce wcale nie muszą być nudne. Delikatna linia konturów lub kwiatowa obręcz mogą dodać trochę charyzmy, choć niektórzy dostrzegają piękno właśnie w prostocie. Dobrym uzupełnieniem tego motywu jest linia życia, która nawiązuje do rytmu bicia serca. Dla wielu, takie połączenie wzorów ma szczególne znaczenie. Linia życia a tatuaże dla par – serce to oznaka hołdu dla ukochanej osoby i wyznania miłości na zawsze. Wspólne tatuaże to coś więcej niż wybranie najpiękniejszego motywu. Wzory tatuaży kryją za sobą cenniejsze znaczenie, jakim jest wasze uczucie. Tatuaże dla par – serce to wyjątkowe zapieczętowanie tego, co was łączy.

 

Znaczenie tatuaży dla par

 

Tatuaże dla par powinny mieć jakieś znaczenie, zwłaszcza jeśli wytatuowany znak ma być symbolem waszej miłości. Nie musi być to coś oczywistego. Jeśli nie macie pomysłu, świetnym sposobem jest gra w skojarzenia. Zastanówcie się, co przychodzi wam do głowy, gdy myślicie o swoim partnerze/partnerce. To co was łączy, może stać się fundamentem pomysłu na najlepszy, wspólny tatuaż. Znaczenie wspólnych tatuaży może być odzwierciedleniem waszych pasji, wspólnych rozrywek, a nawet ulubionego jedzenia.

 

Coraz rzadziej wykonuje się tatuaże z imionami partnera. Nie jest to najlepszy pomysł zarówno ze względu na walory estetyczne, jak i przyszłościowe. Życie pisze różne scenariusze, a wielki napis imienia twojej miłości pozostanie z tobą na długo. Tatuatorzy niechętnie podejmują się takiej formy, gdyż nie ma tu miejsca na oryginalność, a efekt końcowy nierzadko wygląda po prostu tandetnie. Powszechnie znanym motywem są również tatuaże puzzle 3d dla par. Posiadają swoich wielbicieli, jak i krytyków, jednak dobrze wykonane mają szansę osiągnąć spektakularny efekt. Najczęstszym elementem dodatkowym jest serce, które znajduje się na puzzlu, jako miłosny akcent.

 

 

 

Przeczytaj również:

Najpopularniejsze imiona męskie – co oznaczają?

 

Tatuaże dla par małe i minimalistyczne

 

Małe tatuaże dla par to najczęściej wybierany format matching tattoos. Dyskretne, a zarazem posiadające ogromne znaczenie, są idealnym wyborem na pierwsze, wspólne tatuowanie. Minimalistyczne tatuaże dla par to cienkie linie ułożone w różne kształty, drobne znaki czy kwiatowe motywy. Wśród najbardziej popularnych, znajdują się wytatuowane odciski palców partnera, klucz i kłódka, skrzydła, splecione dłonie, ptaki oraz znak nieskończoności. Minimalizm wcale nie jest ograniczający, a kreatywność par w tym zakresie nie zna granic.

 

 

 

 

Największą skarbnicą artystycznych inspiracji jest aplikacja Pinterest. Możecie odnaleźć tam mnóstwo pomysłów, które zachęcą was do przełamania pierwszych lodów. Jednak jeśli nie czujecie się przekonani, nic na siłę! Ta decyzja powinna być pewna i przemyślana, w końcu tatuaż to pamiątka na całe życie. Minimalistyczne tatuaże dla par w aplikacji pinterest przedstawiają różne style i motywy, wymyślone przez osoby z różnymi upodobaniami, dlatego zdecydowanie warto tam zajrzeć. Tatuaże dla par małe najczęściej wykonywane są na widocznych częściach ciała, takich jak nadgarstek, ramię, palce, obojczyki, czy okolice kostki. Oczywiście, są także zwolennicy wykonywania wspólnych tatuaży w miejscach niewidocznych lub intymnych, schowanych tylko dla siebie.

 

 

Karolina Najduch

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ